Haber Sailfish OS ile çalışan son akıllı telefon: Oysters SF

Sponsorlu Bağlantılar

Emre

Üye
    Konu Sahibi
Sailfish OS ile çalışan son akıllı telefon: Oysters SF

Intex, bu yılın başlarında Sailfish OS ile çalışan Aqua Fish adlı akıllı telefonunu çıkarmıştı. Şimdi de Rus Plural şirketi kendi Oysters SF telefonuyla Sailfish OS ekosistemine katkıda bulunuyor.

Bu yazın ilerleyen zamanlarında Rusya’da satışa sunulacak bu akıllı telefon Plural ile Sailfish’in geliştiricisi Jolla arasındaki iş ortaklığının bir sonucu olarak ortaya çıktı. Telefonun teknik özelliklerine bakıldığında orta segment telefonlardakine benzer unsurları görüyoruz.

Oysters SF’te 5 inç ekran, sekiz çekirdekli MediaTek MT6753 işlemci, 2 GB RAM, 16 GB dahili hafıza, 13 megapiksel arka kamera, 5 megapiksel ön kamera, microSD kart yuvası ve 3000 mAh kapasiteli pil bulunuyor.

Jolla’nın kendi çıkardığı akıllı telefonlar da var, ancak Aqua Fish ve Oysters SF gibi telefonlar şirketin donanım tarafında dikkatini iş ortaklıklarına yoğunlaştırmaya başladığının işareti sayılabilir. Belki de şirket için bu en iyi çözümdür. Jolla geçen yaz bir tablet çıkarmış ve bunun için kitle fonlaması yöntemiyle gerekli parayı toplamıştı. Ancak bu tablet planları suya düşmüş, Jolla Tablet hayata geçememişti. İş ortaklıklarıyla Jolla, Sailfish OS’i tüketicilerle buluşturabilir ve bu platformun yeni bir Firefox OS olmasının önüne geçebilir. Bunu zamanla göreceğiz.
via:

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Hastası Alır Öbür Türlü Alan Çıkmaz

• Beğen
Tepkiler: Bülent872
furyzer0

furyzer0

Üye
Boyle işletim sistemlerini gördükçe ios ve androide ... Hiç bir rakip bırakmıyorlar

Sent from mTalk using lumia950

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bu işletim tutar inşallah android in karşısına rakip lazım

furyzer0

furyzer0

Üye
Bu işletim tutar inşallah android in karşısına rakip lazım

Hem androidden iyi bir arayuze sahip hem de android uygulamalarını çalıştırabiliyor üstelik gerçek multitaskingli yani arkaplanda uygulamalar durmuyor arkada yükleme yapabiliyorsunuz ve arayuzune zaten laf yok sanal tuş yok sadece gestures var ama nafile android ve ios altın çağını yaşarken çok zor

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
rakip her zaman iyidir
aksi takdirde ilerleme olmaz hatalardan ders çıkarılmaz

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve teknolojibaronu
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Bu telefonlar Türkiye'ye gelse hemen alacağım. Jolla sailfishi meego hatırına desteklemezsem iki olsun...

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR

Emre

Üye
    Konu Sahibi
Türkiye'ye hiçbir zaman gelmeyecek boşuna beklemeyin.

ilyas_0177

ilyas_0177

Üye
Cihazı almaktan sa portlamak daha mantıklı duruyor
Ruslar icin tüm kodlar acık hem üretim hem port ediyorlar
OnePlus firmasıda two icin kaynak kodları kullanıcılar ile paylaştı
Port edip güclü cihazda kullanırım :D

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic ve RetaXter
furyzer0

furyzer0

Üye
Bu telefonlar Türkiye'ye gelse hemen alacağım. Jolla sailfishi meego hatırına desteklemezsem iki olsun...
Nexus 5 alabilirsin en sorunsuz sailfishe sahip ayrıca snap 800 iyi bir işlemci

Üst Alt