Haber Jolla, Sailfish OS için aranan kanı buldu!

Sponsorlu Bağlantılar

Emre

Üye
    Konu Sahibi
Jolla, Sailfish OS için aranan kanı buldu!
Android ve iOS'a alternatif olma iddiası ile yola çıkan Jolla, Sailfish OS ile kritik virajı döndü!

Sadece bir yıl önce Jolla Yönetim Kurulu Başkanı Antti Saarnio şirketinin Sailfish OS işletim sisteminin küresel akıllı telefon pazarında iOS ve Android'e rakip "üçüncü mobil işletim sistemi" olduğunu açıklamıştı.

Ancak geçtiğimiz ay Jolla, bazı mali sıkıntılar yaşadığını ve borçların yeniden yapılandırma çalışmaları sırasında geçici personellerin büyük bir bölümünü işten çıkarmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Bugün her şeye rağmen, Saarnio şirketin C yatırım turunu kapattığını ve yeni finansmanla güvence altına alındığını duyurdu. Jolla, kendi Sailfish OS işletim sistemi gelişiminin devamını sağlayacak yeni finansmanla birlikte, şimdi daha istikrarlı bir sürecin kendilerini beklediğini söylüyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Antti Saarnio konuyla ilgili yaptığı açıklamada:"Jolla şimdi başarılı yatırım turunu tamamladı ve dünyaya gerçek bir mobil işletim sistemi alternatifi sunmaya devam etmeye hazır" dedi.

Chip

• Beğen
Tepkiler: hasan3472ty

yeumyang

yeumyang

Moderator
Hadi bakalım bekliyoruz geliştirsinler

Seglopsi

Seglopsi

Üye
yok ya bu zihniyetle bi yere varamazlar. inovasyon kültürü azalmış artık finlilerde.

• Beğen
Tepkiler: Invoke

ArMaGeDdOn_87

Üye
bekliyoruz bakalım ..

Emre

Üye
    Konu Sahibi
Yaz sezonunda Jolla ve Nokia birleşecek demedi demeyin.

KacakMazot

KacakMazot

Üye
Maalesef bana göre nokia dan bir cacık olmaz artık. Android in tek rakibi vardı oda meego tabiki ilerleme kaydetmiş olsaydı. Bu saatten sonra androidin rakibi olamaz kimse. (Ios ve wp hariç)

Emre

Üye
    Konu Sahibi
Android uygulamalarını çalıştırabiliyor.

Sarangni

Sarangni

Üye
İyi olur diye temenni ediyorum. Piyasanın çeşitlenmesi tüketici açısından olumlu olur. Rekabet her zaman iyidir.

Yalnız Nokia sadece Jolla ile yola devam ederse işi zor. Samsung gibi Android + Tizen gibi bir strateji izlemeli.

Emre

Üye
    Konu Sahibi
Zamanın neler getireceğini görelim.

0MG90

0MG90

Üye
FirefoxOS öldüğü gibi bunlarda ölecek. Symbian'ın eksikliklerini Android çok iyi giderdi birde iOS var. Android ve iOS varken diğerlerinin büyümesi zor.

kiralik186

kiralik186

Üye
Adı var kendisi yok hâlâ yapacağız edeceğiz.

Emre

Üye
    Konu Sahibi
İOS ve Android şunu yapabilir mi?

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Yusuf0111_Oğuzhan
BRKTNL

BRKTNL

Üye
Jolla çok farklı şimdiki sistemlerden. Kolay kolay diğer ölen sistemler gibi ölmez. Merakla bekliyorum güzel işlerini :eller:

• Beğen
Tepkiler: RetaXter
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Halen giriş seviyesi cihazlar imal edip global pazara açılmayan bir firma ne kadar iddialı olabilir ki!!!
Halen yapacağız edeceğiz diye diye kaç sene de adam akıllı telefon gelmedi!! Lumia 620 alırken jolla gelecek diye bekliyordum...
2.5 sene 620 + N9 , 1 sene Android deneyimi , şimdi Lumia 1320 ve Iphone 4s ile devam ederken halen -cek -cak duymaktan bıktım. Megoo hayranı olarak şu jolla telefonu göremeden gideceğim ya yanarım yanarım ona yanarım....!!!

Üst Alt