S4 Mini Stock Roma S5 Uygulamalarını Yükleyin

Sponsorlu Bağlantılar

baskahmet

baskahmet

Üye
    Konu Sahibi
S4 Mini Stock Roma S5 Uygulamalarını Yükleyin
Merhaba arkadaşlar sizde stock rom kullanıyorsanız (4.4.2) cihazınıza, S5 KLavye,S5 Ses Kaydedici,S5 Hesap Makinesi,S5 Mesajlar,S5 Telefon Bölümü,S5 Ayarlar,S5 Browser,S5 Dosyalarım gibi birçok şeyi 4.4.2 Stock romunda çalıştırabilirsiniz.Başlamadan önce belirteyim ki bu işlem telefonunuza zarar verme riski taşımaktadır.Hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmiyorum.Yapmak ve yapmamak sizin bilincinizdedir.Root gerektirir ve bu işlemlerde Root Explorer kullanmnız gerekir.Cwm den yüklenebilen paket yapacaktım ama stock romda odex olduğundan sorun çıkar diyerek paket yaptım ama siz yükleyeceksiniz.Nasıl mı?İşte böyle

Link:

1-Yukarıdaki linkten paketi indirin

2-Rardan çıkarın

3-İçinde app , Priv-app ve Lib dosyalarını ve VODB Dosyalarını göreceksiniz.İlk önce Vodb klasörünü System/ içine taşıyın

4-App ları kendi romunuzun içinde System/app bölümüne atın.Priv-app ları ise kendi romunuzda Priv-app bölümüne taşıyın(Eskini silin sonra atın)Daha sonra ordaki .odex uzantılı dosyayı silin

5-Telefon bölümü,rehber bölümü,mesaj bölümü,kişiler bölümü,dosyalarım,hesap makinesi gibi şeyleri uygun yere atıp sonra o dosyanın .odex uzantılı dosyalarını silip,İzinleri rw-r-r olarak ayarlarsanız portlamış olursunuz sorunsuz çalışır

6-Fakat S5 Klavye, S5 Browser gibi uygulamaları sadece App atıp odex uzantılı dosyasını silerek portlayamazsınız.

7-Lib dosyası vardı onun içini açalım, S5 Klavye portlamak istiyorsak, s5 klavyeyi System/app atalım ve odex uzantılı dosyayı silelim, İzinleri rw-r-r olarak ayarlayalım.Daha sonra İndirdiğimiz pakette Lib dosyalarına girip , Libswiftkey ve Libdraw ile başlayan dosyaları atıp, kendi romumuzdaki system/lib bölümüne taşıyoruz(eskini silin yoksa sorun çıkabilir)

8-Yeniden başlatıyoruz ve tamamdır.S5 Browser de Lib dosyalarına ihtiyaç duyuyor

9-İlk önce S5 Browser ve S5 Browser try yi system/app taşıyıp eskilerini silip .odex uzantılı dosyaları silin

10-İndirdiğimiz paketteki Lib klasörüne gidip oradan Libsbrowserext, libsbrowser, ve libswew8 ile başlayan dosyaları alın.

11-Kendi romunuzda system/lib bölümüne taşıyın(Yine eskilerini silin)

12-Telefonunuzu yeniden başlatın

Anlatım veya başka bir konuda hatam olduğunu düşünüyorsanız lütfen belirtin.Unutmayın herşey sizin sorumluluğunuzdadır.İlk önce yedek alın da başlayın..Tamamen Kendi Emeğimdir..Saygılar..

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: R.BEDRAN ve Bahadir_fb

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Konuya görsel eklemelısın ve fazlasıyla karışık bir anlatım olmus.

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu ve Nextman
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
S5 klavye çalışıyor mu?

baskahmet

baskahmet

Üye
    Konu Sahibi
S5 klavye çalışıyor mu?
Çalışıyor abi bizzat denedim.Dediğim gibi yaparsan sorunsuz çalışıyor.Vodb yi system/ içine taşı ve 7.Maddekileri uygula yalnız yedek almanı öneririm orjinal odex klavye ve liblerin.

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Çalışıyor abi bizzat denedim.Dediğim gibi yaparsan sorunsuz çalışıyor.Vodb yi system/ içine taşı ve 7.Maddekileri uygula yalnız yedek almanı öneririm orjinal odex klavye ve liblerin.

Sadece klavye upload yokmu?
Birde sayı satırı varmı?

baskahmet

baskahmet

Üye
    Konu Sahibi
Sadece klavye upload yokmu?
Birde sayı satırı varmı?
Sayı satırı var evet.Klavye upload yok ama senin için 3-4 dk ya hazırlarım sorun değil :)
Bahadır abi buyur sadece klavye upload.
Yapımı: Root explorer kullan başka dosya yöneticisiyle denedim olmadı nedense.

Vodb klasörünü al , SYTEM/ İçine taşı
Daha sonra kendi romundaki system/app gir samsung ıme apk ve samsung ıme odex sil.İndirdiğin zip teki samsung ıme apk yi oraya taşı ve izinleri rw-r-r olarak ayarla
Sonra System/lib gir, libswiftkey ve libdraw ile başlayan dosyaları bul onları sil.Daha sonra indirdiğin romdaki lib dosyalarını oraya at
Yeniden başlat işlem tamamdır

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Sayı satırı var evet.Klavye upload yok ama senin için 3-4 dk ya hazırlarım sorun değil :)
Bahadır abi buyur sadece klavye upload.
Yapımı: Root explorer kullan başka dosya yöneticisiyle denedim olmadı nedense.

Vodb klasörünü al , SYTEM/ İçine taşı
Daha sonra kendi romundaki system/app gir samsung ıme apk ve samsung ıme odex sil.İndirdiğin zip teki samsung ıme apk yi oraya taşı ve izinleri rw-r-r olarak ayarla
Sonra System/lib gir, libswiftkey ve libdraw ile başlayan dosyaları bul onları sil.Daha sonra indirdiğin romdaki lib dosyalarını oraya at
Yeniden başlat işlem tamamdır

Klavye için ayrıca konu aç güzel oldu eline sağlık :)
O kadar arayipta bulamamistim çalışanını :)

• Beğen
Tepkiler: baskahmet
baskahmet

baskahmet

Üye
    Konu Sahibi
Klavye için ayrıca konu aç güzel oldu eline sağlık :)
O kadar arayipta bulamamistim çalışanını :)
Ne demek abi.Eski samsung klavyesinden türkçe dil indirseydin bu klavyeye de türkçe dil geçecekti tek sorunu türkçe dil olmaması sanırım :) Yeni bir konuyu açarım birazdan.Yapmana yaramasına ve sevmesine ben kendi adıma çok sevindim :)

• Beğen
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Ne demek abi.Eski samsung klavyesinden türkçe dil indirseydin bu klavyeye de türkçe dil geçecekti tek sorunu türkçe dil olmaması sanırım :) Yeni bir konuyu açarım birazdan.Yapmana yaramasına ve sevmesine ben kendi adıma çok sevindim :)

Eyvallah :)
Senin arama tus takımın tam ekran oluyor mu yoksa alt tarafta boşluk varmı?
Bu arada türkçe dil var bunda :)

baskahmet

baskahmet

Üye
    Konu Sahibi
Eyvallah :)
Senin arama tus takımın tam ekran oluyor mu yoksa alt tarafta boşluk varmı?
Benimki böyle abi bak bakalım varmı ben anlayamadım. Türkçe dil varsa iyi bende türkçe dil olarak geldi direk :)

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
O değil :)

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

baskahmet

baskahmet

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
  • Beğen
hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
kardeşim konu iyi cwm olarakta yaparsan çoook daha rahat olur ilk defa root explora denıcem bakalım bende klavye için yapıcam sadece tarayıcısı nasıl crome gibi iyi ve erken tepki veriyormu
root explore bende bu hatayı verıor
Eğer salt okunur burada çünkü dosya sistemi yapıştırın olamaz vodb taşırken systeme
tmmdır halletim teşekurler bayada buyukmus harfler :D

• Beğen
baskahmet

baskahmet

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim konu iyi cwm olarakta yaparsan çoook daha rahat olur ilk defa root explora denıcem bakalım bende klavye için yapıcam sadece tarayıcısı nasıl crome gibi iyi ve erken tepki veriyormu
root explore bende bu hatayı verıor
Eğer salt okunur burada çünkü dosya sistemi yapıştırın olamaz vodb taşırken systeme
tmmdır halletim teşekurler bayada buyukmus harfler :D
Custom rom olsaydı cwm den yuklenebilir yapardım kolay fakat stock romda odex olduğundan sorun çıkarırdı

Son düzenleme:
aykal3340

aykal3340

Üye
Selam aleykum benim telefon s5 mini ben privv.ap klasöründen easyzerolauncher (ultra güç tasarufu ) nu sildim bilmiyerek . Bana easyzero launcher s5 mini için göndrrebilir misiniz ? Şimdi benim ultra güç tasaruf modum çalışmıyor
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Selam aleykum benim telefon s5 mini ben privv.ap klasöründen easyzerolauncher (ultra güç tasarufu ) nu sildim bilmiyerek . Bana easyzero launcher s5 mini için göndrrebilir misiniz ? Şimdi benim ultra güç tasaruf modum çalışmıyor
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Üst Alt