RM-559 V40 Symbian Anna V7.5 TÜRKÇE -[SORUNSUZ]-

Sponsorlu Bağlantılar

Symbian Anna V7.5' i daha önce aramışmıydınız?

• Evet duymuştum

Kullanılan: 1 16.7%
  • Evet, bir çok kez aradım.

Kullanılan: 2 33.3%
  • Hayır haberim yok

Kullanılan: 3 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    6
  • Anket kapatılmış .
ErdemBütün

ErdemBütün

Üye
Çok Teşekkürler Eline Sağlık

MaxiFan

MaxiFan

Üye
konuyu yeni gördüm açıklamalarını okudum doğru söylüyosun son 2 aydır cwflere bakıyorum :D hemen denicem

Eline sağlık teşekkürler

----------Eklendi @ 01:40:35 ---------- Yazıldı @ 00:50:11 ----------

Aynı hatalar bende de var telefon yöneticisine giriş yapıldığında ana ekrana atıyor

Ovi haritası yok yüklemeye çalıştığımda hata veriyor! :(

Depo Hafızayı biçimlendirerek flashladım yine aynı

dj_onur

dj_onur

Üye
jaf la nasıl flaş atıyorsunuz

Silinen Üye 99957

Silinen Üye 99957

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
konuyu yeni gördüm açıklamalarını okudum doğru söylüyosun son 2 aydır cwflere bakıyorum :D hemen denicem

Eline sağlık teşekkürler

----------Eklendi @ 01:40:35 ---------- Yazıldı @ 00:50:11 ----------

Aynı hatalar bende de var telefon yöneticisine giriş yapıldığında ana ekrana atıyor

Ovi haritası yok yüklemeye çalıştığımda hata veriyor! :(

Depo Hafızayı biçimlendirerek flashladım yine aynı

Dostum dediğim gibi o hataları ilk denemelerimde görüyordum bende. Yani bu paylaştığım cfw de hiç bir sorunum yok şuan sizde neden yaptığını da anlamış değilim, şuan telefon üzerinden bağlandığım için inceleme de yapamıyorum :(

----------Eklendi @ 12:22:15 ---------- Yazıldı @ 12:20:40 ----------

jaf la nasıl flaş atıyorsunuz

kardeş forumda jafla flaşlamayı resimli olarak bulabilirsin. Rar dosyasının acıklama bölümünde de dosyaları nereye çıkaracagın yazılı geriye sadece programı çıkarıp flaslamak kalıyor

dj_onur

dj_onur

Üye
yok kardes ben biliyorum zaten sorun cıkan arkadaslara sormustum :d:

master2015

Üye
Dead USB, Manual Flash,Normal mod yaptım. CRT 308 i kaldırdım. Sonra MCU:cor PPM:rofs3 CNT:yok APE Variant: uda yı seçtim. Attım phone start-up failed hatası veriyor

dj_onur

dj_onur

Üye
jaf ı iobit-uninstaller-2.1-tamindir bu programla kaldır tekrar kur win 7 kullanıyorsan sp3 modunda kuracan programı

MaxiFan

MaxiFan

Üye
Flaslamada sorun yok arkadaşım gayet başarılı bir şekilde flaslama yapılıyor

3 Kez flas attım sonuç aynı cwf hatalı

ayrıca cwfnin ingilizce sürümünü buldum yükledim onda sorun yok sen bence cwfyi turkçeleştirirken hata yaptın diye düşünüyorum

master2015

Üye
Orjinal FW atarken sorun olmuyor. CFw atarken sorun oluyor. Orjinalda rofs3 var bunda yok ondan heralde. Yapan nasıl yaptıysa bi anlatsın

dj_onur

dj_onur

Üye
cfw de rofs3 a gerek yok kura adımlarını dogru yaparsanız sıkıntı cıkmaz sorunsuz kullannlar var gardas

Silinen Üye 99957

Silinen Üye 99957

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
evet rof3 dosyalı görmedim ben rofs2 ile atman yeterli. sorun yok

----------Eklendi @ 23:31:19 ---------- Yazıldı @ 23:29:40 ----------

Flaslamada sorun yok arkadaşım gayet başarılı bir şekilde flaslama yapılıyor

3 Kez flas attım sonuç aynı cwf hatalı

ayrıca cwfnin ingilizce sürümünü buldum yükledim onda sorun yok sen bence cwfyi turkçeleştirirken hata yaptın diye düşünüyorum

kardeş ingilizcesini bulmana gerek yoktu dili ingilizce yapıp deneseydin yine aynı hesaba gelirdi. ama ben hala bazılarınızda bu dil sorunun neden olduğunu çözebilmiş değilim. :hmmm

MaxiFan

MaxiFan

Üye
flashtan sonra ana ekrandaki ovi haritanın simgeside bozuk çıkıyor. cwf aslında çok güzel ama bide senin telefondaki hatasız yükleyebilsek daha güzel olacak

emirberkcelik

emirberkcelik

Üye
genel olarak biraz sorunlu maalesef gerçekten ovi çalışimıyor smart2go yazıyor harita yerine ama açılmıyor

MaxiFan

MaxiFan

Üye
şu cfw ye iyi bilen biri baksa 2gündür can çekişiyoruz burda :hmmm

haltbar1528

haltbar1528

Üye
ilk defa telefonuma bi proğram veya CFW mıdır nedır herkez onu söyluyo :) deneyip bakacagım inşallah yapabılırım çok hoş gorunuyor kim yaptıysa emeğine sağlık. şimdiii baaakalım bu cfw siydi jafıydı flaşlamasıydı ... falan nasıl oluyor araştırayım biraz :)

undercontr

undercontr

Üye
:nazar: NOKİA X6 RM-559 v40.0.002 için Symbian Anna V7.5 TÜRKÇE :nazar:

Özellikleri genel olarak biliyorsunuzdur ama ben her ihtimale karşın birazca bahsedeyim
;):

• Yeni RAM bellek optimizasyonu (Özel)
  • Bildirimleri etkin, Ekran kilidi kaydırma yerine dokunma olarak düzenlenmiş
  • Yeni Web Tarayıcı v7.3
  • Bazı uygulamaları yüklerken oluşan sorunları düzeltildi
  • Orijinal şeffaf Widgets Symbian Anna (Exclusive)
  • RAM daha iyi yönetilmesini sağlayan Nokia N97 çekirdeği
  • 536 Mhz işlemci hızı artırılmış
  • Ifade ve semboller düzenlenmiş
  • Ovi Maps 3.6 Final entegre (Özel Versiyon)
  • Dili İngilizce ve İspanyolca Latino ve bundan sonra TÜRKÇE :aha:
  • Yeni mağaza NOKIA MAĞAZA 1.16 Entegre
  • Symbian Anna @ aj23thememaster Yeni varsayılan tema
  • Tam QWERTY klavye Symbian Anna
  • Orijinal Siyah NOKIA Symbian Belle açılış animasyonu ve sesiyle açılır
  • Bellek ve pil iyileştirmesi yapıldı
  • Işıkların davranışı düzeltildi.
    (Arkadaşlar symbianlatinodan çevirildi eksiklikleri olabilir)

Sanırım bunu bekleyen çok kişi var. Şahsen ben Bu CFW nin Türkçesini tam 5 hafta aramışımdır.
Hemen heryerde CFW bulmak kolay fakat X6 için gerçekten bulmak zor.

En son olarak symbianlatino dan buldum bu cfw yi ingilizce kullanmak zorunda olmama ragmen çok begendim. Tam 9 kez Türkçeleştirmeyi denedim. Tabi bu sırada tam olarak 34 kere telefona kurdum. İlk yaptıklarımda bazı uygulamalardan atıyordu, mesajlarda yazı dili türkçe olmuyordu. Haliyle ingilizce kullanmak zorunda kaldım. Sonuca gelecek olursak şuan hiç bir sorun olmadığını söyleyebilirim sizlere.

Lütfen bir teşekkürü çok görmeyelim birbirimize, belki bazı arkadaşlar için cfw türkçeleştirmek kadar birşey yoktur. Basit görebilirler ama genel olarak her cfw birbirinden farklı içeriklere sahip oldukları için dil dosyaları birbirine uydurmak hiç de kolay olmadı. En azından benim için kolay olmadı.

Sizlerden ricam biryerlerde paylaşmadan lütfen izin alınız kaynak gösteriniz!

CFW yi başlı başına ben hazırlamadım tabiki dediğim gibi hazır olarak yabancı forumdan aldım, ama üzerinde hak idda etmekte kendimi haklı buluyorum, çok uğraştım ve Türkçesi hiç bi yerde yok gerçekten (olsa ben bulurdum o kadar aradım yani :vur)

RESİMLER

NOT: Temayı sonradan ben kurdum isterseniz onu da ayrı olarak ekleyebilirim görüntüler muhtemelen yukarıdaki gibi orjinalinde olacaktır arkadaşlar.
Sonra niye resimdeki gibi değil o tema neden yok demeyin.

Arkadaşlar gördüğünüz gibi kullanıyorum ve hiç bir sorunla karşılaşmadım.

Yükleyecek olanlar zaten yüklemeyi ve gerekli programları biliyorlardır o yüzden hiç o işlere girmiyorum. Bilmeyenler de zaten forumda ararlarsa bulacaklardır.

Arkadaşlar Local Mode yada Test Mode da takılı kalırsa telefon korkmayın. Kabloyu çıkarın, telefonun bataryasını söküp tekrar başlatın telefon sorunsuz bir şekilde başlıyor.

UNUTMADAN: Arkadaşlar 16Gb dahili hafızayı bence kurulumdan önce yedeğinizi alıp biçimlendirin. CFW kurulduktan sonra telefon orada kurulu uygulamaları arıyor fakat sistem dosyaları silindiği için bulamıyor bu da telefonun yavaşlamasına neden olabiliyor.

Umarım memnun kalırsınız basit bir teşekkürü eksik etmezsiniz :) Unutmayın karşılık beklediğimden değil iyiki paylaşmışım insanlara yaramış diyebilmem için gerekli :good:

İNDİR

Söyleyeceklerim şimdilik bu kadar artık söz sizde..

arkadaşım temayı da eklersn çok sevinirim be :)

----------Eklendi @ 17:58:33 ---------- Yazıldı @ 17:42:33 ----------

Dead USB, Manual Flash,Normal mod yaptım. CRT 308 i kaldırdım. Sonra MCU:cor PPM:rofs3 CNT:yok APE Variant: uda yı seçtim. Attım phone start-up failed hatası veriyor

use ini yi kullan ama önce jaf_nok4models.ini dosyasını güncellemen lazım linkten indirebilrsin dosyayı x64 için C:\Program Files (x86)\ODEON\JAF buraya x86 için C:\Program Files\ODEON\JAF buraya yapıştır. sonra normal işlemlerin hepsini uygula use ini yi kullanmadan önce de telefonun türünü bilmen lazım *#0000# de yazıo tür orada ya RM-551 veya RM-559 yazar onu öğrendikten sonra use ini de bul. işlem tamam.

----------Eklendi @ 18:03:15 ---------- Yazıldı @ 17:58:33 ----------

ilk defa telefonuma bi proğram veya CFW mıdır nedır herkez onu söyluyo :) deneyip bakacagım inşallah yapabılırım çok hoş gorunuyor kim yaptıysa emeğine sağlık. şimdiii baaakalım bu cfw siydi jafıydı flaşlamasıydı ... falan nasıl oluyor araştırayım biraz :)

herşey burda mevcut..

• Beğen
Tepkiler: haltbar1528
haltbar1528

haltbar1528

Üye
kardeşım ınanki sabahın 7sınden beri araştıroyrum proğram ındırıyorum kaldııyorum kullanımı nasıl oluyor forumun sayfalarında boğulmuştum resmen . (: eyw ilgin için çok teeşekkur ederım .

undercontr

undercontr

Üye
kardeşım ınanki sabahın 7sınden beri araştıroyrum proğram ındırıyorum kaldııyorum kullanımı nasıl oluyor forumun sayfalarında boğulmuştum resmen . (: eyw ilgin için çok teeşekkur ederım .

nokia suite ile sistemini yedeklemeni unutma. mesajları yedekleme eğer yedeklersen geri aldığında smsler çalşmıo. yükleme hata alma olasılığı da var. bunun için orjinal firmware inde elinde olması lazım. orjinal firmware de burdan bulabilrsin bi sıkıntı olursa yardımcı olurum.

Nokia X6 (RM-559) > 40.0.2 > 0595376 > sonra sistm indirmen gerekenleri otomatik olarak işaretliyo zaten. en sonunda da Download From FiRe a basarsın iner. inen dosyaları C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-559 un içine atarsın. sonra flash işlemini tekrar yaparsın.

Bu söylediklerim eğer symbian anna versiyonunda hata alıp da telefonun açılamaz hale gelirse uygularsın. Onun dışında bu version dan orjinale geçmek istersende kullanabilrsin.

• Beğen
Tepkiler: haltbar1528
dj_onur

dj_onur

Üye
sarj durumu bu sürmde nasıl kardes iyi gidiyor mu yoksa bataryayı ıcıyo mu :)

Üst Alt