Rpm Edition (C6 v41.0.010) [Nokia 5800, RM-356 v60.0.003]

Sponsorlu Bağlantılar

Pesimistt5

Pesimistt5

Üye
    Konu Sahibi
Rpm Edition (C6 v41.0.010) [Nokia 5800, RM-356 v60.0.003]
Rpm Edition v2 Çıktı!

Rpm Edition v2 Çıktığı için Linkleri Yenilemiyorum!

Öncelikle Bu Cfw'yi Yaparken Bana Yardım Edenlere Teşekkür Etmek İstiyorum:
-> Başta Bana Her Türlü Sorunda Yardım Eden ve Hiç Terslemeden Cevap Veren Rambo_FT'ye Teşekkür Ederim.

-> Ayrıca Tüm TCK Ailesine'de Teşekkür Ederim.

-> Son Olarak da SymbianModder'e Teşekkür Ederim.

Geçelim Cfw'ye;

Menü Modları;

Dikeyde 3x4, Yatayda 4x3 Menü Modu,
Dikeyde 4x4, Yatayda 2x6 Menü Modu,

-> N8 İkon Modu Uygulandı,
-> Orjinal Nokia C6 Yazı Tipi Kullanıldı. (Ev Ekranında ki "Seçenekler" Yazısının "Seçenek..." Olarak Gözükmemesi için.)
-> Mesajlara N8 Gülücükleri Eklendi,

-> Performans Arttırımı için Uygulananlar;

Ram, Sistem Optimizasyonu Sağlandı,
Dokunmatik Hassasiyeti Arttırıldı,
UI Performansı Arttırıldı,
Çeşitli Bazı Performans Modları Uygulandı,
Ekran Dönüş Hızı Arttırıldı,
Fota Önbelleği Kaldırıldı,
Browser Önbelleği E:'ye Alındı,
"Kamera Kalitesi" Olabildiğince Arttırıldı,
Kamera'dan Çıkışta Ram Kazancı Modu Uygulandı,
Yüksek Kalitede Ses Kaydı Modu Uygulandı (12 Saat'e Kadar Ses Kaydı),
Wifi Hassasiyeti Arttırıldı,
Müzik Kütüphanesi "Yenileme Hızı" Arttırıldı (90 Şarkıyı 3 sn. İçerisinde Tarıyor.),
Tema Önizleme Süresi Azaltıldı.

-> Sistem ve Multimedya Modlamaları;

2. Ev Ekranında "Tarih, Saat" Bulunmakta,
Dijital Saat Fontu Uygulanmıştır,
0'a Basılı Tutunca "BlueTooth" Açılır,
Nokia Bildirimler Widgeti Eklendi,
Müzik ve Video Sesi Arttırıldı,
Sözlüğe Türkçe Dil Eklenmiştir,
Küçük Qwerty Klavye Kaldırılmıştır,
İşlem Kaydı Süresi: 365 Gün Olarak Ayarlandı,
Kayıtlı Mesaj Sayısı: 999 Gün Olarak Ayarlandı,
Hafıza Kartından Her Türlü Dosyayı Gönderebilirsiniz,
Başlangıçta Çalışan Uygulamalar Kapatıldı,
İnternet Tarayıcı 7.3.1.31'e Güncellendi,
Müzik Çalar Sadece "E: Music" Klasörünü Tarar,
Kamera Çekim Sesi; 4'ü Seçerseniz Fotoğraf Çekiminde Ses Çıkmayacaktır,
Fotoğraflar Menüsüne "Çevrimiçi Paylaşım" Butonu Yerine "Sil" Butonu Eklendi,
4 Tane Tema Bulunmaktadır (Nokia; Evolve Black, Theme White, Petrol Blue, Fuchsia Pink),
Telefon İndirme Yapılırken Kapansa Bile Tekrar Çalıştırdığınızda İndirmeye Devam Edebilirsiniz,
Mesajlar'a "Sohbetler (Conversations)" Uygulaması Eklendi (Simgesi Menüde Gözükmüyor),
Mesaj Okuyucu Türkçe Ses (Aylin) Eklendi (Mesaj Okuyucu Simgesi Menüde Gözükmüyor),
"İşlem Kaydı, Takvim, Saat vs..." gibi Arka Planda Açık Kalan Uygulamalar Kapatıldı (Mesajlar ve Rehber Haricinde Hiçbirşey Arka Planda Açık Kalmaz),
Yardım Kaldırılmadı (Simgesi Menüde Gözükmüyor) (Kaldırılmama Sebebi; 3. Parti Yazılımlar Yüklendiğinde Uygulamanın Kendi Seçenekler Menüsüne "Yardım" Menüsü Ekleniyor. Çirkin Bir Görüntü Oluşuyor.)
Tuş Kilidi Yazısı "Açmak için Sürükleyin" Olarak Düzeltildi (Ayrıca; Kırmızı Renkli ve Bildirimlidir.) (Bildiğiniz gibi; Ortada ki "Menü" Tuşuna Basınca Çalışır, Ek Olarak Telefon "Güç Düğmesine" Basarakta Çalıştırabilirsiniz.)
Nokia Photo Browser, UC Player, Nokia İnternet Radyo, Müzik Zamanlayıcı (Music Stopper) ve Aklıma Gelmeyen Bir Kaç Uygulamayla Birlikte Bütün Bunların İkonlarının Menüde Gözükmesi Gereksiz Olduğu için Menüden Gizlendi.

"Müzik" Menüsünde Sırasıyla; "Son Çalınan, Müzik Kütüphanesi, Radyo, İnternet Radyo, Müzik Zamanlayıcı (Music Timer)" Seçenekleri Bulunmakta,
"Fotoğraflar" Menüsünde Sırasıyla; "Nokia Photo Browser, Tümü, Çekilen, Albümler, Aylar, Etiketler" Seçenekleri Bulunmakta,
"Video & Tv" Menüsünde Sırasıyla; "UC Player, Son İzlenen, Video Kliplerim, Video Yayınları" Seçenekleri Bulunmakta,

-> Çözülen Sorunlar;

Kinetik Kaydırma Sorunsuz (Hiç Takılma Yaşamadım),
"Kamera Zaten Kullanılıyor" Hatasını Kullandığım Süreç İçerisinde Hiç Almadım,
Kameraya Özellikle Dikkat Ettim. Hiç Sorun Çıkartmadı,
"Alfanumerik Klavye" Modundan "Tam Ekran Qwerty Klavye" Moduna Sensörle Geçiş Yapabilirsiniz,
Radyo'da vs... Hiçbir Sorun Yoktur,
Tuş Işıklarında Hiçbir Sorun Yoktur,
Telefon Format Sonrası Nokia'ya Mesaj Göndermez,
Msn'di, Facebook'tu vs... Hiçbir Programda Sorun Almadım,
Pc Suite, Nokia Suite vs.. gibi Nokia Bilgisayar Programlarında Hiçbir Sorun Oluşmadı,
Python, Qt, Pips vs. Yazılımlar Sorunsuz Yükleniyor, Birçok Yazılım Denedim Hiçbir Sorun Almadım. (Benim Elimde Bulunan Python Uygulamasının Menüde İkonu Çıkıyordu Gizledim Artık Görünmüyor.)

-> Kaldırılan Bileşenler;

Drawing
ZIP Manager
Quick Office
Adobe Reader
Welcome
My Nokia
Hakkında
Phone Switch
Çevirici
Görüntü Baskısı
Operatör Menüsü
Etkin Notlar
Aksesuar Kurulumu
Ovi Rehber
Ovi Senkronizasyon
Ovi Müzik
Yazılım Güncelleme
Setting Wizard
İnternet Phone
Resim Düzenleyici
Chat
Podcasting

(Uygulanan Modlarla İlgili Aklıma Gelmeyenlerde var Kusra Bakmayın...)

Cfw'den Örnek Resimler (Genellikle 4x4 Menü Modunda Çekilmiştir);

Puppy Talk:

-> Telefon Açılışından Sonra Çekilmiş Ram Görüntüsü:

Bir Performans Videosunu İzledikten Sonra Aynısını Bende Denedim. "64 MB" Ram Değeri Oluştu.

-> 3. Parti Hiçbir Yazılım Yüklü Gelmez.

Resimlerde Gördüğünüz;

Windows Live Messenger,
Facebook,
Opera Mobile,
YouTube,
Google Haritalar,
NDrive,
Angry Birds,
Raging Thunder,
Real Footbaal,
Resco Bubbles,
AW BoardGames,
Accel Switch,
Screen Snap,
RAMBlow,
BrightLight,
SoundHound.

Adlı 3. Parti Yazılımlar (Uygulamalar, Oyunlar vs...) Cfw'de Yüklü Değildir. Sonradan Yüklenmiştir. Sizi Şaşırtmasın, Cfw'de Hiçbir Program Yüklü Gelmez. Bu Seçim Tamamen Kullanıcıya Bırakılmıştır.

Uyarı;

-> Telefon Şarjı Dolu iken Format Atmanız Faydalı Olacaktır.

-> Telefon Format Sonrası En az 2 Kere Şarj Tamamen Bittikten Sonra Şarja Takmanız da Faydalı Olacaktır.

-> Format Öncesi Hafıza Kartınızı Biçimlendirin.

-> Format Sonrası Bir Hard Format Hiç Fena Olmaz :) (Hard Format Atmak için; Telefon Kapalıyken "Yeşil+Kırmızı+Kamera Tuşu+Açma-Kapama Tuşu" 4'lüsüne Açılış Ekranı Gelene Kadar Basılı Tutulur.)

(D.N: Telefon Açılışında "Ülke Seçimi, Saat, Tarih" Soruyorsa Hard Format İşlemi Başarıyla Tamamlanmış Demektir.)

-> Formattan Sonra ki İlk Açılışta Telefonu Bir Süre (15-20 sn. Kadar) Bekletin. (Faydalı Olacaktır.)

-> Telefona Formattan Sonra "Nokia İnternet Radyo, Ovi Haritalar, Nokia Mağaza" Güncelleştirmeleri Yapınız. (Hiçbir şeyde Güncelleme Sorunu Yaşamadım. Ancak "Ovi Haritaları" Güncellerken Diğerlerinden Ayrı Olarak ve Diğerlerinden Önce Tek Başına Güncellerseniz Hiçbir Hata Almazsınız. Ayrıca Müzik Çalar Güncellemesi Yaparsanız Müzik Çalardan Çıkıldığında Menüye Atma Sorunu Oluşabilir (Sadece Ev Ekranı Widgetinden Müzik Çalara Girip Hiç Müzik Başlatmadan Çıkış Derseniz Menüye Atar). Şuan Telefonda Bu Sorun Yok ve Müzik Çalar Güncel Sürümü Yüklü.)

-> Menü Düzeni 3x4;

-> Menü Düzeni 4x4;

-> Flash Dosyaları (uda.fpsx, rofs3.fpsx, core.C0r, dcp, vpl, signature.bin);

-> Format Sonrası Telefona Yüklemeniz Gereken Uygulamalar;

(Ayrı Veriyorum Belki Sizin Elinizde Bulunmaktadır, O Zaman Ekstra İndirmenize Gerek Kalmaz)

(UC Player, Nokia Photo Browser, Nokia İnternet Radyo, Nokia Mağaza (Son Sürüm), Müzik Durdurucu.)

D.N: Bu Benim İlk Cfw Yapımımdır. Elbette Hatalar Olabilir ama Ben Hiç Hatayla Karşılaşmadım. Karşılaşacağınız Hataları Konu Altından Yazarsanız Sevinirim.

Herkese Teşekkürler...

İyi Forumlar...

• Beğen
Tepkiler: 79madi ve fixana1

anılbaran

anılbaran

Üye
tebrik ederim dostum :oke:

• Beğen
Tepkiler: Pesimistt5
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
tebrikler kardeşim :)

• Beğen
lgkg300

lgkg300

Üye
Ellerine sağlık kardeşim çok güzel olmuş...

• Beğen

RomantiK.

Üye
hayırlı olsun bi kaç sorum olacaktı.

• Beğen

RomantiK.

Üye
kardeş tekrar hayırlı olsun Allah devamını getirsin inşallah benim sorum biraz amatörce olacak daha yeniyim bu konuda mağruz görün siz yukarda bazı programları kaldırdım demiştiniz acaba onları kaldırdığınız için mi ram yükselip telefon hızlanıyor acaba bende kendi telefonumda (nokia x6) o programları kaldırsam başka birşey yapmasam telefon hızlanır mı biraz konu dışı oldu galiba kusura bakmayın :)

• Beğen
Pesimistt5

Pesimistt5

Üye
    Konu Sahibi
kardeş tekrar hayırlı olsun Allah devamını getirsin inşallah benim sorum biraz amatörce olacak daha yeniyim bu konuda mağruz görün siz yukarda bazı programları kaldırdım demiştiniz acaba onları kaldırdığınız için mi ram yükselip telefon hızlanıyor acaba bende kendi telefonumda (nokia x6) o programları kaldırsam başka birşey yapmasam telefon hızlanır mı biraz konu dışı oldu galiba kusura bakmayın :)

Tekrar Teşekkür Ederim. :)

O Programları Aslında Gereksiz Olduğu için Kaldırdım ama Tabi Telefonda Bir Rahatlama Sağlayabilir Açıkçası Bende Tam Emin Değilim. Ram'in Artmasını Sağlayan Daha Çok Arka Planda Çalışmakta Olan Programların Kapalı Olması ve Tema Efektlerinin Kapalı Olması Bunuda Daha Bugün Rambo_FT'den Öğrenmiştim :) . "anılbaran" Daha Tecrübeli Özel Mesaj Yoluyla (Konu Altında Görmeyebilir) Ona Sorman Daha Faydalı Olabilir. Asıl Sen Kusra Bakma Yardımcı Olamadığım için. :(

Rofs2'nin doluluğu etkilemez. Tema, arkaplanda çalışan uygulamalar, tema efekti, ev ekranındaki widgetler etkiler.

RomantiK.

Üye
sağol kardeş gerçekten önemi yok demin anılbaran adlı kişiye özelden mesaj yazdım . bu arada ne kusuru kardeş konunu başka yöne çektiğim için asıl sen kusura bakma bu arada gerçekten çok güzel bir çalışma yapmışsın :)

• Beğen
Pesimistt5

Pesimistt5

Üye
    Konu Sahibi
sağol kardeş gerçekten önemi yok demin anılbaran adlı kişiye özelden mesaj yazdım . bu arada ne kusuru kardeş konunu başka yöne çektiğim için asıl sen kusura bakma bu arada gerçekten çok güzel bir çalışma yapmışsın :)

Anlayışın için Teşekkür Ederim. Beğendiğinize Sevindim. :)

adiloktem

Üye
tuş kilidi orjinal yazılımdaki gibi titreşimli olucak dimi???

Pesimistt5

Pesimistt5

Üye
    Konu Sahibi
Evet, Tuş Kilidi Titreşimi Açık.

esqalsiz

esqalsiz

Üye
birades şimdik 2. ekrana saat koymusun da o zaman wigdetlerin yeri değişmiyormus onu nasıl yaparık o halde:hmmm

Pesimistt5

Pesimistt5

Üye
    Konu Sahibi
Widgetlerin Yeri Değişmiyor muymuş? Tam Olarak Söylersen Net Bir Cevap Veririm ama Anladığım Kadarıyla Cevap Vereyim Belki Doğru Anlamışımdır. :)

-> İçeriği Düzenle Dediğim Zaman Widgetleri Yukarı Aşağı Kaydırıp Yerlerini Değiştirebiliyorum.

adiloktem

Üye
bide bişey daha sorcam ben c6 v41 tabanlı bi cfw yükledim ve yandaki tuş kilidinde elini biraz fazla bekletince ekran kitlenip geri açılıodu bunda öyle bir sorun yok dimi ??
buda videosu
[video=youtube;scRRjG7brz0]http://www.youtube.com/watch?v=scRRjG7brz0&context=C3971c2eADOEgsToPDskJ-whDCHCkYqR349Jy86LhG[/video]

Silinen Üye 511859

Silinen Üye 511859

Kapalı Hesap
tebrikler kardeş. devamını bekleriz. en kısa zamanda görünümü tamamen belle ye bürünmüş bir versiyon da bekleriz inşallah :good:

• Beğen
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Öncelikle mod arşivimi kullandığını yazdığın için teşekkür ederim. Yazılım çok güzel görünüyor. Ellerine sağlık.

Nihayet Türkiye'de de yavaş yavaş farklı üyelerin yaptığı CFW'ler artmaya başladı. Azminiz ortada :alkis

bide bişey daha sorcam ben c6 v41 tabanlı bi cfw yükledim ve yandaki tuş kilidinde elini biraz fazla bekletince ekran kitlenip geri açılıodu bunda öyle bir sorun yok dimi ??
buda videosu
[video=youtube;scRRjG7brz0]http://www.youtube.com/watch?v=scRRjG7brz0&context=C3971c2eADOEgsToPDskJ-whDCHCkYqR349Jy86LhG[/video]

Bu C6 portlarının doğal bir sorunu. Donanım farklılığından kaynaklanıyor. Bunu aşmak için Easy Keylock kullanabilirsin.

• Beğen
AvCı27

AvCı27

Üye
TebrikLeR GüzeL Bi Çalışmaya Benziyor.Emeği GeçenLere TeşekkürLeR...

• Beğen

dert91

Üye
Sabrsızlıkla bklyorum cksada bi baksak

Üst Alt