Püf Noktası rom veya root atınca imei silinirmi?

Sponsorlu Bağlantılar

heathrow

heathrow

Üye
Oyle iste. Mesela s3lerde 4.1.2den 4.3e odinden guncelleyince bircok kisinin imeisi 0049 tarzi bisey olmustu. Bu tamamen modem farkliligindan kaynaklaniyor. Yani versiyona uygun modemi flashlayincs bisey kalmiyor benim telefonda da klon imei var.

O kadar kişi yorum yazmış. En dogru yorum budur.

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Imei gidince her turlu geri donusu oluyor ama siz yine de efs yedegini alin. Bu kadar tedirgin olmayin arkadaslar ios kullanmiyoruz :)

• Beğen
Tepkiler: snapdroid

Hacker2107

Üye
Mrba arkadaşlar nasılsınız? !) Benim bir ufak sorum var bana yardımcı ola bilirseniz çok memnun olurdum!
...evet arkadaşlar bende i9000 var yurtdışı. Onu klonladim yadi imei attim, telefonumi imei atmak için rootladim ve telefonum kalitesi gitti donmaya başladı. Şimdi ben telefonumi imeini trangle away ile kaldırırsam klonladigim imei gidermi? Rootu silmek istiyorum ama korkuyorum imei gidermi diye! Normalde ben orj. Rom attigimda root silinirdi ama imei gitmezdi sadece şebeke giderdi, ben tekrar rootliyordum ve modem ile şebekeyi geri getiriyordum. Şimdi tekrar rom atibda modemle sebeke getirib rootu silsem imei gidermi?

Rainesto

Rainesto

Üye
Edit : Mobil olduğum için alıntı yapamadım

Rainesto

Rainesto

Üye
Mrba arkadaşlar nasılsınız? !) Benim bir ufak sorum var bana yardımcı ola bilirseniz çok memnun olurdum!
...evet arkadaşlar bende i9000 var yurtdışı. Onu klonladim yadi imei attim, telefonumi imei atmak için rootladim ve telefonum kalitesi gitti donmaya başladı. Şimdi ben telefonumi imeini trangle away ile kaldırırsam klonladigim imei gidermi? Rootu silmek istiyorum ama korkuyorum imei gidermi diye! Normalde ben orj. Rom attigimda root silinirdi ama imei gitmezdi sadece şebeke giderdi, ben tekrar rootliyordum ve modem ile şebekeyi geri getiriyordum. Şimdi tekrar rom atibda modemle sebeke getirib rootu silsem imei gidermi?

Hocam pek bilgim yok ama bence gider

by-pegasus

Üye
yinede efs dosyasinin yedegini al ne olur ne olmaz

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
çoğu romda imei silinebiliyor bu yüzden önce root atıp bir kere imei yedeğini alın bende az daha gidiyordu bir hafta önce aldığım yedek beni kurtardı

aşikar53

aşikar53

Üye
Beyler htc one m8 32 gb aldım imei kayıtlı simfree olup olmadığını nasıl anlarım güncelleme alırmı cihaz üzerinden turkcell hattimla kullanıyorum cihazı su anda güncelleme yapınca gidebilirim ihtimal nedir yardımcı olur musunuz lütfen teşekkürler

deniz266

Üye
arkadaslar rom yuklerken pda aynı ulke farklı olursa problem cıkarmı

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Normalde silinmez ama yinede tedbiren yedek alın
Kernel kurarken 100 kere imei numaram silindi 10dk de bi yeniden yedekten kuruyordum

Trojan89

Trojan89

Üye
Galaxy s4 de mevcut android sürümünün bir alt sürüme geçmediğin sürece sıkıntı olmaz. Eğer olaki geçersen efs yapısı bozulur. İmei null hatası alırsın.

onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
Galaxy S3 4.4.2 den 4.1.2 e geçişte imei uçtu. Allahtan efs yedegi vardida yükledik.bunu yaptiktan sonra birde factory mode denilen bir bela vardı. ekranin onunde bir sari bölüm çıkmisti. kapatana kadar canim cikmistim. efs yapisinin bozuklugundan kaynaklaniyor imism

06Nurettin

Üye
Arkladaş sonradan yazdırılan imei den bahsediyor,ama çok bilmişler yok öyle birşey demişler...orijinal cihaz imeisi root atmakla,custom rom yüklemekle öyle kolay kolay gitmez...ama imeisi yazdırılan ise orası muamma..bendede samsung s9 var buna çift hat için imei yazılmış önceden root yapılmış sonradan kaldırılmış ben bunu yeniden root yapsam mesela imei ler uçarmı..?

• Şaşırdım
Tepkiler: fatihmenteş

furkankndlc

Üye
Arkladaş sonradan yazdırılan imei den bahsediyor,ama çok bilmişler yok öyle birşey demişler...orijinal cihaz imeisi root atmakla,custom rom yüklemekle öyle kolay kolay gitmez...ama imeisi yazdırılan ise orası muamma..bendede samsung s9 var buna çift hat için imei yazılmış önceden root yapılmış sonradan kaldırılmış ben bunu yeniden root yapsam mesela imei ler uçarmı..?
Hocam selamlar öncelikle benim geçen yıl orijinal telefonum IMEI'i çalındı ve 2 ay geçmesine rağmen cevap gelmeyince bende klon IMEI attırmak zorunda kaldım (5. Ayda Geri Dönüş Yapıldı). Ben android 9 rom atınca gg oldu zaten telefon en fazla android 8'i destekliyor. Ben de tekrardan IMEI attırmak zorunda kaldım. Daha sonra samsung swift'ten android 8.1 kurdum IMEI gene gitti. Ben android 9 kurmak istiyorum acaba yedekleyip kurmak gibi bir şey var mı? Veya en azından deneyip geri 7.1 kurduğumda IMEI geri kurabilir miyim?

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Hocam selamlar öncelikle benim geçen yıl orijinal telefonum IMEI'i çalındı ve 2 ay geçmesine rağmen cevap gelmeyince bende klon IMEI attırmak zorunda kaldım (5. Ayda Geri Dönüş Yapıldı). Ben android 9 rom atınca gg oldu zaten telefon en fazla android 8'i destekliyor. Ben de tekrardan IMEI attırmak zorunda kaldım. Daha sonra samsung swift'ten android 8.1 kurdum IMEI gene gitti. Ben android 9 kurmak istiyorum acaba yedekleyip kurmak gibi bir şey var mı? Veya en azından deneyip geri 7.1 kurduğumda IMEI geri kurabilir miyim?
Samsung cihazlarda anlattığın gibi imei sıkıntısı oluyor. İmei her rom atışta silinir.

• Beğen
Tepkiler: furkankndlc

Üst Alt