Galaxy S3 i9300 S3 4.3 Türkiye Romu Kurulumu (En Kapsamlısı Resimli Anlatım!) Linkler Güncellendi (09-02-2015)

Sponsorlu Bağlantılar

cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
S3 4.3 Türkiye Romu Kurulumu (En Kapsamlısı Resimli Anlatım!) Linkler Güncellendi (09-02-2015)

KONU SÜREKLİ GÜNCELDİR..

Galaxy S3 üzerinde;

• Geç uyanma (çözülüdü)
    • Bağlantı sorunları (Wi-fi ve Bluetooth için) (4.1.2 orjinalde olduğu gibi kopmlar mevcut)
    • Müzik çalar üzerinde takılma sorunları (sürekli dinliyorum nadir takılmalar olmakta)
    • Genel hali ile ısınma ve donma sorunları(titanium backup sayesinde kaldırılan uygulamlar daha hızlı 0 donma)
    • Yüksek pil tüketimi (aksine daha şarj gitmekte günü çıkartmayan tel 1.5 gün gidiyor)
Gibi onlarca sorun Samsung’a rapor edildi. En nihayetinde Samsung Galaxy S3 (GT-i9300)Android 4.3‘ü yaymaya başladı.

Güncellemenin artıları ve bir önceki sızıntı ROM Android 4.3 üzerine yapılan ek geliştirmeleri mevcut. Genel hali ile güncellemenin neler getirdiğini özetleyecek olursak;

• Galaxy Gear Desteği
    • TRIM Desteği (Daha hızlı cihaz)
    • Çekirdek UI güncellemesi ile Galaxy S4 benzeri görüntü
    • Yeni Samsung Klavyesi
    • GPU sürücüleri güncellendi
    • Yeni kilit ekranı; çoklu widget desteği, saat boyut ve renk düzenleme, Galaxy S4 kilit açma efekti
    • Galaxy S4 ile daha önce tanıştığımız ekran uyum modları
    • Daydream
    • Sürüş modu
    • Actionable bildirimleri
    • Uygulamaları SD karta taşıma özelliği
    • Yeni kamera modu (Sesli resim çekme)
    • Bildirim merkezine yeni eklemeler ve güncellemeler
    • Yenilenen ayarlar menüsü (Galaxy S4′te olduğu gibi sekmeli menü)
    • Sesli kontrol özelliği
    • Galaxy S4 ile birlikte yenilenen; hesap makinası, saat, rehber, galeri, müzik uygulamaları Galaxy S3 için de yenilenmiş
    • Tam ekran Samsung uygulamaları
    • Galaxy S4 ile gelen yeni S-Voice uygulaması
kendim gözlemlediğim özellikler :
-Shoot, cheese, smile, capture deyince fotoğraf çekiyor.Bunun için kamera ayarlarından sesli komutu açmanız gerek.

-İki parmağınızla yukarıdan bildirim çubuğunu çektiğinizde bütün ayarlar menüsü geliyor

-Instagram'da video yükleyemiyorsun.

-Sesli fotoğraf özelliği geldi.

-Müzik çalar bayağı bir yenilenmiş.

-Galeride ufak düzenlemeler yapılmış.

-Kilit ekranındaki saat değişti ve müzik dinlerken kilit ekranını açmadan müzik çalara erişebiliyorsunuz

-Yukarıdaki saatin olduğu siyah bildirim çubuğu artık yok.Saat ve diğer bildirim simgeleri ekran resminin üzerinde duruyor.Çok daha güzel olmuş böyle.

Yorumlarınızı eksik etmeyin ki konu üstte kalsın böylece daha çok kişi görsün.
Konuyu çok dikkatli okuyun hızlıca kaydırmayın atladığınız gözden kaçırdığınız yerler olabilir. !!

Konunun a başlıkları bunlardır.

*Dosya yedekleme: TİTANİUM BACKUP nedir ne işe yarar?
1.Rom Yüklemeden Önce Ne Yapılır

2)Güncel 4.3 Romu İndirmek

3)Rom Nasıl Yüklenir

4)Odin Telefonumu Görmüyor Ne Yapmalıyım ?

5)Romu Yükledikten Sonra Yapılması Gerekenler

6)S3 İÇİN Telefonu Rootlama İşlemi !!

7)S3 için Telefona Custom CWM Yüklemek !!

8)S3 Klon İmeisi olanlar için Özel Patchli MK6 Kernel ve Modemi !! (Şebeke Problemini Giderir)

9)S3 için 4.3 ten 4.1.2 Ye döndüğünde şebeke sorunu yaşatmayan orjinal 4.1.2 ROM eklenmiştir.

*Dosya yedekleme: TİTANİUM BACKUP nedir ne işe yarar?

ROM atacağım ama bütün uygulamları yeniden yüklemek gibi bir sorunum var diyenler için Tianium Backup Pro gibi bir program şart. Forumda birçok kişi kullanıyordur ama kullanmayanlar için rehber olması niteliği ile Titanium Backup’ı nasıl kullanacağınızı anlatmaya çalışacağım.

Titanium Backup, uygulamaları yedekleye bileceğiniz bir program. Hem sistem dosyalarını yedekleyip hemde sonradan telefona kurduğunuz uygulamala, oyun vs yedekleyebilirsiniz.

Yedeklediğiniz dosyalar SD kart içinde Titanium Backup içinde durur. Böylece cihazınıza ROM attığınızda bütün uygulamaları tek tek
yükleme derdinden kurtulurusunuz.

NOT: Programı kullanabilmeniz için telefonunuz ROOT edilmiş olması gerekiyor.

Yedekleme Geri Yükleme: Burada hangi dosyaların yedeğinin olduğunu görebilirsiniz. Sistem dosyalarının yedeğinin rengi açık kırmızı ile göstermektedir. Bu sekmede bir programın yedeğini yüklemek ve silmek için üstüne tıklayıp işlemi yapmanız yetecektir.

link:

~~ 1) Romu Yüklemeden Önce Ne Yapmalıyım ? ~~
Yapmayan arkadaşlar olabilir ama ben mutlaka Wipe ların hepsinin yapılmasını öneriyorum yoksa yazılımı yükledikten sonra birçok bug ile karşılabilirsiniz. (Bug: Saçma Hatalar)

Not : Yapacağımız Wipe işlemleri telefonunuzdaki bilgileri silecek ve sıfırlayacaktır. Ona göre yedeğinizi almayı unutmayınız. !

Wipe Nasıl Yaparım ?

Telefonunuzu kapatın daha sonra "SES AÇMA" + "MENU" + "GÜÇ" düğmelerine aynı anda basınız ve bekleyiniz. Doğru zamanlama ile yaptıysanız minik yeşil android iconumuz gözükecek ve daha sonra CWM'miz gelecektir.

Burada yapmamız gereken sırasıyla "Wipe/Data Factory Reset" ve "Wipe Cache Partition" dur.Ses kısma tuşu Aşağı Ses Açma Yukarıya yönlendirir seçili ekranı. wipe lara gelip Güç tuşuna basınız ve içinde YES e gelip gene GÜÇ tuşuna basınız.
Bunları yaptıktan sonra telefonu kapatınız.

Bunları yaptıktan sonra elimizde rom dosyası hazır bulunmalı.

~~ 2) Sorunsuz ve En Güncel 4.3 ROMU Nereden İndireceğim ? ~~

ROM S3(I9300)

+Rom Özellikleri:

Model: GT-I9300
Country: Turkey
Version: android 4.3
Product Code: TUR
PDA: I9300XXUGMK6
CSC: I9300OJVGML1
MODEM: I9300XXUGMK6
Yayınlanma Tarihi : 20.01.2014

Evet arkadaşlar bu rom sorunsuz ve en güncel olan Sammobile'da 20.01.2014 çıkan güncellemedir. Sorunsuz bir rom diliyorum herkese. :)

Rom Link:

alternatif

(türk telekom tarafından girişi yasak yazıyorsa btunnel.com girip arama yerine linki kopyalayın siteye girer)
alternatif orjinal site:

~~ 3) Romu Yükleme İşlemleri RESİMLİ ANLATIM !! ~~

Şimdi sıra geldi Romu yükleme işlemine. Yapacağımız iş telefon kapalı iken "SES KISMA" + "MENÜ" + "GÜÇ" tuşlarına basılı tutuyoruz ve alttaki resimde soldaki ekran geliyor bu ekran geldikten sonra "SES AÇMA" ya basıyoruz ve ekran sağdaki gibi oluyor o konumda iken USB Kablonuz ile telefonu bilgisayara bağlayın.

Not : Rom yükleme işlemi öncesine bataryanız en az %50 olsun.

+ Odin İndirmek Ve Romu Odin Üzerinden Yüklemek !

Arkadaşlar Bugüne kadar rom işlemlerimi hep Odin üzerinden yaptım ve hiçbirşey olmadı bence en güvenilir yol budur. Odin ile sıfırdan kurulum yapmaktır zira öteki türlü telefon üzerinden güncellemelerin S4te bile pek performans vermediğini okudum ve gördüm.

Odin programını rardan çıkarıyoruz ve simgesinden programı açıyoruz. Bu arada rom dosyamız hazırda bulunmalı ve telefon "DOWNLOAD MODE" da iken pcye bağlı olmak durumundadır.

RESİM UFAK GÖZÜKÜYORSA ÜZERİNDE RESMİ YENİ SEKMEDE AÇ DEYİNİZ !

~~ 4) Odin Telefonumu Görmüyor Ne Yapmalıyım ? ~~

Evet arkadaşlar Odin telefonuzu görmüyor olabilir. Bu durum sıkça yaşanıyor bende bunada kesin bir çözüm sunayım dedim ve anlattıklarımı yaparsanız inşallah sorunu çözeceksiniz.

1)Şimdi ilk olarak linkte verdiğim Samsung Usb Drivers dosyasını indirin ve yükleyin . Yükleme bitince telefonu Download Mode'a alarak bilgisayara bağlayın usb bağlanınca çıkan o ses çıktıysa 3-5 saniye bekleyin eğer windows üzerinde herhangi bir yükleme işlemi gerçekleştiriliyorsa dokunmayın bitsin. Bitince bu işlemi tekrarlayın.

2)Telefonu Download Mode'a alarak Odin'e bağlayın. Bazı arkadaşlarda sorun burada çözülür ve sorunsuz gözükür. Gözükmeyen arkadaşlar okumaya devam etsin.

3)Evet hala telefonunuz gözükmüyorsa Samsung Usb Drivers.RAR dosyasını indirin ve içinden çıkanlari bir klasöre atın.

4)Bilgisayarım sağ tuş "Özellikler"den "Aygıt Yöneticisi" 'ne giriş yapın orada "Gadget ****** (Sarı Ünlemli İsmi farklı olabilir)" 'i göreceksiniz
sağ tuş "Sürücü Yazılımını Güncelleştir" >> "Sürümü Yazılımı için Bilgisayarımı Tara" >> "Gözat" ' a basarak çıkardığımız dosyaların klasörünü seçin ve "İleri" deyin kurulması gerekir ve "Son" a basarak işlemi bitirin Odin'i kapatıp açın gözükmesi gerekir.

Hala gözükmüyorsa usb portunuzda sorun vardır farklı bir usb girişine takın.

~~ 5) Yükleme bittikten Sonra Neler Yapmalıyım ? ~~
Yükleme bittikten sonra telefon açılacaktır Bataryayı çekin ve telefonu kapatın ardından. Tekrar wipe yapınız.

Wipe Nasıl Yaparım ?

Telefonunuzu kapatın daha sonra "SES AÇMA" + "MENU" + "GÜÇ" düğmelerine aynı anda basınız ve bekleyiniz. Doğru zamanlama ile yaptıysanız minik yeşil android iconumuz gözükecek ve daha sonra CWM'miz gelecektir.

Burada yapmamız gereken sırasıyla "Wipe/Data Factory Reset" ve "Wipe Cache Partition" dur. .Ses kısma tuşu Aşağı Ses Açma Yukarıya yönlendirir seçili ekranı. wipe lara gelip Güç tuşuna basınız ve içinde YES e gelip gene GÜÇ tuşuna basınız.
Bunları yaptıktan sonra telefonu yeniden başlatınız.

Ve artık 4.3 hazırdır.

~~ 6)S3 için Telefonu Rootlama İşlemi ~~

Root Nedir ?

Root nasıl windowsu crackleriz birnevi telefonu crackleme işlemi gibidir. Samsungun orjinal romunda izin verilmeyen ayarları ve uygulamaları yüklemek için yapılması gereken telefonu çok daha detaylı kullanmamıza izin veren erişim aracıdır.

DİKKAT BU DOSYA S3 İÇİNDİR !!

Telefonu Download Mode'a alarak Odinden PDA'ya basıp verdiğim Cf Auto Root dosyasını seçip yüklüyoruz.
~~ 7)S3 için Telefona Custom CWM Yüklemek !! ~~
Custom CWM Nedir ?

Custom CWM Samsung'un kendi orjinal yazılım yükleme ekranının dışında resmii olmayan Yükleme ekranıdır. Birçok Custom rom , ayar , yükleme işlemlerini sorunsuz yapabilmek için gereklidir.

Telefonu Download Mode'a alarak Odinden PDA'ya basıp verdiğim CWM6.0.3.6-S3(I9300).tar dosyasını seçip yüklüyoruz.

~~ 8)Klon İmeisi olanlar için Özel Patchli MK6(I9300) Kernel ve Modemi !! (Şebeke Problemini Giderir) ~~

Evet arkadaşlar klon imeili telefonlarda yeni romu yükleyince şebeke gider ve gelmez. Anlatacağım adımları dikkatli okursanız bununda üstesinden geleceksiniz.

1)Telefonu Rootluyoruz.

2)Telefona Custom CWM yüklüyoruz.

3)Verdiğim Patchli Modem ve Kernel Paketini telefonun hafıza kartına atıyoruz ve telefonu SES AÇMA + MENÜ + GÜÇ tuşlarına basarak açıyoruz .

4)Apply update from external'dan yüklesin (çıkmayanlar için install zip from sdcard -choose a zip from external sdcard dan yüklesin-) önce Kerneli yükleyiniz Sonra Modem dosyasını seçip yükleyin ve wipe cache partition yapıp reboot system now deyin işlem bitti.

Paketin İçinden çıkan .zip dosyalarını direk hafıza kartınıza atacaksınız.

4.3'te Geliştirici Seçeneklerini Açmak !!

Evet arkadaşlar bildiğimiz gibi Samsung 4.3'te Geliştirici Seçeneklerini ayarlardan kaldırdı. Ama tamamen kaldırmamış sadece bir ayar yapmak gerekiyormuş .

Ayarlar >> Daha Fazla >> Cihaz Hakkında >> Yapım Numarası yazan yere 4 5 kere tıklatın >> Bir geri çıkın ve Geliştiri Seçenekleri bir üstte gözükecektir.

~~ 9) +S3 4.3 ten 4.1.2 Ye döndüğünde şebeke sorunu yaşatmayan orjinal 4.1.2 ROM eklenmiştir.+ ~~

S3 4.0.4 ROM

Kurulumu üstte anlatıldığı gibi ODİN ile yapınız. Kolay gelsin.

KENDİ TELİMDEN RESİMLER:)

TAVSİYE:

Evet arkadaşlar bildiğiniz üzere birçoğumuzun birkere bile açmadığı uygulamalar mevcut. İşte o kullanmadıklarımızı silerek gereksiz ram yemelerini engelleyebiliriz. Ram'e çok faydası oluyor. Tarafımca denendi ve onaylandı. Hiçbir kusura yol açmadan gereksiz programları siliyoruz ve telefon iyice rahatlayıp hızlanıyor. BURADA TİTANİUM BACKUP devreye giriyo bu program sayesinde yapıyoruz.

Titanium Backup Pro Nedir? Nasıl Kullanılır?
Titanium Backup, uygulamaları yedekleye bileceğiniz bir program ayrıca sistem dosyalarını silmeye ve uygulamaları kaldırmaya yarar.

1)Telefonu Rootluyoruz.

2)SuperSu Programını google playden güncelleyiniz.

3)Ondan sonra titanium backup programını indirin. İsteyen aşağıdan indirsin.

link:

Şimdi verdiğim programı yüklüyoruz ve açıyoruz.

4) yedekleme ve geri yüklmeden verdiğim listeyi siliyoruz.

Ve işte gereksiz programların listesi :

ChatON
Daha fazla
Dropbox
DropboxOOBE
Game Hub
Google Play Dergiler
Google+
Hangouts
Music Hub
Samsung Apps
Video Merkezi
Yahoo Finance
Yahoo Finance Daemon
Yahoo News
Chrome
Paper Artist
S Voice
Samsung Account
Yardım
S Suggest
Çift saat analog digital
Gear Manager
Müzik Paylaş

RAMDAN 170mb yer acılıyor..

Android 4.3 Geç Uyanma Çözüm

bu hata androidin kilit ekranın geç açılması uzunsüre bunu araştırıp cozumu buldum
çözüme geçelim hemen

Öncelikle telefonumuzda geliştirici özelliklerini aktif ediyoruz geliştirici özelliklerini ayarlardan cihaz hakkında bölümüne girip yapım numarasına yazan yere 4-5 defa üst üste tıklıyoruz sonra bi geri gelip geliştirici seceneklerının acıldıgını görüyoruz
yabancı forumlarda biraz araçtırdım ve kendimde denedim eskiye göre çok daha iyi olur.

sırasıyla şunları yapın > Ayarlar/Geliştirici seçenekleri Animasyon kapalı
ayarlarını yaptıktan sonra teli kapatıp açın daha erken uyandığını farkedeceksiniz

bizzat kendım denedim test edilip onaylanmıstır

Ayrıca önerdiğim önemli Ayarlar (Sürekli Güncellenecek) :

1)Ayarlar > Cihazım > Ekran > Ekran Modu : Dinamik olarak seçin.
2)Ayarlar > Cihazım > Ekran > Pil Yüzdesini Göster.
3)Ayarlar > Cihazım > Ekranı Kilitle > Kilit Ekranı Widgetları > Saat veya Kişisel Mesaj > Kişisel Mesaj > Kaydet > Kişisel Mesajı Düzenle > İstediğinizi yazın kaydedin.
4)Ayarlar > Cihazım > Akıllı Ekran > Akıllı beklemeyi kapatın.
5)Ayarlar > Cihazım > Ekran > Bildirim Paneli : Wifi , Mobil Veri , Ses , Güç Tasarrufu , GPS
6)Ayarlar > Cihazım > Ekranı kilitle > Çoklu Widget'lar a tik koyun . Sonra ekranı kapatıp açtığınızda yukarıdaki yazıya basılı tutup aşağıya kaydırın sonra sola geçin + ya basarak widget ekleyebilirsiniz.
7)Mesajlar > Ayarlar > Mesajı Önizleye tik atın.

Evet arkadaşlar bildiğimiz gibi Samsung 4.3'te Geliştirici Seçeneklerini ayarlardan kaldırdı. Ama tamamen kaldırmamış sadece bir ayar yapmak gerekiyormuş .

Ayarlar >> Daha Fazla >> Cihaz Hakkında >> Yapım Numarası yazan yere 4 5 kere tıklatın >> Bir geri çıkın ve Geliştiri Seçenekleri bir üstte gözükecektir.

Tavsiye the best s3 için note 3 rom
Galaxy S III i9300 - ŞOkk! SIII Üzerinde[4.3.1]NOTE 3 Deneyimi! NOTE3 Özellikleri [DETAYLI ANLATIM] (S4 Revolution v12) - MaxiCep

Yorumlarınızı eksik etmeyin ki konu üstte kalsın böylece daha çok kişi görsün.(YENİLİKLERİ EKLEMEK İÇİN BANA LİNK ATABİLRİSİNİZ..)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Blue023, askiseven, hamidabatli ve 26 diğerleri

seh_zade05

Üye
selamın aleyküm hocam s3 orjinal sürümünün başka bir depo linki varsa onu verir misiniz?

cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi

Galaxy S3 üzerinde;

• Geç uyanma
    • Bağlantı sorunları (Wi-fi ve Bluetooth için)
    • Müzik çalar üzerinde takılma sorunları
    • Genel hali ile ısınma ve donma sorunları
    • Yüksek pil tüketimi
Gibi onlarca sorun Samsung’a rapor edildi. En nihayetinde Samsung Galaxy S3 (GT-i9300)Android 4.3‘ü yaymaya başladı.

Güncellemenin artıları ve bir önceki sızıntı ROM Android 4.3 üzerine yapılan ek geliştirmeleri mevcut. Genel hali ile güncellemenin neler getirdiğini özetleyecek olursak;

• Galaxy Gear Desteği
    • TRIM Desteği (Daha hızlı cihaz)
    • Çekirdek UI güncellemesi ile Galaxy S4 benzeri görüntü
    • Yeni Samsung Klavyesi
    • GPU sürücüleri güncellendi
    • Yeni kilit ekranı; çoklu widget desteği, saat boyut ve renk düzenleme, Galaxy S4 kilit açma efekti
    • Galaxy S4 ile daha önce tanıştığımız ekran uyum modları
    • Daydream
    • Sürüş modu
    • Actionable bildirimleri
    • Uygulamaları SD karta taşıma özelliği
    • Yeni kamera modu (Sesli resim çekme)
    • Bildirim merkezine yeni eklemeler ve güncellemeler
    • Yenilenen ayarlar menüsü (Galaxy S4′te olduğu gibi sekmeli menü)
    • Sesli kontrol özelliği
    • Galaxy S4 ile birlikte yenilenen; hesap makinası, saat, rehber, galeri, müzik uygulamaları Galaxy S3 için de yenilenmiş
    • Tam ekran Samsung uygulamaları
    • Galaxy S4 ile gelen yeni S-Voice uygulaması
Konuyu çok dikkatli okuyun hızlıca kaydırmayın atladığınız gözden kaçırdığınız yerler olabilir. !!

Konunun a başlıkları bunlardır.

1.Rom Yüklemeden Önce Ne Yapılır

2)Güncel 4.3 Romu İndirmek

3)Rom Nasıl Yüklenir

4)Odin Telefonumu Görmüyor Ne Yapmalıyım ?

5)Romu Yükledikten Sonra Yapılması Gerekenler

6)S3 İÇİN Telefonu Rootlama İşlemi !!

7)S3 için Telefona Custom CWM Yüklemek !!

8)S3 Klon İmeisi olanlar için Özel Patchli MK6 Kernel ve Modemi !! (Şebeke Problemini Giderir)

9)S3 için 4.3 ten 4.1.2 Ye döndüğünde şebeke sorunu yaşatmayan orjinal 4.1.2 ROM eklenmiştir.

~~ 1) Romu Yüklemeden Önce Ne Yapmalıyım ? ~~
Yapmayan arkadaşlar olabilir ama ben mutlaka Wipe ların hepsinin yapılmasını öneriyorum yoksa yazılımı yükledikten sonra birçok bug ile karşılabilirsiniz. (Bug: Saçma Hatalar)

Not : Yapacağımız Wipe işlemleri telefonunuzdaki bilgileri silecek ve sıfırlayacaktır. Ona göre yedeğinizi almayı unutmayınız. !

Wipe Nasıl Yaparım ?

Burada yapmamız gereken sırasıyla "Wipe/Data Factory Reset" ve "Wipe Cache Partition" dur.Ses kısma tuşu Aşağı Ses Açma Yukarıya yönlendirir seçili ekranı. wipe lara gelip Güç tuşuna basınız ve içinde YES e gelip gene GÜÇ tuşuna basınız.
Bunları yaptıktan sonra telefonu kapatınız.

Bunları yaptıktan sonra elimizde rom dosyası hazır bulunmalı.

~~ 2) Sorunsuz ve En Güncel 4.3 ROMU Nereden İndireceğim ? ~~

ROM S3(I9300)

+Rom Özellikleri:

Model: GT-I9300
Country: Turkey
Version: android 4.3
Product Code: TUR
PDA: I9300XXUGMK6
CSC: I9300OJVGML1
MODEM: I9300XXUGMK6
Yayınlanma Tarihi : 20.01.2014

Evet arkadaşlar bu rom sorunsuz ve en güncel olan Sammobile'da 20.01.2014 yani bugün çıkan güncellemedir. Sorunsuz bir rom diliyorum herkese. :)

Regular'a tıklayıp indirin.

Hata verirse sağ üstteki Retry a Live Version'u seçin

~~ 3) Romu Yükleme İşlemleri RESİMLİ ANLATIM !! ~~

Şimdi sıra geldi Romu yükleme işlemine. Yapacağımız iş telefon kapalı iken "SES KISMA" + "MENÜ" + "GÜÇ" tuşlarına basılı tutuyoruz ve alttaki resimde soldaki ekran geliyor bu ekran geldikten sonra "SES AÇMA" ya basıyoruz ve ekran sağdaki gibi oluyor o konumda iken USB Kablonuz ile telefonu bilgisayara bağlayın.

Not : Rom yükleme işlemi öncesine bataryanız en az %50 olsun.

+ Odin İndirmek Ve Romu Odin Üzerinden Yüklemek !

Arkadaşlar Bugüne kadar rom işlemlerimi hep Odin üzerinden yaptım ve hiçbirşey olmadı bence en güvenilir yol budur. Odin ile sıfırdan kurulum yapmaktır zira öteki türlü telefon üzerinden güncellemelerin S4te bile pek performans vermediğini okudum ve gördüm.

Odin programını rardan çıkarıyoruz ve simgesinden programı açıyoruz. Bu arada rom dosyamız hazırda bulunmalı ve telefon "DOWNLOAD MODE" da iken pcye bağlı olmak durumundadır.

RESİM UFAK GÖZÜKÜYORSA ÜZERİNDE RESMİ YENİ SEKMEDE AÇ DEYİNİZ !

~~ 4) Odin Telefonumu Görmüyor Ne Yapmalıyım ? ~~

Evet arkadaşlar Odin telefonuzu görmüyor olabilir. Bu durum sıkça yaşanıyor bende bunada kesin bir çözüm sunayım dedim ve anlattıklarımı yaparsanız inşallah sorunu çözeceksiniz.

1)Şimdi ilk olarak linkte verdiğim Samsung Usb Drivers dosyasını indirin ve yükleyin . Yükleme bitince telefonu Download Mode'a alarak bilgisayara bağlayın usb bağlanınca çıkan o ses çıktıysa 3-5 saniye bekleyin eğer windows üzerinde herhangi bir yükleme işlemi gerçekleştiriliyorsa dokunmayın bitsin. Bitince bu işlemi tekrarlayın.

2)Telefonu Download Mode'a alarak Odin'e bağlayın. Bazı arkadaşlarda sorun burada çözülür ve sorunsuz gözükür. Gözükmeyen arkadaşlar okumaya devam etsin.

3)Evet hala telefonunuz gözükmüyorsa Samsung Usb Drivers.RAR dosyasını indirin ve içinden çıkanlari bir klasöre atın.

4)Bilgisayarım sağ tuş "Özellikler"den "Aygıt Yöneticisi" 'ne giriş yapın orada "Gadget ser ial (Sarı Ünlemli İsmi farklı olabilir)" 'i göreceksiniz
sağ tuş "Sürücü Yazılımını Güncelleştir" >> "Sürümü Yazılımı için Bilgisayarımı Tara" >> "Gözat" ' a basarak çıkardığımız dosyaların klasörünü seçin ve "İleri" deyin kurulması gerekir ve "Son" a basarak işlemi bitirin Odin'i kapatıp açın gözükmesi gerekir.

Hala gözükmüyorsa usb portunuzda sorun vardır farklı bir usb girişine takın.

~~ 5) Yükleme bittikten Sonra Neler Yapmalıyım ? ~~
Yükleme bittikten sonra telefon açılacaktır Bataryayı çekin ve telefonu kapatın ardından. Tekrar wipe yapınız.

Wipe Nasıl Yaparım ?

Burada yapmamız gereken sırasıyla "Wipe/Data Factory Reset" ve "Wipe Cache Partition" dur. .Ses kısma tuşu Aşağı Ses Açma Yukarıya yönlendirir seçili ekranı. wipe lara gelip Güç tuşuna basınız ve içinde YES e gelip gene GÜÇ tuşuna basınız.
Bunları yaptıktan sonra telefonu yeniden başlatınız.

Ve artık 4.3 hazırdır.

~~ 6)S3 için Telefonu Rootlama İşlemi ~~

Root Nedir ?

Root nasıl windowsu crackleriz birnevi telefonu crackleme işlemi gibidir. Samsungun orjinal romunda izin verilmeyen ayarları ve uygulamaları yüklemek için yapılması gereken telefonu çok daha detaylı kullanmamıza izin veren erişim aracıdır.

DİKKAT BU DOSYA S3 İÇİNDİR !!

Telefonu Download Mode'a alarak Odinden PDA'ya basıp verdiğim Cf Auto Root dosyasını seçip yüklüyoruz.
~~ 7)S3 için Telefona Custom CWM Yüklemek !! ~~
Custom CWM Nedir ?

Custom CWM Samsung'un kendi orjinal yazılım yükleme ekranının dışında resmii olmayan Yükleme ekranıdır. Birçok Custom rom , ayar , yükleme işlemlerini sorunsuz yapabilmek için gereklidir.

Telefonu Download Mode'a alarak Odinden PDA'ya basıp verdiğim CWM6.0.3.6-S3(I9300).tar dosyasını seçip yüklüyoruz.

~~ 8)Klon İmeisi olanlar için Özel Patchli MK6(I9300) Kernel ve Modemi !! (Şebeke Problemini Giderir) ~~

Evet arkadaşlar klon imeili telefonlarda yeni romu yükleyince şebeke gider ve gelmez. Anlatacağım adımları dikkatli okursanız bununda üstesinden geleceksiniz.

1)Telefonu Rootluyoruz.

2)Telefona Custom CWM yüklüyoruz.

3)Verdiğim Patchli Modem ve Kernel Paketini telefonun hafıza kartına atıyoruz ve telefonu SES AÇMA + MENÜ + GÜÇ tuşlarına basarak açıyoruz .

4)Apply update from external diyerek önce Kerneli yükleyiniz Sonra Modem dosyasını seçip yükleyin ve wipe cache partition yapıp reboot system now deyin işlem bitti.

Paketin İçinden çıkan .zip dosyalarını direk hafıza kartınıza atacaksınız.

~~ 9) +S3 4.3 ten 4.1.2 Ye döndüğünde şebeke sorunu yaşatmayan orjinal 4.1.2 ROM eklenmiştir.+ ~~

Kurulumu üstte anlatıldığı gibi ODİN ile yapınız. Kolay gelsin.

KENDİ TELİMDEN RESİMLER:)

TAVSİYE:

Evet arkadaşlar bildiğiniz üzere birçoğumuzun birkere bile açmadığı uygulamalar mevcut. İşte o kullanmadıklarımızı silerek gereksiz ram yemelerini engelleyebiliriz. Ram'e çok faydası oluyor. Tarafımca denendi ve onaylandı. Hiçbir kusura yol açmadan gereksiz programları siliyoruz ve telefon iyice rahatlayıp hızlanıyor.
1)Telefonu Rootluyoruz.

2)SuperSu Programını google playden güncelleyiniz.

3)Ondan sonra titanium backup programını indirin. İsteyen aşağıdan indirsin.

link:

Şimdi verdiğim programı yüklüyoruz ve açıyoruz.

4) yedekleme ve geri yüklmeden verdiğim listeyi siliyoruz.

Ve işte gereksiz programların listesi :

ChatON
Daha fazla
Dropbox
DropboxOOBE
Game Hub
Google Play Dergiler
Google+
Hangouts
Music Hub
Samsung Apps
Video Merkezi
Yahoo Finance
Yahoo Finance Daemon
Yahoo News
Chrome
Paper Artist
S Voice
Samsung Account
Yardım
S Suggest
Çift saat analog digital
Gear Manager
Müzik Paylaş

RAMDAN 170mb yer acılıyor..

S4 özel duvar kağıtları romda bulunmadığından koyuyorum..

link:

bir teşşekürü çok görmeyin...
selamın aleyküm hocam s3 orjinal sürümünün başka bir depo linki varsa onu verir misiniz?
aleyküm selam kardeş indirme linkinin sitesi güncelmeden sonra çökmüştür alternatif yok suan araştırdım biraz beklersen alternatif upload ederim.. buradanda takip edebilirsiniz ayrıyeten

link gayet güzel ve internet download maneger ile inmektedir

Son düzenleme:
hakan058

hakan058

Üye
Helal olsun kardeşim, on numara beş yıldız bir konu olmuş. Emeğine sağlık.
bir sorum olcak, şuan ingiltere 4.3 rom kullanıyorum ve rootlu. Vipe yapmadan direk bunun üzerine türkiye 4.3 romunu yüklesem bir sıkıntı olurmu? Rootu silip öylemi yükleme yapıyım? Teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: hamidabatli
cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
Helal olsun kardeşim, on numara beş yıldız bir konu olmuş. Emeğine sağlık.
bir sorum olcak, şuan ingiltere 4.3 rom kullanıyorum ve rootlu. Vipe yapmadan direk bunun üzerine türkiye 4.3 romunu yüklesem bir sıkıntı olurmu? Rootu silip öylemi yükleme yapıyım? Teşekkür ederim
baktım kimse konu açmadı ben açıyım dedim:) wipe data yapmazsan kesin sorun cıkartır telefon yüklemeden sonra acılmayabilir. rootu silmeye gerek yok direk üstüne kursan bişey olmaz:)

cancan59

cancan59

Üye
anlatım süper emeğine sağlık kardeşim ilk defa odin kullanıp yükleme yapıcam telefonuma biraz da korkuyorum bir sorun olur da beceremem diye adım adım dediklerini yapıcam şimdi eğer herhangi bir sıkıntı olursa yardımcı olur musun?

cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
anlatım süper emeğine sağlık kardeşim ilk defa odin kullanıp yükleme yapıcam telefonuma biraz da korkuyorum bir sorun olur da beceremem diye adım adım dediklerini yapıcam şimdi eğer herhangi bir sıkıntı olursa yardımcı olur musun?
tabi kardeş buradayım sıkıntı olmaz:)

• Beğen
Tepkiler: cancan59
cancan59

cancan59

Üye
tamamdır çok sağol. yedekleri kies ile aldım bi problem çıkmaz sanırım? bir de şu vipe olayını neden yaptığımızı tam anlamadım

cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
tamamdır çok sağol. yedekleri kies ile aldım bi problem çıkmaz sanırım? bir de şu vipe olayını neden yaptığımızı tam anlamadım
çıkarsa burdayım telefonun kendi ayarlarının üstüne odinle 4.3 kurunca 4.1 uyuşmadığından telefon hata veriyo kısaca :)

cancan59

cancan59

Üye
çıkarsa burdayım telefonun kendi ayarlarının üstüne odinle 4.3 kurunca 4.1 uyuşmadığından telefon hata veriyo kısaca :)
tamamdır işlem çok teşekkürler. ayrıyetten bikaç sorum daha olacak şu s4ün meşhur kaydırma efektlerinden güneş ışığı gibi olan efekt yüklenmemiş sanırım onu nasıl hallederiz? Bir de root atma işleminden sonra cihazda herhangi bir veri kaybı oluyor mu yani sıfırlanma gibi bir durum oluyor mu?

cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
tamamdır işlem çok teşekkürler. ayrıyetten bikaç sorum daha olacak şu s4ün meşhur kaydırma efektlerinden güneş ışığı gibi olan efekt yüklenmemiş sanırım onu nasıl hallederiz? Bir de root atma işleminden sonra cihazda herhangi bir veri kaybı oluyor mu yani sıfırlanma gibi bir durum oluyor mu?
birebir sasmsung herşeyini yüklemiyo duvar kağıdı gibi mesela ama play storeda vardır belki . root sadece bi uygulama program gibi düşün. romu kurunca calştığına dair yorum bekliyorum:)

36013566448

Üye
Online biri var mı

cancan59

cancan59

Üye
birebir sasmsung herşeyini yüklemiyo duvar kağıdı gibi mesela ama play storeda vardır belki . root sadece bi uygulama program gibi düşün. romu kurunca calştığına dair yorum bekliyorum:)
yükledim telefon açıldı bişeyler indiriyor odin de de reset! yazdı öyle duruyor normal mi?

cancan59

cancan59

Üye
tamamdır açıldı şimdi verdiğin listedeki gereksiz programları uygulama yöneticisinden silebilir miyim?

cici60

cici60

Üye
    Konu Sahibi
tamamdır açıldı şimdi verdiğin listedeki gereksiz programları uygulama yöneticisinden silebilir miyim?
titamium backupu kur anlattım şekilde kaldırabilrsin uygulamların bir çoğu türkiyeyi desteklemiyo zaten

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: cancan59
cancan59

cancan59

Üye
titamium backupu kur anlattım şekilde kaldırabilrsin uygulamların bir çoğu türkiyeyi desteklemiyo zaten
sağ sağlim bitti hepsi şimdi geri yedeklediklerimi alıyorum Allah razı olsun kardeşim çok teşekkürler.

berfo98

berfo98

Üye
Dostum Telefon SAMSUNG İŞARETİNDE KALIYOR ÖLE BEKLİYOR ? NABABİLİRİM ACILMIYOR YANİ ?Usta Telefon Acıldıda Yazılım Guncellemesi var diyo 4.3 den daha sonra guncelememmi cıktı ? ne diyim ben buna

ahmetkenar

Üye
ellerine ve klavyene sağlık Allah razı olsun sizlerde olmasanız telefonlarımız kağnı gibi kalacaktı dediklerini aynen uyguladım hiçbir sorunum yok tekrar teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: cici60

Üst Alt