Rütbe sistemini değiştirir misiniz lütfen

Sponsorlu Bağlantılar

zombaka

zombaka

Üye
Ben iki günde 3bin beğeni kasanida gördüm ama uyenin ne oldugunu biz biliyoruz… kassada kasmasada birsey değişmez egosunu tatmin eder ancak ;)
2 günde 3bin beğeni alanı nerde gördün kimmiş o öyle elini öpecem

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
  • Beğen
Tepkiler: asigsasi
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
bahadır usta ben öneride bulunuyorum kızacak ne varki bende senin söylediğin konuyu diyorum zaten adam uğraşıyor bi dosya yüklüyor ve bazen sorunlar çıkabiliyor yada illa teşekkür edecekseniz site yöneticisinden isteyin beğeni butonunun yanına teşekkür butonu koysun dün telefona yüklemek için bi flash dosyası buldum tek konuda 50 sayfa sohbet var bütün sayfaları tek tek inceledim o teşekkür mesajları yüzünden en az yarım saat kaybettim ve benim gibi çok insan vardır.sorun bu site gittikçe kötüye gidiyor bana göre ayrıca o 2.5 milyon üyenin çoğu tek işlem için üye olup çıkıyor yani 2.5milyon üye kayıtlı diye günde 2 milyon gibi bi giriş olmuyor.girenler belli

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
bahadır usta ben öneride bulunuyorum kızacak ne varki bende senin söylediğin konuyu diyorum zaten adam uğraşıyor bi dosya yüklüyor ve bazen sorunlar çıkabiliyor yada illa teşekkür edecekseniz site yöneticisinden isteyin beğeni butonunun yanına teşekkür butonu koysun dün telefona yüklemek için bi flash dosyası buldum tek konuda 50 sayfa sohbet var bütün sayfaları tek tek inceledim o teşekkür mesajları yüzünden en az yarım saat kaybettim ve benim gibi çok insan vardır.sorun bu site gittikçe kötüye gidiyor bana göre ayrıca o 2.5 milyon üyenin çoğu tek işlem için üye olup çıkıyor yani 2.5milyon üye kayıtlı diye günde 2 milyon gibi bi giriş olmuyor.girenler belli
Konu sahibi konusuyla ilgileniyorsa zaten gerekli desteği verir ve emin ol konu 4*4luk olduğunda duzgun yorum almıyor. Sırf yorum yapsınlar diye bazen konuda eksik bilgi veriyorum ki konuya mecbur yorum yapsın üyeler.

Yani maxicepte üst yonetim tecrübeli üyeleri ya mod yapip kopariyor forumdan yada hakkettigi değeri vermeyip sogutuyorlar forumdan.
Boyle bir ortamdada tecrubenin olmadigi yerde gereksiz yorumların olmasida çok normal.

Mesela bir anılbaran yada ANIL zamanında her yardim konusunda üyelere yardimci olurlardi ama mod olduktan sonra 2 yıldır toplasan 5 tane yardim konusuna girip cevap yazmamislardir ;)

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN, asigsasi ve Alo_Azrail
xmustx

xmustx

Üye
Bazı yorumları okudum ve sonuç şu ; forumu ikiye bölelim bi kısım sadece beğenmeden teşekkür bile etmeden indirsin gitsin.geri kalan kısım ise sadece heryere bi cevap yetiştirsin.kusura bakmayında ikisinede karşıyım.böyle tadında tuzunda gayet iyi gidiyor.bura hiçbişeyin havasını atmak için yok.biz bi problemimiz olduğunda buraya yazmıyomuyuz arkadaşlar ?

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail ve Bahadir_fb
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Bazı yorumları okudum ve sonuç şu ; forumu ikiye bölelim bi kısım sadece beğenmeden teşekkür bile etmeden indirsin gitsin.geri kalan kısım ise sadece heryere bi cevap yetiştirsin.kusura bakmayında ikisinede karşıyım.böyle tadında tuzunda gayet iyi gidiyor.bura hiçbişeyin havasını atmak için yok.biz bi problemimiz olduğunda buraya yazmıyomuyuz arkadaşlar ?
Ilk kısım zaten mevcut :D
Geri kalan kısımda mevcut gibime geliyor ;)

• Beğen
Tepkiler: asigsasi
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
aynen o yönden olumsuz yönleri de var.artık mod lar düşünsünler çareyi :)

xmustx

xmustx

Üye
İkisinin ortası bu rütbe sistemidir diye düşünüyorum

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
sistem bence gayet iyi. dııt de sistım demeye gerek yok yöneticiler işini sorunsuz yapıyor :D

• Beğen
mürteza16

mürteza16

Üye
Evet belliki cok tecrubelisin maxicepte :oke:

2.5 milyon uyeli maxicep sitesinde Son 3 ayda yazılmış 30 tane faydalı yorum gosterebilirmisin?

Bu arada internetten birsey alacagin zaman cep telefonlari genel yada cihaz destek bölümüne bakarsan rahatlıkla konulara tşk yazilmadigini gorebilirsin ;)

Cok bilmislik yapmaya çalışarak konunu toparlayamazsin cunku tşk yorumlari uygulama paylasımlarina yapılıyor ve uyelerde uygulamayi inceleyip bilgilendirme yapmak zorunda degil!
Konudan faydalandigi icin bedavaya indirdiği uygulamayı paylaşan kişiye tşk yazıyor :oke:
Birkaç şey eklemek istiyorum söylediğine. Mesela bir uygulama konusunu beğenmişsindir fakat onu indirmemişsindir. O uygulamadan başkaları yararlansın diye teşekkür ederek üste çıkarabiliriz. Bunu ara sıra yapıyorum. Bu mesaj kasmaya girmez.

• Beğen
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Birkaç şey eklemek istiyorum söylediğine. Mesela bir uygulama konusunu beğenmişsindir fakat onu indirmemişsindir. O uygulamadan başkaları yararlansın diye teşekkür ederek üste çıkarabiliriz. Bunu ara sıra yapıyorum. Bu mesaj kasmaya girmez.
Onu bende yapıyorum iki tane tşk yazdık diye vicdan azabı çekemeyiz yani :D

• Beğen
Tepkiler: mürteza16
mürteza16

mürteza16

Üye
Birde her yazdığımız tşk mesaj kasmaya girseydi şuan burada olmazdık.

Bu arada beğeni ile rütbe saçma. Çünkü yararlı mesajlar çok zor beğeniliyor. Gelip gereksizlerde yazılan gereksiz mesajlar hep beğeniliyor. Forumdaki aktiflikte otomatik olarak azalarak gereksizlerde artar.

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Kullanıcı adıda olmasın, User 4300 User 363696 takılalım öyle :D

Sarangni

Sarangni

Üye
Bu konu çok kolay çözümlene bilir. Mesaj sayısı ile rütbe işi saçma zaten. DivXPLANET bu iş şu şekil de yürüyor. Forum yöneticileri kullanıcıları takip ediyor. Faydalı olduğuna inandıkları kullanıcıları. Etkin, Kıdemli, Uzman, Paylaşımcılarılar için P2P vs vs gibi bir sınırlamaya gidiliyor. Ayrıca sitede teşekkür butonu gibi bir sistemde yok ve gereksiz. Tabi bir de kullanıcı kalitesi orası bu anlamda çok zengin ama burası o konuda çok tartışma götürür.

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail
Superfan

Superfan

Üye
Valla isim vermek istemiyom ama gereksizlerde iyi beğeni paslaşıyorlar :)

• Beğen
Tepkiler: 0MG90
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
    Konu Sahibi
bu konuda mi yav anlamadım kb yin

Akıncı

Akıncı

Üye
Mesela benim mesaj sayım a göre beğenim fazla gereksizlerde mesajlar beğenilir bunun için çok saçma bir tervih olur

Superfan

Superfan

Üye
bu konuda mi yav anlamadım kb yin

sana dedi herhalde bilmiyorum ama benim bahsetikklerim böyle forumda tanınmış ve masum görünümlü kişiler. Valla ikiside 50 beğeni filan aldı bir günde.

Aslında geçrek bir öneri istiyorsanız XDA'da olduğu gibi foruma günlük beğeni sınırlaması gelebilir. XDA'da günde en fazla 6 mesaj beğenebiliyorsunuz.

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Bütün dert beğeni sayısı ise facebook gibi olsun, olsun bitsin.. Sayı olmasın..Ama rütbe olayı gelenekselleşmiş bişey. Forum sitelerine kendine has bir hava katıyor.. Pire için deve yakmamak lazım.. Folklor, rap kıyatleriyle oynanmaz hacılar..

Üst Alt