Rüştü Reçber, haftalardır kadroya alınmayan Guti ile ilgili camiayı uyardı.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
JaNbErG

JaNbErG

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rüştü Reçber, haftalardır kadroya alınmayan Guti ile ilgili camiayı uyardı.
Tecrübeli eldiven, İspanyol yıldıza destek vermek zorunda olduklarını dile getirdi.

Beşiktaş’ın deneyimli file bekçisi, uzun süredir kadroya alınmayan yıldız futbolcuya destek verdi. Siyah beyazlı futbolcu şu ifadeleri kullandı: “Ben mesajı verdim, anlayan anlar.”

YÖNETİME Mİ?: Takımda yaşanan bu huzursuzluğa bir türlü el koymayan ve sessiz kalan yönetime.

CARVALHAL’A MI?: Guti’yi hiç bir lig maçında ilk 18’e bile almayan teknik direktör Carvalhal’a.

Q7 VE ÇETESİ’NE Mİ?: Kaptanlık için tartıştığı iddia edilen Quaresma ve diğer Portekizli futbolculara.

BEŞİKTAŞ’ın tecrübeli kalecisi Rüştü Reçber, lig maçlarında hep kadro dışı bırakılan Guti’ye sahip çıktı. Geçtiğimiz gün bir televizyon programına konuk olan siyah beyazlı futbolcu, olay yaratacak açıklamalar yaptı.
Bu sezon sadece UEFA Avrupa Ligi ön elemsinde oynanan Alania maçlarında şans bulan Guti, lig maçlarında ilk 18’e dahi alınamamıştı. Hazır olmadığı gerekçesiyle teknik direktör Carlos Carvalhal tarafından kadro dışı bırakılan ve hiç bir lig maçında oynamayan Guti’ye destek veren Rüştü Reçber, yıldız futbolcunun kalitesinin tartışılamayacağını söyledi.

Kalitesi tartışılmayacak bir futbolcu

Tecrübeli kaleci, TRT Spor’da yayınlanan Futbol Ateşi isimli programa konuk olan ve ligin ilk 5 haftasını değerlendirdi. Lig maçlarında 1 dakika bile oynayamayan Guti’nin durumunun ne olacağı sorusu üzerine, “Guti kalitesi tartışılmayacak bir futbolcu. Beşiktaş’ın ona çok ihtiyacı var. Ben mesajı verdim, anlayan anlar” yanıtını yaptı.

Rüştü’nün mesajı bu üç adresten birine

Takımda yaşanan bu huzursuzluğa rağmen; sessizliğini koruyan ve olaylara el koymayan yönetim.
Guti’yi hazır olmadığı gerekçesiyle lig maçlarında kadroya almayan teknik direktör Carlos Carvalhal.
Kaptanlık için tartıştığı Quaresma ve Guti’yi rakımda istemediği iddia edilen Portekizli futbolcular.

Alınganlık etmedim

Kaptanlık konusunda hiç bir zaman alınganlık göstermediğini ifade eden deneyimli file bekçisi, “Zaten tesislerden girdiğimde herkes bana kaptanmışım gibi davranıyor” yorumunu yaptı.

Takım içindeki dengeleri korumak adına her zaman takm arkadaşlarını savunacağını söyleyen Rüştü Reçber, Hürriyet’e konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Guti gibi kariyeri başarılarla dolu bir dünya yıldızının nadir bulunduğunu belirten deneyimli kaleci, şu ifadeleri kullandı: “Geldiği günden bu yana gerek antrenmanlardaki performansı, gerek sahadaki liderliği ile ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu gösterdi. Dünyada bu tip futbolcuların nesli tükeniyor. Guti’ye destek vermek zorundayız. Futbolcu kimliğinin yanı sıra kişiliğiyle de önemli bir güç. Portekizli futbolcuların da Guti’ye karşı bir tutum içinde olacağını düşünmüyorum.”

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...