Samsung Galaxy Note 5 güncelleme sonrası mobil ağları görmedi.

Sponsorlu Bağlantılar

monders

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy Note 5 güncelleme sonrası mobil ağları görmedi.
Bir ay kadar önce imei'si değiştirilmiş Note 5 aldım. Her şey yolunda giderken malum güncelleme geldi ve 5.1.1 olan android sürümünü güncellemeye kalktığımda, telefon "cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi" şeklindeki uyarıyı verdi. Bende Samsung SideSync ile bilgisayar üzerinden telefonu güncelledim sonrasında güncelleme kuruldu ama telefon şebekeleri görmedi, şebeke ayarlarından şebeke dahi taramıyordu. İmei silinmiştir diye kontrol ettim ama sorun yoktu. Çakma fakat kayıtlı imei yerinde duruyordu. Telefonu aldığım yere götürdüm, satıcı bana telefon yurt dışından getirildiği için güncelleme yapmamam gerektiğini içerisindeki romun Türkiye romu olmadığını ben güncelleme ile Türkiye romu kurduğum için sorun olduğunu söyledi. Halledeceğini söyleyerek telefonu aldı ve bir kaç gün sonra teslim etti. Telefonda şu an yine 5.1.1 yüklü. Bu telefonu nasıl güncelleyebilirim? Yada böyle kullanmaya devam mı etmeliyim?..

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Hard Format Atıp Tekrar Dene Arada Olabilir Yükseltmelerde Sorunlar Filan

monders

Üye
    Konu Sahibi
EFS yedeğini almak için telefonu rootladım, telefon kernel uyumsuzluğundan kendiliğinden kapanıp açılmaya başlamıştı, stock roma dönmek için biraz araştırdım ve Telefon Versiyonu ve PDA Versiyon numaraları tutan romu-samsung.org tan bulup indirdim ve kurdum. (Telefon Irak menşeili.)
Şimdi yine mobil ağa bağlanmıyor. Hat Türk Telekom, tarattığımda buluyor ama seçtiğimde "Bağlanamıyor.Daha sonra deneyin" uyarısı veriyor. İMEİ kontrol ettim kayıtlı. Aldığıma alacağıma pişman oldum şu telefonu.

Luck Star

Luck Star

Üye
Bence böyle kullanmaya devam et ya da kendin flashla güncellemeleri.
Kendin odin gibi programla güncelle ya da başka rom yükle.

monders

Üye
    Konu Sahibi
Sorunda zaten güncelleme olayında, kendim güncellediğimde şebekeyi görmüyor, ağda kayıtlı değil hatası veriyor. Telefoncuya gösterdim, versiyon düşürmemiz lazım dedi. 5.1.1 le yola devam edeceğiz anlaşılan. Bir başka forumda sordum, aynı sorunu telefoncu halletmiş ve adam 6.0.1 de kullanmaya devam ediyor.

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Sorunda zaten güncelleme olayında, kendim güncellediğimde şebekeyi görmüyor, ağda kayıtlı değil hatası veriyor. Telefoncuya gösterdim, versiyon düşürmemiz lazım dedi. 5.1.1 le yola devam edeceğiz anlaşılan. Bir başka forumda sordum, aynı sorunu telefoncu halletmiş ve adam 6.0.1 de kullanmaya devam ediyor.
Modem ile alakalı olabilir

Galaxy S4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

strk92

Üye
Cihaz hangi ülke çıkışlıysa o ülkenin romunu 4 parçalı olarak kurup sonradan dilini türkçe yapmayı deneyin umarım sorununuz bu şekilde çözülür

monders

Üye
    Konu Sahibi
Sorunu 40 TL karşılığında telefoncu çözdü. Şuan 6.0.1 kullanıyorum. Ancak bir sonraki güncellemede yine aynı sorunu yaşayacağım anlaşılan. Bir arkadaş radio romu yükseltmeden güncelleme yapmam durumunda sıkıntı çıkmamayabileceğini söyledi. Bunu nasıl yapabilirim.

Üst Alt