s8500 WAVE SES ARTIRMA BUYRUN İÇERİ

Sponsorlu Bağlantılar

cilekesdrag

cilekesdrag

Üye
    Konu Sahibi
s8500 WAVE SES ARTIRMA BUYRUN İÇERİ
öncelikle arama ekranında *#197328640# tuslayın

karsınıza böyle bir menu cıkacak :
[1] Debug Screen
[2] Version Information
[3] RF Test
[4] Device
[5] Audio
[6] Video
[7] Conectivity
[8] Common

altta çıkan keypad ten 5 i tıklayın yani Audio yu

karşınıza çıkan ekran şu :
[1] CP Config
[2] AP Volume Config
[3] AP Codec Gain.Config
[4] Add Configuration
[5] AP Solution Config
[6] CP Solution Config
[7] Add Configuration
[8] VT Call volume

buradan 2 yi tıklıyoruz (AP Volume Config)

karşımıza çıkan ekran şu :
[1] RCV Config
[2] EAR Config
[3] SPK Config
[4] BTH Config

şimdi 2 ye basıyoruz yani kulaklık sesini ayarlıcaz (EAR Config)

karşımıza çıkan pencere şu :

[1] MP volume
[2] Keytone volume
[3] Ringtone volume
[4] REC volume
[5] FM radio volume
[6] Camera volume
[7] Voice Call volume
[8] VT Call volume
[9] Voice Memo volume

gördüğünüz gibi tuş takımından tutun da gelen arama zil sesi yada kayıt sesi yada FM radyo sesi üzerinde bile iyileştirme yapabiliyoruz
biz şuan kulaklık sesini yükselteceğiz
1 e tıklıyoruz (MP volume)
karşımıza şöyle bir ekran çıktı :

[EAR] [MP vol.], READ
0.[2] rx:75db
1.[4] rx:75db
2.[6] rx:75db
3.[8] rx:75db
4.[10] rx:75db
5.[12] rx:75db
6.[14] rx:75db
Input Ex : 123 -> 123

bendeki degerler 75db le ayarladım sizde ilk çıkan değer sanırım 58db, ben 65 yaptım maximum 100db olabiliyor fakat son seste boğulmalar yaşanıyor bence 65-70 arası çok iyi

şimdi sırayla 0 dan tıklamaya başlıyoruz 0' ı tıkladığımızda sag üst köşedeki READ yazısının WRITE' a dönüştüğünü göreceksiniz
bundan sonra alttaki beyaz diktörtgen yazı yazma yerine 2 kere hızlı bir biçimde çift tıklıyoruz, (ilk seferde olmazsa devamlı deneyin ta ki cihazın ekran klavyesi çıkana kadar muhakkak olacaktır süreli çift tıklayın beyaz boşluğa)
şimdi keyfimize göre degerimizi atıyoruz (ben 65 yazdım siz dilediğinizi yazın)
sonra sol alttan kaydet diyoruz ve sonraki ekranda yine sol altta 'tamam' a basıp çıkıyoruz
değerimizin 75db olarak değiştiğini göreceksiniz
Aynı işlemeri 1,2,3,4,5,6 numaralı tuşlara basıp aynı değeri yazarak tekrarlayın ( sağ üst köşedeki READ yazısı WRITE olmasına dikkat edin)

Bu menulerden her türlü ses menusu hakkında ayarlama yapabilirsiniz, işi dolayısıyla gelen zil sesinin çok yüksek olmasını isteyen arkadaşlar olmuştu onlarda ringtones bölümünden aynı ayarları yapabilir
Bu yapılanların en ufak tehlikesi yoktur, zaten en ince detayına kadar anlatmaya çalıştım, sonucu begenmezseniz zaten en baş değeriniz olan 58db ye geri dönebilirsiniz 58 yazıp, ama 65 ten aşağı yazan çıkacağını sanmıyorum performansı görünce

iyi günler
:oke:

• Beğen
Tepkiler: wpp_00

wave20

Üye
ear kulaklıklar için mi mesela rcv spk lerde var onlar ne peki kulaklık değilde normalde gelen arama sesi müzik sesi eardan mı artıyor yine teşekkürler yararlı bir bilgi

cilekesdrag

cilekesdrag

Üye
    Konu Sahibi
evet ear kulaklık icin.zaten daha cok kulaklıkta hissedersiniz sesin arttıgını. ] MP volume
[2] Keytone volume
[3] Ringtone volume
[4] REC volume
[5] FM radio volume
[6] Camera volume
[7] Voice Call volume
[8] VT Call volume
[9] Voice Memo volume
burdan ingilizcen varsa istedigini secip volümünü ayarlayabilirsin.arama sesi diyosan voice call volümü secip asagıda anlattıgım sekilde orta bi seviye artırabilirsin sesi.

wwwfatih

Üye
paylaşım için

clients

Üye
ses cok bas cıkıyor konusulanları anlamıyorum bunu tiz yapmak için ne yapabilirim

burakburti

burakburti

Üye
öncelikle arama ekranında *#197328640# tuslayın

karsınıza böyle bir menu cıkacak :
[1] Debug Screen
[2] Version Information
[3] RF Test
[4] Device
[5] Audio
[6] Video
[7] Conectivity
[8] Common

altta çıkan keypad ten 5 i tıklayın yani Audio yu

karşınıza çıkan ekran şu :
[1] CP Config
[2] AP Volume Config
[3] AP Codec Gain.Config
[4] Add Configuration
[5] AP Solution Config
[6] CP Solution Config
[7] Add Configuration
[8] VT Call volume

buradan 2 yi tıklıyoruz (AP Volume Config)

karşımıza çıkan ekran şu :
[1] RCV Config
[2] EAR Config
[3] SPK Config
[4] BTH Config

şimdi 2 ye basıyoruz yani kulaklık sesini ayarlıcaz (EAR Config)

karşımıza çıkan pencere şu :

[1] MP volume
[2] Keytone volume
[3] Ringtone volume
[4] REC volume
[5] FM radio volume
[6] Camera volume
[7] Voice Call volume
[8] VT Call volume
[9] Voice Memo volume

gördüğünüz gibi tuş takımından tutun da gelen arama zil sesi yada kayıt sesi yada FM radyo sesi üzerinde bile iyileştirme yapabiliyoruz
biz şuan kulaklık sesini yükselteceğiz
1 e tıklıyoruz (MP volume)
karşımıza şöyle bir ekran çıktı :

[EAR] [MP vol.], READ
0.[2] rx:75db
1.[4] rx:75db
2.[6] rx:75db
3.[8] rx:75db
4.[10] rx:75db
5.[12] rx:75db
6.[14] rx:75db
Input Ex : 123 -> 123

bendeki degerler 75db le ayarladım sizde ilk çıkan değer sanırım 58db, ben 65 yaptım maximum 100db olabiliyor fakat son seste boğulmalar yaşanıyor bence 65-70 arası çok iyi

şimdi sırayla 0 dan tıklamaya başlıyoruz 0' ı tıkladığımızda sag üst köşedeki READ yazısının WRITE' a dönüştüğünü göreceksiniz
bundan sonra alttaki beyaz diktörtgen yazı yazma yerine 2 kere hızlı bir biçimde çift tıklıyoruz, (ilk seferde olmazsa devamlı deneyin ta ki cihazın ekran klavyesi çıkana kadar muhakkak olacaktır süreli çift tıklayın beyaz boşluğa)
şimdi keyfimize göre degerimizi atıyoruz (ben 65 yazdım siz dilediğinizi yazın)
sonra sol alttan kaydet diyoruz ve sonraki ekranda yine sol altta 'tamam' a basıp çıkıyoruz
değerimizin 75db olarak değiştiğini göreceksiniz
Aynı işlemeri 1,2,3,4,5,6 numaralı tuşlara basıp aynı değeri yazarak tekrarlayın ( sağ üst köşedeki READ yazısı WRITE olmasına dikkat edin)

Bu menulerden her türlü ses menusu hakkında ayarlama yapabilirsiniz, işi dolayısıyla gelen zil sesinin çok yüksek olmasını isteyen arkadaşlar olmuştu onlarda ringtones bölümünden aynı ayarları yapabilir
Bu yapılanların en ufak tehlikesi yoktur, zaten en ince detayına kadar anlatmaya çalıştım, sonucu begenmezseniz zaten en baş değeriniz olan 58db ye geri dönebilirsiniz 58 yazıp, ama 65 ten aşağı yazan çıkacağını sanmıyorum performansı görünce

iyi günler
:oke:

keşke alıntı yaptıgını söleseydın çok önce bunları arkadaşlar yayınladılar...

gs01

Üye
helal olsun hocam tam aradığım şeydi ellerine sağlık

ByWave

Üye
Teşekkürler bro.Ama ben almıyayım geçenlerde teknosadan 9.99'a indirime girmiş hoperlor aldım memnunum :)

olmaz213

Üye
telefonun hoparlörüne zararlı patlayabilir hoparlörü hem gerek yok ki zaten çıkan ses bana yetiyor ne yapacaksınız o kadar sesi

53hacker89

Üye
Arkadaşlar.. bu gizli menude yaptığımız değişiklikleri sıfırmalayabiliyormuyuz...
Telefona format atma yollarını denedim..
Ama olmuor..
Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi?

halil190

Üye
Paylaşım için teşekkürler bayagı fark etti

cellmanbash

cellmanbash

Üye
ses ayarlarını yanlış yapınca sıfırlama gibi birşey yok mu?

mahmut76_1

Üye
teşekkürler

yunus.28.1907

yunus.28.1907

Üye
ben kulaklıkla müzik dinlerken 7inci ses ayarından sonra ses inanılmaz bozuluyor. Yani bass vurması rezalet oluyor ne yapmalıyım ?

xxxNoNamexxx

Üye
ear kulaklık demek o kulaklık sesi

piskorkut

Üye
bada 2 beta sürümünde writeden sonra çıkan klavye yazmıyo.klavye basıo ama ekrana bişe gelmio. yani ayar yapılamıo.nasıl yapabiliriz

skyseap

Üye
arkadaşlar bu ayarların wave 723 için olanı var mı? Acil...

BoZGuNBeY

Üye
iyi akşamlar s8530 İçin olmuyor sanırım yada ben yapamadım.Write Yapıyorum Beyaz Kareye Çift TIklıyorum Sayfa Geliyor Klavye Flnda Geliyor Ama Birşey Yazamıyrum...

sahbaz_tr

Üye
Arkadaşlar.. bu gizli menude yaptığımız değişiklikleri sıfırmalayabiliyormuyuz...
Telefona format atma yollarını denedim..
Ama olmuor..
Bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi?

ordaki ayarları spoff yaparak sıfırlayabilirsin onun dışında sıfırlama gibi bi şeçenek yok Bada 2.0 XXLB2 TURKCFW öneririm. ;)
yapan arkadaşın eline sağlık...

---------- Eklendi @ 16:09:08 ---------- Yazıldı @ 15:59:26 ----------

bada 2 beta sürümünde writeden sonra çıkan klavye yazmıyo.klavye basıo ama ekrana bişe gelmio. yani ayar yapılamıo.nasıl yapabiliriz

adı üstünde beta sürümde değişiklikler kısıtlı bu sebepten dolayıdır ki değişiklik yapamama ihtimalin yüksek.

• Beğen
Tepkiler: Skaptan

ZulkarneynMS

Üye
Teşekkürler.

Üst Alt