Samsung Galaxy Note 2: 5.5-inç (1680 x 1050) ekran, Cortex-A15 tabanlı Exynos 5250 yongaseti (?)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy Note 2: 5.5-inç (1680 x 1050) ekran, Cortex-A15 tabanlı Exynos 5250 yongaseti (?)
Galaxy Note ile birlikte 'tabletfon' modasını başlatan ve 7 milyonu aşkın satış gerçekleştiren Samsung'un şimdi de Galaxy Note 2 ismi altında gelecek olan halefi satışa sunmayı planladığı söyleniyor.

Softpedia'nın UbuntuLife sitesinden aktardığı habere göre, Ekim ayında satışa çıkması beklenen model tasarım açısından Galaxy S III'ü andıracak olmakla birlikte teknik detaylar bazında kuzenine oranla epey bir adım önde olacak.

Henüz Samsung tarafından onaylanmadığı için ancak söylenti olarak değerlendirebileceğimiz önemli detayları şu şekilde:

1. 5.5-inç'lik (1680 x 1050) Super AMOLED 'PenTile' ekran (360 ppi)
  2. ARM Cortex-A15 tabanlı, çift çekirdekli Exynos 5250 yongaseti
  3. 1.5GB RAM
  4. 8MP kamera (LED flaş, oto. odaklanma, 1080p video kayıt)
  5. LTE bağlantısı

Aynı selefi gibi parmaklarımızın yanısıra dijital kalemle de kontrol edebileceğimiz modelin yazılım ayağında ise GS III'te yer alan tüm özelliklerin bulunacağı belirtiliyor.

Dediğimiz gibi henüz gelen bir onay olmadığı için mim düşmekte fayda var.

• Beğen
Tepkiler: " Tehlike "

klongs

klongs

Üye
böyle gelirse galaxy s3 tan bile çok satar

cyber

cyber

Üye
5.5 çok küçükmüş ya kim alcak bunu :D

• Beğen
Tepkiler: " Tehlike "
mega2

mega2

Üye
samsung galaxy note alamadım daha şimdide 2 si çıktı lanet olsun :D 2.400tl felan olur bu makina herhalde?

doctorrr

doctorrr

Üye
la nereye sığdıracaz bunu cebe girmez :D

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
MasteLaa

MasteLaa

Üye
Bunun 10 İnç e kadar yolu var söyliyim..Yalnız Samsung bayağı atak yaptı da bence bir S III leri satsın sonra bunu çıkarsın yoksa bunlar patlama yapar .. Manyak bir şeye benziyor. :D S II alasım kalmadı yeminle :)

Elektr0

Elektr0

Üye
ARM Cortex-A15 tabanlı çift çekirdek bir işlemci ile gelmez. Arm cortex-a9 quard core işlemci ile gelir... yanı S3 ün işlemcisi olabilir arm cortex-A15 ile geldigini düşünürsek gelecekte hangi tür işlemci ile gelecekler peki ? yalnış satış stratejisi olur ve bu hataya samsung asla düşmez...
bkz = S3 gpu sadece hız artırıldı mali 400mp -- biz neyi bekliyorduk mali 604'ü ...

- - - Eklendi - - -

Bunun 10 İnç e kadar yolu var söyliyim..Yalnız Samsung bayağı atak yaptı da bence bir S III leri satsın sonra bunu çıkarsın yoksa bunlar patlama yapar .. Manyak bir şeye benziyor. :D S II alasım kalmadı yeminle :)

bana kalırsa S2 nin 2 sene daha gideri var ...

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
ARM Cortex-A15 tabanlı çift çekirdek bir işlemci ile gelmez. Arm cortex-a9 quard core işlemci ile gelir... yanı S3 ün işlemcisi olabilir arm cortex-A15 ile geldigini düşünürsek gelecekte hangi tür işlemci ile gelecekler peki ? yalnış satış stratejisi olur ve bu hataya samsung asla düşmez...
bkz = S3 gpu sadece hız artırıldı mali 400mp -- biz neyi bekliyorduk mali 604'ü ...

O Samsung'un cimriliği.Her zaman için daha güçlüsü çıkar.:oke:

• Beğen
Tepkiler: doctorrr
klongs

klongs

Üye
o tablet ama

Uruloki

Uruloki

Üye

note ne telefon mu?(telefon demeyin açıkcası o telefonsa galaxy tab da telefondur yani o da telefon görüşmesi yapıyor) he ayrıca lg zaten 5 inçlik 1080p ekran yaptı yani telefon diyorsan illa

klongs

klongs

Üye
buyuk oldugu icin ekran basina dusen ppi telefonlara gore daha az ama new ipadde tabi daha iyi gozukuyor onu demek istedim

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye

arm cortex A15 mimarisi kullanmamak samsungun cimriliği mi :D samsung dan önce kullanacak varmış gibi :ehe

Hayır mesela şu 4g olayında S3'e neden daha iyi bir gpu takmadı?Örneğin Adreno 305 gibi?

klongs

klongs

Üye
adreno 305 yokki hunkarim :D

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
adreno 305 yokki hunkarim :D

"
MSM8630[SUP] [/SUP]28 nmARMv71.2 GHz Dual-core KraitL2: 1 MBAdreno 305Single-channel 533 MHz LPDDR2BT 4.0, 802.11a/b/g/n (2.4/5GHz), GSM (GPRS, EDGE), CDMA/UMTS (HSPA+, 1x Adv./DOr0/A/B, SVDO-DB)Q3 2012
"

klongs

klongs

Üye
"
MSM8630[SUP] [/SUP]28 nmARMv71.2 GHz Dual-core KraitL2: 1 MBAdreno 305Single-channel 533 MHz LPDDR2BT 4.0, 802.11a/b/g/n (2.4/5GHz), GSM (GPRS, EDGE), CDMA/UMTS (HSPA+, 1x Adv./DOr0/A/B, SVDO-DB)Q3 2012
"

320 değilmiydi 305 yenimi tanıtıldı

ZaZuM

ZaZuM

Üye
Bence yalan bi haber hani s3 un satislarini baltalamak icin yapilmis olabilir bu haberi duyan okuyan s3 almakdan vazgeçebilir

Elektr0

Elektr0

Üye
Ya arkadaşlar benim anlatmak istedigimi anlamak mı istemiyorsunuz yoksa gerçekten anlayamıyor musunuz ( bence sizler çok degerli insanlarsınız anlarsınızda işinize gelmiyor :ehe )
örnek verelim...
A şirketi 2 işemci mimarisi geşiltirdi biri ERM xortec E3 biride ERM xortec E6 ve telefonlarına bu işlemci mimarisini yerleştirecek 2 veya 4 çekirdek olarak...
bu sene 4 çekirdekli telefonlar çıkıyor ve e3 işlemci mimarisinin 4 çekirdekli versiyonunu kullanacaktır... A şirketi şimdi neden e6 yı kullanmıyor eğer e6 işlemci mimarisini kullanırsa ;
1.e3 mimarisi çöp olur para kazanamaz
2.e6 mimarisini kullanmak demek gelecek seneye yeni mimariler çıkartmak anlamınada gelecek ki çok daga fazla çalışma demek
3.e3 mimarisi kötü bir mimari degil şuan teknolojiyi en son nimetlerinden yararlanıyor
4.e6 mimarisi kullanan bir telefon para yönünden pahalı olur.
5.bana felsefe yaptırtmayın :D işin şakası bir yana söylediklerimi düşünün...
gpu da aynı mesele neden 305 neden 320 kullanmadı da 320 kullanmak için Qualcomm işlemci kullanması gerek diye biliyorum yalnış şeyler söylemeyeyimde adreno serisi gpu lar Qualcomm'un yani. kendi işlemcisinde mali 400 un hız aşırtılmışını kullandı mali 400mp den bir yukarıda mali 604 var bu gpu kullanmak demek telefonun fiytının bu zaman dilimine göre 3000 TL olacagı anlamına geliyor ki sen alır mıydın ?? yani cimrilik felan yapma yok zamanında bu konuları bile konuşmuyorduk bir Ğ markası vardı standart işletim sistemi - donuyor aniden kapanıyor - cynpiam şisiyor arm9 arm 10 200 mhz işlemciler yani işin özü yakında cortex A15 li A markasıda göreceksiniz A35lisinide az sabır
4g ile gpu baglantısını çözemedim biri hızlı veri akışı saglayan sistem biri grafik birimi ? 4g için Qualcomm işlemiciler şart ve cift çekirdekli modeli sadece japonyada...
hayırlı geceler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt