Uygulama S2 i777 rom ve versiyon atma yardım!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mesyou

Üye
    Konu Sahibi
S2 i777 rom ve versiyon atma yardım!!!
Selam arkadaşlar

Elimde samsung S2 i777 bir telefon var telefon fazla kurcalamaktan galiba biraz hırpaladım ve bana pahalıya mal oldu;

telefonun ilk başta jellybean 4.2. versiyon attım ama atıgın versiyon i9700 avrupa versiyonuymus avrupa cihazlarında 3 tus 2 si dokunmatik biride menü tuşu Abd cihazında ise 4 tuş 4 de dokunmatik evet farklı telefona farklı veriyon yükledim sonuçları; patates 4 tuşlu telefon 3 tuşla çalışıyor fakat menü tusu yok !!!, iki arama yapıyorum aradıgım kişiye ne ses gidiyo ne ses geliyo arayan beni actığımda telefonu sürekli meşgul sesi geliyor nasıl telefon b. edilir iyi okuyun .sonra dedim bu telefonu ben cenaze edicem hemen bir telefoncum var bana yardımcı olur ona götürdüm abi mabi derken telefon gitti versiyon istedim oda versiyon attı ohhh telefon 10 numara oldu ama birseyler ters gidiyo i777 at&t ik versiyonunu atık ama telefon türkçe yapamıyorum program atmak sonuç degil olmuyor googleplay denemedigim internettte aramadıgım program yook derken akşam oldu telefounun neyse kabullendim bunada kurtuldu derken android sarj azaldı USB bagladım saat gecenin 12-1 telefon kapandı ben pil bitti sandım sabah uyanır pil dolu olunca dedim iyi ettim yattım iyi geceler derken sabah tekrar telefon elimde kullandım kullandım sabah ögle akşam gece derken tel sarj var ama ben fulluyum ne olur ne olmaz az kalmıs kapanmasın tel dedim usb bagladım telefon kapanıyo yani sarj a takınca telefon kapanıyo pc baglıyorum telefon kapanıyor besmele cektim ewet telefoncuya gitti bende 30 tl aldın bak telefon böyle dedim oda oyle kullan surumu o dedi 1 bardak su içmeden yardımlarınızı bekliyorum

evet telefonu pc baglayınca veya sarj baglayınca kendisini kapatıyor rom pcden telefona versiyon v.s. atamıyorum versiyon atmasını nasıl yapıcam bilmiyorum destek istiyorum yardım edin s2 mi çöpe atmayıyım

- - - Eklendi - - -

tahminim versiyon sorunu var yardımlarınızı bekliyorum

ByYlmzZz

ByYlmzZz

Üye
dostum yazılımı eğer pc üzerinden atamıyorsan kendi modeline uygun rom dosyasını indirip telefonu recovery modda yükleyeceksin başka çaren yok eğer yüklemeyi yaparsan şarzda cihazın kapanmaz çünkü hiç bir cihaz öyle üretilmez telefoncu bu işlerden uzak belli ki..

mesyou

Üye
    Konu Sahibi
Paradan ziyade fazla kurcalamaktan oldu bunlar telefoncuda uygun room be yazilim bulamiyinca 30 tl tokatlandik. Simdinabunlarr Yolanda izlicem bilmiyorum Telefonda root veya wersiyon yok ilk versiyonu wirailles agir. Ilk yapmm gerekenler ne onur bit anlatabilirseniz jelly been surumumu odinle yukledim

ByYlmzZz

ByYlmzZz

Üye
şimdi uzun uzadıya anlatmayacağım kısaca ilk önce modeline uygun cwm bulmak lazım sonra custom rom atarsın tam istediğin gibi olur ben sana hem rom hemde cwm dosyalarıyla ilgili linki veriyorum anlamassan yardımcı oluruz.
rom'u buradan indir:
cwm dosyasınıda buradan :
Paradan ziyade fazla kurcalamaktan oldu bunlar telefoncuda uygun room be yazilim bulamiyinca 30 tl tokatlandik. Simdinabunlarr Yolanda izlicem bilmiyorum Telefonda root veya wersiyon yok ilk versiyonu wirailles agir. Ilk yapmm gerekenler ne onur bit anlatabilirseniz jelly been surumumu odinle yukledim

mesyou

Üye
    Konu Sahibi
bunlari indirdim nasıl yüklücem telefona odin gibi bir programlamı kardesim

- - - Eklendi - - -

sorunumu buldum telefona ses kısma+home+power tuşuna bastıgımda i777 yazmıyor ama yuotubeden izledigim versiyonlarda hepsinde i777 yazıyo benm telefonumda ise i9100 yazıyo onu nasıl değiştire bilirim yardım i9100 versiyonda telefon calısmıyo ses gitmiyor başa dönüyoruz yeniden sinir bozucu ama sona yaklaştım sorun bu

ByYlmzZz

ByYlmzZz

Üye
ilk önce her iki indirdiğin dosyayı da sd karta at sonra cihazı kapa açarkende power tuşu+ses açma tuşu+menü tuşu(home) kombinasyonu ile aç önüne recovery mod gelecek orada ınstall from sd kart gibi bir yazı olucak oraya tıkla hafı kartına erişmiş olacaksın attığın dosyalardan ilki yani kerneli kur sonra cihazı kapa ve tekrar tuş kombinasyonu ile aç aynı şekilde hafıza kartına gir bu sefer indirdiğin romu bul ve yükle işlem bu kadar..

not: recovery mod'da aşağı yukarı inmek için ses tuşlarını kullanacaksın..dosyayı yüklemek için üzerine ses tuşlarıyla gel ve power tuşuna bas seçecektir zaten..

mesyou

Üye
    Konu Sahibi
ilk önce her iki indirdiğin dosyayı da sd karta at sonra cihazı kapa açarkende power tuşu+ses açma tuşu+menü tuşu(home) kombinasyonu ile aç önüne recovery mod gelecek orada ınstall from sd kart gibi bir yazı olucak oraya tıkla hafı kartına erişmiş olacaksın attığın dosyalardan ilki yani kerneli kur sonra cihazı kapa ve tekrar tuş kombinasyonu ile aç aynı şekilde hafıza kartına gir bu sefer indirdiğin romu bul ve yükle işlem bu kadar..

not: recovery mod'da aşağı yukarı inmek için ses tuşlarını kullanacaksın..dosyayı yüklemek için üzerine ses tuşlarıyla gel ve power tuşuna bas seçecektir zaten..

şimdi i777 telefonumda power ses kapama menu tuşu kombinasyonunda acıklan adroid biosunda i9100 yazıyodu onu i777 ye düzenledim sonra güzel bir i777 rom mu buldum fakat yükleme sırada harsey sorunsuz bir sekilde giderken son annda pass demeyor fail yazısı cıkıyor bende yine i9700 jelly bean yükledim hatasız yükledi sorun cıkarmadı fakat yine aynı sorunlar başa geldi nedir onlar hat ile ilgilisorunlar çekim az konuşma esnasında sesin karsı tarafa gitmemesi ve 4 dokundamtik tuşlu oldugun için 3 sıradaki menu tuşu çalışmamakta sorun nedir acaba başka bir yol varmı veya sd kart seklindemi gideyim bu arada telefonu jelly benny yükledin telefondada müdahale edebilyorum.

- - - Eklendi - - -

sorun dedigim gibi versiyonda degil bende önceki kullanan sahıs bunu siyahkarnel d,ye acılıyodu i9100 yazıyodu fakat ünlem işareti vardı cwm diye birsey vardı ilk kullandıgım sürümbuydu bunu bile razıyım yüklemeye yardımlarınızı yine bekliyorum

TheMadness

TheMadness

Üye
şimdi i777 telefonumda power ses kapama menu tuşu kombinasyonunda acıklan adroid biosunda i9100 yazıyodu onu i777 ye düzenledim sonra güzel bir i777 rom mu buldum fakat yükleme sırada harsey sorunsuz bir sekilde giderken son annda pass demeyor fail yazısı cıkıyor bende yine i9700 jelly bean yükledim hatasız yükledi sorun cıkarmadı fakat yine aynı sorunlar başa geldi nedir onlar hat ile ilgilisorunlar çekim az konuşma esnasında sesin karsı tarafa gitmemesi ve 4 dokundamtik tuşlu oldugun için 3 sıradaki menu tuşu çalışmamakta sorun nedir acaba başka bir yol varmı veya sd kart seklindemi gideyim bu arada telefonu jelly benny yükledin telefondada müdahale edebilyorum.

- - - Eklendi - - -

sorun dedigim gibi versiyonda degil bende önceki kullanan sahıs bunu siyahkarnel d,ye acılıyodu i9100 yazıyodu fakat ünlem işareti vardı cwm diye birsey vardı ilk kullandıgım sürümbuydu bunu bile razıyım yüklemeye yardımlarınızı yine bekliyorum

Odin ile orijinal rom kur. Hatalar devam ederse 3 dosyalı rom + pit ile re-partition yap.

mesyou

Üye
    Konu Sahibi

Odin ile orijinal rom kur. Hatalar devam ederse 3 dosyalı rom + pit ile re-partition yap.

işte o üç dosyalı bootloder pdv csc galiba onları bulamadım dün Geceyi 5 ettim yinede bulamadım bir adres link varmıdır.

mesyou

Üye
    Konu Sahibi
3 dosyalı rom + pit ile re-partition nereden bulabilirim telefon halen müdahale edemiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt