[ROM] Maxicep'te ilk! HTC Wildfire S (Marvel) için 2.3.5 + Sense 2.1

Sponsorlu Bağlantılar

symbianware

symbianware

Üye
    Konu Sahibi
[ROM] Maxicep'te ilk! HTC Wildfire S (Marvel) için 2.3.5 + Sense 2.1
Symbianware Maxicep'in ilk Marvel ROM'unu gururla sunar.. Türkçe dil için düzenlemelere başladım. Biraz uzun sürecek gibi.. O yüzden orjinal rom'u yayınlamaya karar verdim.. Uzatmadan anlatıma başlayalım.

Orjinal ROM olduğundan verileriniz kaybolmayacaktır. Her ihtimale karşı tüm verilerinizi yedeklemeniz önemle tavsiye edilir!!! Geri Dönüş işlemi çok zahmetli olduğundan 2.3.3 kullanan arkadaşlar yarı ingilizce olarak rom'u kullanabilirim derlerse yüklesinler. Yükleme işlemi öncesinde ve sonrasında doğabilecek tüm arızalardan yüklemeyi yapan sorumludur!!!

Orjinal ROM olduğundan S-Off gerektirmez.

Adım Adım Kurulum:

• İlk önce Gold Card'ımızı hazırlıyoruz. Detaylı anlatım için: >>>http://www.maxicep.com/android-genel-destek/maxicepte-ilk-htc-cihazlari-icin-gold-card-yapimi-detayli-anlatim-569824.html
  • 2.3.5 + Sense 2.1 ROM'u indirin: >>>
  • Rom için alternatif link:
  • Cihazınızı HTC Sync modunda bağlayın.
  • Exe dosyasını çalıştırın. 5 dk. kadar sürecek işlem tamamlandığında SON butonuna basıp işlemi bitirdiğinizde cihaz yeniden başlayacak. Bu kadar kolay mı diyen varsa her zaman değil diyebilirim.. Kendi cihazıma bu adımlrı izleyerek yükledim ama arkadaşın cihazında sorun yaşadım aramaya koyuldum ve çözümü buldum. Eğer program hata veriyorsa devamında biraz daha zahmetli olan kısma geçeceğiz..
  • Eğer signed rom.exe kurulumunda hata veriyorsa umudunuzu kaybetmeyin. Hata ekranı olduğu gibi kalsın sakın kapatmayın.
  • Başlat'a basın, boşluğa %temp% yazın enter'layın. XP kullanıcıları başlat >> çalıştır'a basın. kutucuğa %temp% yazın enter'layın. üst kısımdaki 'ARA' ya tıklayın ve aranacak dosya kısmına ROM.zip yazın aratın. Bulduğumuz rom.zip dosyasını masaüstüne kopyalayalım. Önemli: İndirdiğiniz rom.exe kapatıldı ise rom.zip dosyasını bulamazsınız. bu yüzden kurulum hata verse dahi kapatmadan rom.zip dosyasını arayınız.
  • Rom.zip dosyasının adını PG76IMG.zip olarak değiştirin.
  • Cihazınızı Disk sürücüsü modunda bilgisayara bağlayın ve hafıza kartının (gold card'ın) ana dizinine atın.
  • Cihazı kapatın ve pili çıkarıp tekrar takın. Vol - (ses kısma tuşu) ve power (açma tuşu) na basıp cihazınızı açın.
  • Boot menüsü karşınıza çıkacak ve cihaz update için tarama yapacak. Bu arada 'bad image' gibi bir uyarı alırsanız önemsemeyin. Bir süre sonra yükleme onayı soracak Vol Up yani ses açma tuşuna basın ve onaylayın. Ortalama 5 dk. yükleme yapacak ve sonunda cihaz resetleyecek. Açıldığında cihazınızda Orjinal HTC Android 2.3.5 + Sense 2.1 yüklenmiş olacak. Güle güle kullanın.

Alıntı yapılmadan tamamen kendi emeğimle hazırladığım bu konu umarım yardımcı olur. Tek isteğim teşekkür.. İyi Forumlar. Üst Konu olması dileğiyle..

Resimler alıntıdır. Ama birebir aynıdır.

• Beğen
Tepkiler: uuur22 ve atengir

KELGER

KELGER

Üye
hayırlı olsun kardeş eline sağlık .root da olacakmı ?

bedfellow

Üye
dostum cıhazımızı sync modunda baglıyoruz ancak ekteki ındırmıs oldugumuz dosyayı calıstırdıgımızda baglantı kopuyor ve program baglı cıhaz bulunamadı dıyerek ilerlemiyor.cihazı acıp kapadık ancak yınede cozemedık bı el atarsan sevınırım.normalde baglantı sorunu yok belirttiğim gibi ekteki dosyayı calıstırdıgımda sync baglantısı gıdıyor

bedfellow

Üye
dediğin gibi dosyayı degıstırerek kartın ana dızınıne attım yenıden baslattım tarama yapıyor sonra hboot fastbood recovery clear storage sımlock olarak satırlar var sanırım uptade ıle ılgıılı bır bolum yok ?

----------Eklendi @ 00:44:17 ---------- Yazıldı @ 00:42:42 ----------

ayrıca taramanın en altında no ımage yazmakta...

bedfellow

Üye
diger rehberinizden onuda yapmıstık ama...olup olmadıgını nasıl anlarız?

bedfellow

Üye
yeniden gold card rehberını yaptık en somunda now gold kart tarzı bırseyde yazıyor ama yıne olmadı

----------Eklendi @ 01:19:34 ---------- Yazıldı @ 01:13:07 ----------

marka kıngston 2 gb ancak programda boyle bır hata aldık bende telefondakı cıd i siteye yazarak gold card ımage ı olusturdum.

atengir

Üye
2.3.3 ile 2.3.5 arasında ne gibi değişiklikler oluyor deneyen varsa yazsın lütfen

KELGER

KELGER

Üye
kardeş root u nezaman paylaşacaksın.bu fazla işimize yaramıyor.bizim için önemli olan root süper user

• Beğen
Tepkiler: Mareşal
iOS Developer

iOS Developer

Üye
galaxy ace için var mıdır?

Mareşal

Üye
vaayy bu harika yaa:)
inşallah en kısa zamanda root problemide çözülür.

KELGER

KELGER

Üye
adana da cok aradım ama bulamadım xtc clip li bir telefoncu bulamadım.
gecen pazar cok dolastım ama yok.

aklını yedin rootla cümlesine bayıldım.haklısın.
ama insan sinir oluyor bazı proları kullanamayınca.

striker55

Üye
işlem tamam ancak türkçe dilini nasıl yapacağız acaba

striker55

Üye
kolay gelsin kardeşim en kısa sürede bekliyoruz dil güncellemesini

striker55

Üye
%10 türkçe rom ancak diğer yerler değil galiba bayağı işimiz zor tekrar eski haline döndürme gibi şansımızda yok galiba

striker55

Üye
gold card ım mevcut ancak 2.3.3 romunu bulamadım bulduklarım da ise güncelleme işlemi yapmadı cihaz aksilik gibi s-on

striker55

Üye
sabırsızlıkla bekliyorum inşallah türkçesi gelir :)

striker55

Üye
aynı sorundan bende muzdaripim ama arayüz güzel olmuş more locate 2 programı ile sadece %3 ile %5 arasında türkçe oluyor sabırla türkçesini bekliyorum. yazılımdan memnunum ancak türkçe olmayınca insan bayağı zorlanıyor paylaşım için teşekkürler

striker55

Üye
arkadaşlar ortamı germeye gerek yok bende aynı sorun var ama yazılım olarak cihaz güzel oldu hızı kullanım falan tek eksiği türkçe :) az çok ingilizce bilen insan sorunsuz bir şekilde kullanabilir diye düşünüyorum. bence symbianware adlı kardeşimiz paylaşmasaydı 2.3.5 ' in nasıl birşey olduğunu anlamayacaktık. bilgi paylaştıkça çoğalır.

striker55

Üye
şahsi fikrimi söylüyorum sayın kardeşlerim kopyala yapıştır olayını bırakıp durumdan nasıl kurtulabiliriz onu düşünmemiz gerek değil mi acaba

striker55

Üye
galiba yıl sonuna kalmış güncelleme hayırlısı diyelim artık

Üst Alt