Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005) Modelinin Türkiye'de Satışa Sunulması İçin İmza Topluyoruz !

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Lumia925&Lumia625 lansmanında bir basın mensubu Nokia Türkiye genel mudurune şu soruyu sordu;

Lumia625 sürekli 4G desteğiyle one çıkarılıyor fakat ülkemizde 4G yok. Türkiye reklam kampanyalarında 4G desteğine vurgu yapacak mısınız?

Çiçek hanım cevaben;

Biz Türkiye'deki ilk 3G telefonu satışa sunduğumuzda 3G şebeke hizmeti henüz ülkemize gelmemişti.

Sonuç olarak 4G destekli cihazlar ne kadar çok piyasada olursa bu süreç o kadar hızlanır. Piyasada 4G destekli cihaz olmadan hiç bir operatör bu kadar büyük bir yatırımın altına girmez. O yüzden,ülkemizde 4G yok 4G'li telefona da gerek yok deme yanlışına düşmeyin.

note3 belki almayacam ama ülkemiz insanlarının tercih seçeneklerinin artması için kampanyayı imzalayacak.

• Beğen
Tepkiler: Burak Altun ve Penci Hoca
Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
Lumia925&Lumia625 lansmanında bir basın mensubu Nokia Türkiye genel mudurune şu soruyu sordu;

Lumia625 sürekli 4G desteğiyle one çıkarılıyor fakat ülkemizde 4G yok. Türkiye reklam kampanyalarında 4G desteğine vurgu yapacak mısınız?

Çiçek hanım cevaben;

Biz Türkiye'deki ilk 3G telefonu satışa sunduğumuzda 3G şebeke hizmeti henüz ülkemize gelmemişti.

Sonuç olarak 4G destekli cihazlar ne kadar çok piyasada olursa bu süreç o kadar hızlanır. Piyasada 4G destekli cihaz olmadan hiç bir operatör bu kadar büyük bir yatırımın altına girmez. O yüzden,ülkemizde 4G yok 4G'li telefona da gerek yok deme yanlışına düşmeyin.

note3 belki almayacam ama ülkemiz insanlarının tercih seçeneklerinin artması için kampanyayı imzalayacak.
Bizde bile 4G var Türkiye gibi bizden ekonomik olarak daha güçlü devlette neden hale yok?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Bizde bile 4G var Türkiye gibi bizden ekonomik olarak daha güçlü devlette neden hale yok?
bu olay devletin ekonomik gücüyle alakalı değil. Bizim milletimiz bulunduğu her ortamda kendi gücü ve teknolojik değerlerini aşağılayarak küçük düşürme meraklısı olunca firmalar da "bunlara ne lazım 4G 3G bile fazla" mantığıyla hareket ediyorlar.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
bu olay devletin ekonomik gücüyle alakalı değil. Bizim milletimiz bulunduğu her ortamda kendi gücü ve teknolojik değerlerini aşağılayarak küçük düşürme meraklısı olunca firmalar da "bunlara ne lazım 4G 3G bile fazla" mantığıyla hareket ediyorlar.

onur-1984

onur-1984

Üye
N9000Q da N9005 de kullandım. İkisinin de bataryası çok kurcalarsan 1. , fazla kurcalamazsan 2 gün gider.Ayrıca N9005 ülkemizde çok rahat satılıyor. Kayıtlı da var , kayıtsız da . Fiyatı da ikinci el note 3 kadar . Sahibinden.com'u inceleyin.

PriZm

PriZm

Üye
Snapdragon 800 ü yerden yere vuran arkadaşa bir hayli güldüm açıkçası.Ayrıca hiçde öyle abartı bir şekilde ısınmıyor.İki cihazdada thermal trottling var.

N9005 versiyonundaki tek artı özellik Snapdragon 800 değil.

4K video çekme / oynatma
Radyo
Daha yüksek O.C imkanı
Kaynakların açık olması
Ve exynos modeline göre güncellemeleri biraz daha hızlı alması.

Eksi tarafı

Exynos modeline göre 100 mb daha az kullanılabilir ram olması.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Burak Altun
Burak Altun

Burak Altun

Üye
şuan piyasada kullanılan en güçlü gpu ve çekirdekler exynos versiyonda snapdragon gibi çok ısınan ve grafik yönünden güçsüz bi seti olmayan lte yüzünden istemek saçma
:hmmm
gerçekler, exynos versiyonlu s4 ve snapdragon versiyonlu s4 üzerinden örnek vermek gerekirse. çok daha az ısınan bi exynos versiyonu var.
İkisininde performansları aynı idi. Birbirine çok yakın sonuçlar veriyordu. Tabi bazı yerlerde Exynos bazı yerlerde SnapDragon öndeydi. Ama genel olarak çok küçük bir farkla da olsa SnapDragon öndeydi. Ayrıca SnapDragon'u o kadar kötülemişsinki bilmesem dandik sanacağım.

tapatalk

tapatalk

Üye
:hmmm
İkisininde performansları aynı idi. Birbirine çok yakın sonuçlar veriyordu. Tabi bazı yerlerde Exynos bazı yerlerde SnapDragon öndeydi. Ama genel olarak çok küçük bir farkla da olsa SnapDragon öndeydi. Ayrıca SnapDragon'u o kadar kötülemişsinki bilmesem dandik sanacağım.
Kullandigim bütün snapdragon cihazlar alev alıyordu resmen

mcnpl4

mcnpl4

Üye
onu bunu bilmem de bana snapdrogonlu telefonlar rom portlamak daha kolaymis gibi geliyo. nexus modelleri de kullaniyor onlardan exynoslu cihazlara portlamak daha uzun suruyo gibi. rom destegi acisindan ben de telefonum exynos yerine snapdragonlu olsun isterdim. aldigi gibi kullanan icin cok fark olmaz ama

Burak Altun

Burak Altun

Üye
Kullandigim bütün snapdragon cihazlar alev alıyordu resmen
Bir tek sana denk gelmesi enteresan olmuş. Belki de kullandığın cihazlarla ilgili bir durumdur. Burda birçok kişinin telefonu SnapDragon'dur. LG G2 , Nexus 5 , Lumia serileri ...
@qarapapaq senin Nexus ısınıyor mu la böyle :ehe

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye
bende n9005 versiyonlu note 3 var rdyo olduğunu bilmiyordum :) nasıl açarım ?

PriZm

PriZm

Üye
Invoke

Invoke

Üye
Bir tek sana denk gelmesi enteresan olmuş. Belki de kullandığın cihazlarla ilgili bir durumdur. Burda birçok kişinin telefonu SnapDragon'dur. LG G2 , Nexus 5 , Lumia serileri ...
@qarapapaq senin Nexus ısınıyor mu la böyle :ehe

Her cihaz ısınır ama aşırı bir ısınma yok ben de. Snaplar çok ısınıyor lafı ise tam anlamıyla saçmalık.

Bu arada "-"leri koymayınca başkasını etiketlemişsin, tesadüfen gördüm. :D

• Beğen
Tepkiler: Burak Altun
Burak Altun

Burak Altun

Üye
Her cihaz ısınır ama aşırı bir ısınma yok ben de. Snaplar çok ısınıyor lafı ise tam anlamıyla saçmalık.

Bu arada "-"leri koymayınca başkasını etiketlemişsin, tesadüfen gördüm. :D
İyi ya böyle birisi varmış. Onu öğrenmiş olduk :ehe

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Abi ülkemizdeki internet hızı yüksek olsaydı hangisinin geleceği önemli olurdu ama şimdi lte destekleyen model gelse ne olacak? Kullanabilecez mi? :D
Türkiye oralara gelene kadar Note 6 çıkar. :D
Bakalım tutacak mı? :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
bende n9005 versiyonlu note 3 var rdyo olduğunu bilmiyordum :) nasıl açarım ?
Yunanistan 5.0 da vardi radyo ben 4.4.2 kullaniyorum var yine. Turkiyeye N9005 gelmez ama 4G teknolojisi hayata gecerse sonraki modellerin 4G versiyonlari gelir

• Beğen
Tepkiler: Tr_SERGEN

Üst Alt