Root ve telefon hakkında birkaç soru

Sponsorlu Bağlantılar

furki003

Üye
    Konu Sahibi
Root ve telefon hakkında birkaç soru
Arkadaşlar öncelikle telefonum s3 mini ve bataryamdaki bir sorundan dolayı Root atmak istiyorum fakat nasıl atılacağı konusunda en ufak bir fikrim bile yok. Odin adlı bir Program duydum fakat bunun için telefonu PC'ye bağlamak gerekiyormuş. Telefonu 2.elden garantili aldım fakat kutudan hiçbir kablo çıkmadı. Ben de telefoncudan aldım fakat taktığımda bağlandı diye bir şey demiyor sadece şarj ediyor. Bu kabloyu nereden tedarik ederim ya da kullandığım kablo doğru mu beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Bunun haricinde en güvenli şekilde Root atabileceğim bir yöntem tavsiye ederseniz de çok memnun olurum. Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Samet.25

pc ne samsung usb driver yükle o zaman görür netten indirebilirsin samsung usb driver yaz cıkar

badb0y06

Üye
ben rootu sevmedim işime yaramadı

tableti açtım kapattım ne yüklediysem mort artık nedense, tekrar rom kurdum düzeldi

haz etmiyorum rootluyken ki lisansı kapatmak için yüklemiştim hala root erişimi yok falan diyordu, neyse sana kalmış

Samet.25

ben rootu sevmedim işime yaramadı

tableti açtım kapattım ne yüklediysem mort artık nedense, tekrar rom kurdum düzeldi

haz etmiyorum rootluyken ki lisansı kapatmak için yüklemiştim hala root erişimi yok falan diyordu, neyse sana kalmış

bence sen doğru yapamamışşın root u. Root a alısmıs bi kullanıcı rootsuz kullanması cok zor zaten gereksiz telefonla gelen uygulamaları silebilirsin,tüm sistem dosyalarına erisip değişiklik yapabilirsin custom romlar yükleyebilirsin overclock destekli kernel yüklü ise cihazda overclock yapabilirsin daha birçok sey ama root u yapınca ne olacağını neler yapabileceğini nasıl yapacagını bilmessen sevmessin

mykrop

Üye
root tamam da yeni rom kesinlikle tavsiye etmiyorum kaliteli bir rom yok piyasada hepsinin hatalari eksikleri var ben orjinale donmeye calisiyorum :)

Samet.25

root tamam da yeni rom kesinlikle tavsiye etmiyorum kaliteli bir rom yok piyasada hepsinin hatalari eksikleri var ben orjinale donmeye calisiyorum :)
Hangi telefonu kullanıyosun ? s3 mini ise cm10.1 romu en sorunsuz en stabil en hızlı romdur. s4 kullanıcıları bile cm romları yüklüyo alır almaz tabi rom işlerini seven telefonu kurcalamayı seven üst düzey kullanıcılar

furki003

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Win 8 uyumlu driver yükledim fakat sonuç yine olumsuz.Şarj ediyor fakat telefonu görmüyor arkadaş.

AHKE

AHKE

Üye
framaroot prosuyla rootla tabi destekliosa

s.ileli

s.ileli

Üye
Kablonu değiştir

Samet.25

kabko ile alakasi yok win8 kullaniyosan ondan olabilir

mykrop

Üye

Hangi telefonu kullanıyosun ? s3 mini ise cm10.1 romu en sorunsuz en stabil en hızlı romdur. s4 kullanıcıları bile cm romları yüklüyo alır almaz tabi rom işlerini seven telefonu kurcalamayı seven üst düzey kullanıcılar

cok ust duzey kullanici dedigin en fazla islemci hiziyla oynuyor oda sarji mahvediyor zaten. Yanlis anlamayin fikrinize saygi duyuyorum ama ust duzeyden kasit merakli tayfa oluyor :)
bu arada telefonum galaxy young ve bildigim en guzel rom yine orjinali ;)

Samet.25

cok ust duzey kullanici dedigin en fazla islemci hiziyla oynuyor oda sarji mahvediyor zaten. Yanlis anlamayin fikrinize saygi duyuyorum ama ust duzeyden kasit merakli tayfa oluyor :)
bu arada telefonum galaxy young ve bildigim en guzel rom yine orjinali ;)

en guzel rom telden tele degisir mesela young stock romu daha rahat kaldiriyodur s3 kaldirmiyodur gibi farkli donanimli cihazlari ayni kefeye koyamayiz. Custom romlarda en iyi secenek cm dir cihaz performansini kesinlikle artirir denedim gordum cm yuklemeden antutu yaptim yukledikten sonra yaptim 600 puan fark oldu arada puan farkini bosver stock romda 200 den fazla uygulama var cm de 101 uygulama yine ayni ozellikler hatta fazlasi var . ust duzey derken , bi telefona cesaret edip overclock yapmak bence ust duzeyliktir zaten overclock u cogu kisi pc dede teldede zevk icin yapar heyecan duydugu icin yapar bana gore telefonuna root atan rom yukleyen biri bile ust duzey kullanicidir cunku daha android telefon alip ram ne islemci ne onu bilmeyenler var boyle bi ortamdada rom yuklemek root yapmak bnce ust duzeyliktir

mykrop

Üye

en guzel rom telden tele degisir mesela young stock romu daha rahat kaldiriyodur s3 kaldirmiyodur gibi farkli donanimli cihazlari ayni kefeye koyamayiz. Custom romlarda en iyi secenek cm dir cihaz performansini kesinlikle artirir denedim gordum cm yuklemeden antutu yaptim yukledikten sonra yaptim 600 puan fark oldu arada puan farkini bosver stock romda 200 den fazla uygulama var cm de 101 uygulama yine ayni ozellikler hatta fazlasi var . ust duzey derken , bi telefona cesaret edip overclock yapmak bence ust duzeyliktir zaten overclock u cogu kisi pc dede teldede zevk icin yapar heyecan duydugu icin yapar bana gore telefonuna root atan rom yukleyen biri bile ust duzey kullanicidir cunku daha android telefon alip ram ne islemci ne onu bilmeyenler var boyle bi ortamdada rom yuklemek root yapmak bnce ust duzeyliktir

sende haklisin ne deyim su askerlik bitsede orjinale donsem :) askerde oldugum halde 4 rom degistirdim bi orjinal bulamadm ya :)

Üst Alt