Püf Noktası rom veya root atınca imei silinirmi?

Sponsorlu Bağlantılar

firat996

Üye
    Konu Sahibi
rom veya root atınca imei silinirmi?
Arkadaşlar orjinal s4 imei kayıtlı eğer root yada rom yaparsam imei silinirmi?

Symbianizer

Symbianizer

Üye
:no:
Sadece garanti dışı olur imei gitme ile ilgili bişey duymadım :oke:

erhank98

erhank98

Üye
rootu bilmemde rom atınca gidiyor

firat996

Üye
    Konu Sahibi
Garantiyi göze aldım kardeşim sadece imei paket olur felan ondan korkuyorum.:DStock rom atarsamda gidermi ?

erhank98

erhank98

Üye

firat996

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar öğrendim play store da phone info diye bir program var ordan hem CSC hemde PDA nızı öğrenin bu ikisine uygun stock rom veya custom rom versiyonu bulun ve yükleyin.

HeroMR

HeroMR

Üye
Yarım yarım bilgilerle herkes sallamış :D

ROM ATINCA KESİNLİKLE VE KESİNLİKE %100 IMEI SİLİNMEZ!

Not: Cyanogenmod ve diğer bilinen romlar için geçerli.

• Beğen
Tepkiler: mürteza16

firat996

Üye
    Konu Sahibi
Bizi aydınlattığın için teşekkürler hocam.Bu root içinde geçerlidir dimi? Birde hangı durumlarda imei uçar açıklarsaniz seviniriz.

HeroMR

HeroMR

Üye
Bizi aydınlattığın için teşekkürler hocam.Bu root içinde geçerlidir dimi? Birde hangı durumlarda imei uçar açıklarsaniz seviniriz.

IMEI kolay kolay uçmaz. Hard Brick olursa uçabilir. (Tüm formatları gerçekleştirip farklı bir cihaz için rom kurarsanız ancak belki o zaman hard brick olur. Bir cihazı hard brick yapmak kolay değildir.)

firat996

Üye
    Konu Sahibi
Peki hocam rom kurmadan öncemi wipe yapmak lazım sonramı? birde sürekli wipe yapmanın zararı varmıdır?

• Beğen
Tepkiler: onurcngzhn34
erhank98

erhank98

Üye

Kardeş affola da ben denediğimi söyledim uçtu gitti

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
kendi telime en az 100 kere rom yükledim fakat bir türlü IMEI silinmedi :(
rom atarken IMEI'li silmiş arkadaşlar nasıl yapıyorlarsa benimde öğrenmem lazım :)

• Beğen
Tepkiler: mürteza16
mürteza16

mürteza16

Üye
Her telefonda imei kaybolmuyor ve bazı romlar imei'yi siliyor. Mesela arkadaşımın telefona(galaxy y) rom yükleyince kayboldu. Stock rom atınca düzeldi. Başka bir arkadaşımın telefona(galaxy y) cm rom yükledik. İmei kaybolmadı.

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Rom modemi farkliysa gider

erhank98

erhank98

Üye
kendi telime en az 100 kere rom yükledim fakat bir türlü IMEI silinmedi :(
rom atarken IMEI'li silmiş arkadaşlar nasıl yapıyorlarsa benimde öğrenmem lazım :)
@mürteza16 ve @IchigoKurosaki den ders alabilirsin.

Tr_SERGEN

Tr_SERGEN

Üye

ben arabistandan note 3 aldım pasaporta 150 tlye kaydettim 4.4.2 odinle kurarsam hat kapanır mı ?

best1905

best1905

Üye
Bilmeden kafanızdan sallamayın arkadaşlar orijinal telefonlards root rom atınca imei kesinlikle gitmez şimdiye kadar 100 kere rom attım bişey olmadı

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Rom atınca % 100 imei gitmez diye birşey yok . Ben stok rom atmaya rağmen gitmişti . Tabi klon imei olanlar daha çabuk gider bu yüzden efs yedeği almanız gerek . Ve yurt içi cihazı uçanıda ağlayarak gördüm .

• Beğen
Tepkiler: erhank98
IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Rom atınca % 100 imei gitmez diye birşey yok . Ben stok rom atmaya rağmen gitmişti . Tabi klon imei olanlar daha çabuk gider bu yüzden efs yedeği almanız gerek . Ve yurt içi cihazı uçanıda ağlayarak gördüm .
Oyle iste. Mesela s3lerde 4.1.2den 4.3e odinden guncelleyince bircok kisinin imeisi 0049 tarzi bisey olmustu. Bu tamamen modem farkliligindan kaynaklaniyor. Yani versiyona uygun modemi flashlayincs bisey kalmiyor benim telefonda da klon imei var.

erhank98

erhank98

Üye
Klon IMEI'den bahsetmiyormuyduk zaten ben mi yanlış anladım yoksa ?

Üst Alt