root kaldırma acil yardım

Sponsorlu Bağlantılar

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
root kaldırma acil yardım
arkadaşlar htc one m7 cihazıma rom yüklemek için ve farklı uygulamalar yükleyebilmek için root yaptım bootloader kilidi falan varmış beceremedim şimdi eski haline döndürmek istiyorum rootu kaldırmak istiyorum kingroot ile yapmıştım format atıyorum root gitmiyor sürekli çıkıyo telefon kapanınca falan çince bi ekran geliyo
çok acil yardım

lordalexandre

lordalexandre

Üye
buyur kardeş
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

maviada

maviada

Üye
Factory restart yapmak yeterli
Tabiki boot menüden

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
Factory restart yapmak yeterli
Tabiki boot menüden
onu yaptım hiç birşey değişmedi sadece uygulamalar silinmiş onun dışında herşey aynı galeri bile gitmedi yani bidaha da uğraşmadım zaten

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
denedim bende girerken bi hata veriyo daha ok deyince atıyo şimdi şöyle bişey var banka uygulamalarına girdiğimde telefonunuz rootlu işte sıkıntı çıkabilir falan diyo rootchecker da root yok diyo bu işte bi problem var htc nin sitesinden kayıt olunupta olan olayı da yapmayı denedim en sonda bin dosyasını attıktan sonra gelmesi gereken ekran da gelmedi bootloader kilidini açmak için bi türlü beceremedim şöyle bi durum var cihaz yurt dışı ve kendi imeisini taşımıyo başka bi imeiye kayıtlı ondan olabilir mi

tayren

tayren

Üye
Kingo user uygulamasına gir ayarlardan rootu kaldır

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
izin yok diyor

persingel

Üye
Cihazın Modeline uygun firmware(orginal) rom yüklemen gerek.Bunun için cihaza uygun firmware rom, usb kablosu gerekmektedir.
Yüklemeyi adb tool ile yapabilirsin.

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
Cihazın Modeline uygun firmware(orginal) rom yüklemen gerek.Bunun için cihaza uygun firmware rom, usb kablosu gerekmektedir.
Yüklemeyi adb tool ile yapabilirsin.
orjinal rom u nerede bulabilirim

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
htc one m7 ul yazıyodu boot menüsünde

persingel

Üye
HTC One cihazına yaptığınız herhangi bir değişiklikten sonra cihazınızı official stock roma geri döndürmek için size yararlı olacak mevcut RUU sürümleri aşağıda yer almaktadır.Eğer HTC'niz şu anda kilidi açılmış olarak rootlanmışsa ve custom ROM ile birlikte recovery yüklenmişse resmi OTA güncellemelerini tekrar alabilmeniz için official firmware'e geri dönmek zorunda kalacaksanız.Burada belirttiğimiz yöntemlerle birlikte cihazınız brick olmadan,boot ekranında kalmadan ya da sürekli bootloop sorunları yaşamadan cihazınızı stock RUU ile official firmware'e geri döndürebileceksiniz.

İlkönce HTC One M7 için doğru RUU'yu bulma:

Öncelikle cihazınızın sahip olduğu hboot versiyonu,baseband ile eşleşen doğru RUU'yu indirmeniz gerekiyor.Eğer cihazınızla doğru eşleşmez ise RUU çalışmayacaktır,bu yüzden RUU'nun çalışmaması hakkında endişelenmenize gerek yoktur.
Birinci olarak gerekli dosyaların düzgün çalışması için ilgili linklerden indirme ve sonra da yükleme işlemleri yapılacaktır (Eğer bunları daha önceden yaptıysanız cihaz bilgisini kontrol etme aşamasına geçebilirsiniz)

• HTC Sync (Sadece Windows için)

HTC One hboot ve genel firmware versiyonunu kontrol etme:

Cihazınızın doğru firmware versiyonunu bulmak için aşağıdaki fastboot komutlarını kullanarak sadece çalıştırınız.
Telefonunuz kapanıncaya kadar güç düğmesine basılı tutunuz.
Bootloader moduna girmek için Volume Down ve Power tuşuna aynı anda basınız
Yukarı ve aşağı kaydırmak için Volume tuşlarını kullanınız.Fastboot'u seçtikten sonra Power tuşu ile onaylayınız.
Cihazı bilgisayara kendi orjinal USB kablosu ile bağlayınız
Komut istemcisini çalıştırınız (Başlat > Çalıştır > CMD )

fastboot devices
fastboot getvar all

Kod:
C:\sdk-tools>fastboot devices
************ fastboot

C:\sdk-tools>fastboot getvar all

Şimdi bütün logcat'i okuyun ve cihazınız için doğru hboot ve baseband versiyonlarını edinin.
HTC One için doğru RUU dosyasını aşağıdaki kaynak linklerden indiriniz.

HTC One (M7) için RUU'yu çalıştırma:

Öncelikle bataryanızın full şarj edildiğinden emin olunuz.
RUU dosyasını çalıştırmadan önce cihazınızın açılan bootloader kilidinin tekrar re-locked yapılması yani bootloader'ın yeniden kilitlenmesi gerekmektedir.
Komut istemci penceresini bilgisayardan açınız,android dizinini değiştiriniz (android klasörü bilgisayarınızda hangi dizindeyse C dizinine düşmek için CD.. komutunu kullanarak o dizine kadar gidiniz)
Aşağıdaki komutları giriniz:

fastboot devices
fastboot oem lock

Kod:
fastboot devices
fastboot oem lock

Anında bir güvenlik uyarısı alacaksınız ve sonra bootloader kilitlenecektir.

Şimdi,cihazınızı tekrar fastboot mod konumuna alınız.
Cihazınızın fastboot USB modunda olduğundan emin olduktan sonra RUU.exe dosyasını çalıştırınız.
Sadece RUU istemlerini izleyerek işleme devam ediniz,bekleyiniz ve işlem tamamen bitene kadar telefonunuzu USB kablosundan çıkarmayınız.
İşlemler bittiğinde telefonunuz yeniden reboot işlemi yapacak ve artık stock romda olacaktır.

HTC One M7 RUU dosyalarını indiriniz.Eğer sizler bildiğiniz ya da bulduğunuz diğer kaynak linkleri bana haber verirseniz,o linkleri de bu kısma ilave edebilirim.

BÖYLE BİR MAKALE BULDUM UMARIM İŞİNE YARAR :)

• Beğen
Tepkiler: huseyinkeske
huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
HTC One cihazına yaptığınız herhangi bir değişiklikten sonra cihazınızı official stock roma geri döndürmek için size yararlı olacak mevcut RUU sürümleri aşağıda yer almaktadır.Eğer HTC'niz şu anda kilidi açılmış olarak rootlanmışsa ve custom ROM ile birlikte recovery yüklenmişse resmi OTA güncellemelerini tekrar alabilmeniz için official firmware'e geri dönmek zorunda kalacaksanız.Burada belirttiğimiz yöntemlerle birlikte cihazınız brick olmadan,boot ekranında kalmadan ya da sürekli bootloop sorunları yaşamadan cihazınızı stock RUU ile official firmware'e geri döndürebileceksiniz.

İlkönce HTC One M7 için doğru RUU'yu bulma:

Öncelikle cihazınızın sahip olduğu hboot versiyonu,baseband ile eşleşen doğru RUU'yu indirmeniz gerekiyor.Eğer cihazınızla doğru eşleşmez ise RUU çalışmayacaktır,bu yüzden RUU'nun çalışmaması hakkında endişelenmenize gerek yoktur.
Birinci olarak gerekli dosyaların düzgün çalışması için ilgili linklerden indirme ve sonra da yükleme işlemleri yapılacaktır (Eğer bunları daha önceden yaptıysanız cihaz bilgisini kontrol etme aşamasına geçebilirsiniz)

• HTC Sync (Sadece Windows için)

HTC One hboot ve genel firmware versiyonunu kontrol etme:

Cihazınızın doğru firmware versiyonunu bulmak için aşağıdaki fastboot komutlarını kullanarak sadece çalıştırınız.
Telefonunuz kapanıncaya kadar güç düğmesine basılı tutunuz.
Bootloader moduna girmek için Volume Down ve Power tuşuna aynı anda basınız
Yukarı ve aşağı kaydırmak için Volume tuşlarını kullanınız.Fastboot'u seçtikten sonra Power tuşu ile onaylayınız.
Cihazı bilgisayara kendi orjinal USB kablosu ile bağlayınız
Komut istemcisini çalıştırınız (Başlat > Çalıştır > CMD )

fastboot devices
fastboot getvar all

Kod:
C:\sdk-tools>fastboot devices
************ fastboot

C:\sdk-tools>fastboot getvar all

Şimdi bütün logcat'i okuyun ve cihazınız için doğru hboot ve baseband versiyonlarını edinin.
HTC One için doğru RUU dosyasını aşağıdaki kaynak linklerden indiriniz.

HTC One (M7) için RUU'yu çalıştırma:

Öncelikle bataryanızın fu ll şarj edildiğinden emin olunuz.
RUU dosyasını çalıştırmadan önce cihazınızın açılan bootloader kilidinin tekrar re-locked yapılması yani bootloader'ın yeniden kilitlenmesi gerekmektedir.
Komut istemci penceresini bilgisayardan açınız,android dizinini değiştiriniz (android klasörü bilgisayarınızda hangi dizindeyse C dizinine düşmek için CD.. komutunu kullanarak o dizine kadar gidiniz)
Aşağıdaki komutları giriniz:

fastboot devices
fastboot oem lock

Kod:
fastboot devices
fastboot oem lock

Anında bir güvenlik uyarısı alacaksınız ve sonra bootloader kilitlenecektir.

Şimdi,cihazınızı tekrar fastboot mod konumuna alınız.
Cihazınızın fastboot USB modunda olduğundan emin olduktan sonra RUU.exe dosyasını çalıştırınız.
Sadece RUU istemlerini izleyerek işleme devam ediniz,bekleyiniz ve işlem tamamen bitene kadar telefonunuzu USB kablosundan çıkarmayınız.
İşlemler bittiğinde telefonunuz yeniden reboot işlemi yapacak ve artık stock romda olacaktır.

HTC One M7 RUU dosyalarını indiriniz.Eğer sizler bildiğiniz ya da bulduğunuz diğer kaynak linkleri bana haber verirseniz,o linkleri de bu kısma ilave edebilirim.

BÖYLE BİR MAKALE BULDUM UMARIM İŞİNE YARAR :)
çok teşekkürler ilginiz için takıldığım yer olursa sizden yardım alabilir miyim

persingel

Üye
Tabiki :)

Üst Alt