• Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

Samsung Corby Pro! [İnceleme] ~ M17

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
m17

m17

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Corby Pro! [İnceleme] ~ M17
| ... Samsung Corby Pro ... |

Ekran :
Benim için gayet yeterli hiçde küçümsenmeyecek kadar geniş,kullanışlı,net vs.
Dokunmatik :
Bekledigimden daha hassa ki mesajları bile artık dokunmatikten yazmak daha kolay geliyor.
Klavye :
Kullanışlı rahat ve oturaklı bir klavye zaten q klavye oldugu için hayet hızlı yazabiliyorum. Tuşlar rahat ve neye bastıgımı farkediyorum :P
Menü :
Kolay ve herkesin anlayabilecegi şekilde düzenlenmiş. Simgeler sayfalar arasında taşınabiliyor ve bunu sıfırlamakta mümkün.
Wi-Fi :
İnternette yazanların aksine gayet basit ve sorunsuz.
Tema - Görüntü vs. :
Orjinal tema(Siyah,Yeşil,Kırmızı) ve diger temalar gayet düzgün ve hoş görünümlü başka bir temaya ihtiyaç duymuyorum. Görünüm olarak düzenlenebilir olması(Duvar Kagıdı,Ana Menü Stili) gayet rahatlık saglıyor.
Kamera :
Çekimler gayet net ve düzgün fotograf shoplamaya uygun. Gece çekimleri flaşsız bir kameradan beklenen gibi kötü..
3G+ :
Hızlı ve sorunsuz. Görüntülü görüşme rahatça ayar girmeden yapılabiliyor.
Uygulamalar (Facebook,Twitter,Google,MySpace) :
Denediklerim bunlar.
Facebook kullanışlı haberler,profiller,mesajlar ve fotograflar tek programda entegre edilmiş açıkçası begendim.
Twitter ve MySpace aynen durum güncellemeleri,fotograflar ve kişiler kolayca ulaşılabilecek şekilde tasarlanmış.
Google bildigimiz dünyanın en iyi arama motoru çeşitli şekkillerde rahatça arama yapmamıza imkan saglıyor.
Widget'ler :
Kullanmasını bilene çok büyük rahatlık saglıyor. Müzik çalar ve Facebook widgeti çok işimi görüyor.
İnternet Tarayıcı vs. :
Tarayıcı olarak Samsung Dolphin(Orjinal) ve Opera Mini kullanıyorum. Açıkcası orjinal tarayıcı daha kolay geliyor bana ama görünümde istiyorsam Opera Mini kullanıyorum.
Mesajlaşma ve Konuşma :
Mesajlaşma aşırı rahat ki mesajlar menüsünde 'görüşmeler' anlık görüşme gibi bir kolaylık saglıyor. Okulda ve dışarıda dokunmatikten mesajlaşmak daha kolay geliyor ama evde yada rahat oldugum yerlerde klavye açmak işime geliyor :)
Telefonda ilk konuşmamı babam ile yaptım :D Telefonu açıp Alo' dedigimde babam konuşunca babamı arkada sandım ki ses o kadar netti :D Nokia'da hiç böyle birşey hissetmedim.
İşletim Sistemi :
Samsung OS. Linux'dan düzenleme oldugu açıkça ortada hız,işlevsellik,sorunsuz hepsi bir arada. Gayet başarılı.
Dış Kasa ve Şarj :
Dış kasayı görünce bile ne kadar saglam oldugunu anlayabiliyorsunuz. Hiçbiryerde en ufak bir oynama veya kasada sakatlıga yol açacak hiçbir şey yok hepsi sapasaglam oturmuş. Şarj konusu henüz telefonla 3. günüm diye yorum yapmıyorum..
Ekstralar :
+ Tuş kilidi basit ve rahat.
+ İnternetten ortalama 4 dakikalık bir video 5 saniye içinde yüklenebiliyor.
+ Menüdeki çeşitli uygulamalara şifre koyabiliyorsunuz.
+ Ses kalitesi beklenenin üstünde çeşitli ekolayzer ayarlarıyla iyileştirme yapılabiliyor.
+ FM Radyo ve hesap makinası,dönüştürücü,kronometre vs. uygulamalar mevcut.
+ Klavyesi hiç yokmuş gibi ince bir yapısı var.
+ USB kabloyu bilgisayara baglayarak şarj edilebiliyor.
+ Hediye olarak 2 kapak veriliyor.
+ 3 tane ana ekran ve hepsini ayrı ayrı özelleştirebiliyoruz. Operatör adı bile widgetlere atılabiliyor.
+ Mesaj,konuşma süresi gibi sayaçlar mevcut.
+ Programlarda klavye açılınca yan yatma sorunu verilen kodlarla düzeltilebiliyor.
+ Titreşim efektleri eglenceli geliyor. Özellikler gelen mesajda görüntüleye dokununca :)
Sonuç olarak verdigim 410 liranın her kuruşu helal olsun.
Nokia'dan sonra bu telefon bana gibi geldi..
Nokia'dan son aldıgım 5130 Xpress Music bile ilk aldıgım gün 3 kez kendini resetlemişken bunda hala -tık yok kart dolu kasılma sıfır.
Kendimce ilk incelememi sunuyorum çok karmaşık oldu ama idare edin :)

ƒσяєωєя ѕαмѕυηg
ƒσяєωєя ¢σяву ρяσ

:oke::heyo::box:sopa::evet:

• Beğen
Tepkiler: Corby-700, tempestshine, fenmat12 ve 2 diğerleri

yahyax

Üye
söledklernn hepsi doru gerçi bn nete hiç girmedm ama tel başarılı..

hakan.c

hakan.c

Üye
Telefonu açıp Alo' dedigimde babam konuşunca babamı arkada sandım ki ses o kadar netti :D Nokia'da hiç böyle birşey hissetmedim.

katılıyorum bu telefonla bende ilk konuşmamı babamla yapmıştım :D

KaTLeDeN67

KaTLeDeN67

Üye
güzel tel

tempestshine

tempestshine

Üye
Kısa ve öz bilgi.Güzel telefon :oke:

Corby-700

Corby-700

Üye
Corby Pro almamda en büyük etki senin bu incelemen.Teşekkürler DOSTUM :oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt