Yardım recovery menüsü çince

Sponsorlu Bağlantılar

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
recovery menüsü çince
bootloader kilidi açık cihaz htc one m7 rom atmak istiyorum nasıl yapacağımı bilmiyorum ve recovery menüsü çince bu düzeltilir mi veya buradan nasıl atılır

bi allahın kulu yok mu koskoca forumda yardım edebilecek

mhmt1090

mhmt1090

Üye
bootloader kilidi açık cihaz htc one m7 rom atmak istiyorum nasıl yapacağımı bilmiyorum ve recovery menüsü çince bu düzeltilir mi veya buradan nasıl atılır

bi allahın kulu yok mu koskoca forumda yardım edebilecek
Hocam aynı durum bende de var telefoncuya goturucem en sonunda güncelleme bile yapamıyorum hallettiysen bana da yardım edebilir misin bende konu açtım stock rom yüklemen lazım dediler , valla ikimiz varız bi sanırım bu sorunu yaşayan

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Fast boot yöntemi ile farklı bi recovery kurun
Muhtemelen ingilizceye döner

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Peki hocam bu işi nasıl yapicaz kısa bi bilgilendirir misin
Htcler de bildiğim kadarıyla lg ler gibi pc üzerinden adb yardımıyla recovery yükleniyor

Eğer bu recoverynin üzerine farklı bi cwm veya twrp kurarsanız dili değişir

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
Htcler de bildiğim kadarıyla lg ler gibi pc üzerinden adb yardımıyla recovery yükleniyor

Eğer bu recoverynin üzerine farklı bi cwm veya twrp kurarsanız dili değişir
hocam ben o olayı bayağı geçtim batırdım başka bir recovery kurmaya denedim sanırım çakıştı bişey oldu şimdi recovery e hiç girmiyor ve relock yaptım s-on yaptım ruu yükleyebilmek için ama yapmamam lazımmış şimdi böyle kaldı s-off yapamıyorum bootloader kilidini açmaya çalışınca açılıyor yeniden başlatıp fabrika ayarlarına dönmeye çalışırken recovery ekranında kalıyor başka recovery de yüklenmiyor şuan bilgisi olan bi arkadaş yardımcı olabilirse çok makbule geçer

silivriserdar

silivriserdar

Üye
hocam ben o olayı bayağı geçtim batırdım başka bir recovery kurmaya denedim sanırım çakıştı bişey oldu şimdi recovery e hiç girmiyor ve relock yaptım s-on yaptım ruu yükleyebilmek için ama yapmamam lazımmış şimdi böyle kaldı s-off yapamıyorum bootloader kilidini açmaya çalışınca açılıyor yeniden başlatıp fabrika ayarlarına dönmeye çalışırken recovery ekranında kalıyor başka recovery de yüklenmiyor şuan bilgisi olan bi arkadaş yardımcı olabilirse çok makbule geçer
Trwp kurun cwm çoğunda Çince çıkıyor. En güzel yöntemi trwp kurmak.

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Bende şuan hiç yuklenmiyor tampared relocked ve s off durumda
bu linkteki trwp' yi yükleyin. "All one kit" aracı ilede yükleme yapabilirsiniz.

3- Custom Recovery kurulumu

Root erişimi için gereken binary kodlarını sisteme yazabilmemiz için Custom Recovery’e ihtiyacımız bulunuyor. Burada tavsiye edebileceğim iki seçenek bulunuyor: TWRP ve ClockworkMod. Ben TWRP’yi tercih ediyorum ve img uzantılı dosyayı indirdikten sonra çalışma klasörümüz olan C:\adbvefastboot klasörüne atıyoruz ve aşağıdaki adımları takip ederek bunu sistemimize yazıyoruz.

Cihazı kapatıp ve bootloader adımındaki gibi fastboot bölümüne giriş yapıyor ve cihazımızı bilgisayarımıza bağlıyoruz.
Bootloader adımındaki gibi terminali açıyoruz, cd C:\adbvefastboot kodunu çalıştırıyoruz.
C:\adbvefastboot dizinine geçiş yaptıktan sonra fastboot flash recovery <custom-recovery-dosyasinin-tam-adi> şeklinde kodunu çalıştırıyoruz. Örnek kod: fastboot flash recovery openrecovery-twrp-2.5.0.0-m7.img
Komutu uyguladığımızda saniyeler içinde recovery modunu yazmış oluyoruz.

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
bu linkteki trwp' yi yükleyin. "All one kit" aracı ilede yükleme yapabilirsiniz.

3- Custom Recovery kurulumu

Root erişimi için gereken binary kodlarını sisteme yazabilmemiz için Custom Recovery’e ihtiyacımız bulunuyor. Burada tavsiye edebileceğim iki seçenek bulunuyor: TWRP ve ClockworkMod. Ben TWRP’yi tercih ediyorum ve img uzantılı dosyayı indirdikten sonra çalışma klasörümüz olan C:\adbvefastboot klasörüne atıyoruz ve aşağıdaki adımları takip ederek bunu sistemimize yazıyoruz.

Cihazı kapatıp ve bootloader adımındaki gibi fastboot bölümüne giriş yapıyor ve cihazımızı bilgisayarımıza bağlıyoruz.
Bootloader adımındaki gibi terminali açıyoruz, cd C:\adbvefastboot kodunu çalıştırıyoruz.
C:\adbvefastboot dizinine geçiş yaptıktan sonra fastboot flash recovery <custom-recovery-dosyasinin-tam-adi> şeklinde kodunu çalıştırıyoruz. Örnek kod: fastboot flash recovery openrecovery-twrp-2.5.0.0-m7.img
Komutu uyguladığımızda saniyeler içinde recovery modunu yazmış oluyoruz.
Teşekkürler yarın deneyeceğim
C:\adb>fastboot flash recovery recovery.img
target reported max download size of 1514139648 bytes
sending 'recovery' (12534 KB)...
OKAY [ 1.547s]
writing 'recovery'...
(bootloader) signature checking...
FAILED (remote: signature verify fail)
finished. total time: 2.664s

çok denedim hep aynı sonuç

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar
apollo14

apollo14

Üye
Hocam ilk önce cihazı yeniden unlock yap sonra recovery flaşlamayi dene . (Bootloader unlock işlemini htc nin gösterdiği şekilde yeniden yap işlem bitince fastboot modda bilgisayara bağlayıp recovery i flaşla . Ama bence cwm flaslama twrp flasla daha garanti )

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
Hocam ilk önce cihazı yeniden unlock yap sonra recovery flaşlamayi dene . (Bootloader unlock işlemini htc nin gösterdiği şekilde yeniden yap işlem bitince fastboot modda bilgisayara bağlayıp recovery i flaşla . Ama bence cwm flaslama twrp flasla daha garanti )
Hocam unclocked yapınca telefon recovery moda girmeye çalışıyor orada kalıyor sıkıntı orada

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
Hocam unclocked yapınca telefon recovery moda girmeye çalışıyor orada kalıyor sıkıntı orada

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Bootloder kilidi ile sıkıntı var galiba tekrar bir bootloder yap sonra twrp yükle ben videolu anlatımını bulmaya çalışayım sana atarım. Ayrıca "all one kit" aracını kullan bu illerde daha kolay halledersin.

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
Bootloder kilidi ile sıkıntı var galiba tekrar bir bootloder yap sonra twrp yükle ben videolu anlatımını bulmaya çalışayım sana atarım. Ayrıca "all one kit" aracını kullan bu illerde daha kolay halledersin.
Kilit ile ilgili sıkıntı yok en sonunda açıp açmadığımi soruyo evet hayır var ses tuşuyla evet i seçiyorum baştan başlıyor o ara recovery de kalıyor su an cihaz tampared reclocked ve s off durumda ne yaptıysam olmuyor

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Kilit ile ilgili sıkıntı yok en sonunda açıp açmadığımi soruyo evet hayır var ses tuşuyla evet i seçiyorum baştan başlıyor o ara recovery de kalıyor su an cihaz tampared reclocked ve s off durumda ne yaptıysam olmuyor
Işte recovery moda Girdiği için muhtemelen kilit Açılmamış oluyor. Normal şekilde "yes" Dediğin zaman telefon "kapanacak" ve tekrar "açılacak" açıldığı zaman "fabrika ayarlarına dönmüş şekilde açılacak" ve kurulumunu yapman gerekecek. Ayrıca telefon bootloder modunda iken en Üstte pembe bir yazı ile unlocked yazacak.

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
Onları biliyorum daha önce kilit açtım ama şuan olmuyor işte problem recovery moda girmesi o kapatılsa kilit acilcak sonra s on yapılır sonra ruu yüklenir

silivriserdar

silivriserdar

Üye
Onları biliyorum daha önce kilit açtım ama şuan olmuyor işte problem recovery moda girmesi o kapatılsa kilit acilcak sonra s on yapılır sonra ruu yüklenir
İşte bu HTC telefonların kötü yanı ne yazıkki bu bootloder kilidi açılmadan hi birşey yapamazsın. Onu bir şekilde açman gerek. Biraz araştırmak gerek yabancı sitelere falan bakmak gerek. Xda falan gibi

Çince recovery moda giriyorsa o zaman costum rom yükle, Çince olması birşey değiştirmez sonuçta aynı işlemi yapacak. Sadece görsellerden faydalanman yeterli olacaktir.

huseyinkeske

huseyinkeske

Üye
    Konu Sahibi
İngilizcem pek iyi değil araştırdım da bulamadım hiç bişey bilgisi olan araştıran olursa yardımcı olabilir mi telefonu normal kullanıyorum ama format atmak istediğimde atamıyorum ios ta ne güzel ipsw dosyasını secip yaziyodum ne kadar kolaydı android tam bir felaket

silivriserdar

silivriserdar

Üye
İngilizcem pek iyi değil araştırdım da bulamadım hiç bişey bilgisi olan araştıran olursa yardımcı olabilir mi telefonu normal kullanıyorum ama format atmak istediğimde atamıyorum ios ta ne güzel ipsw dosyasını secip yaziyodum ne kadar kolaydı android tam bir felaket
Aynen Android öyle hele HTC tam bir felaket. Bende iPhone 5 s kullanıyorum sıkıntım yok. Jailbreak Yaptım mis gibi kullanıyorum. [emoji3]

Üst Alt