renkli çizgilerin sebebini ve çözümünü sonunda buldum :)

Sponsorlu Bağlantılar

rocky_maraz

Üye
    Konu Sahibi
renkli çizgilerin sebebini ve çözümünü sonunda buldum :)
evet arkadaşlar 5800 da ki renkli çizgilerin ve ekrandaki bilimum problemlerin sebebi soğuk evet yanlış duymadınız soğuk hava bunu test etmek için normal çalışan bi 5800 ı buzluğa koydum 5 dk tabiki :) sonra elime aldığımda ekranda renkli çizgiler vardı telefon belli bir sıcaklığa (oda sıcaklığı) ulaşana denk ekran normale dönmedi

çözüm: çok basitmiş :) mıknatıs yöntemi.. telefonun önündeki çerçeveyi söküp dokunmatiği kaldırıp ekranın üst kısmına küçük bi mıknatıs yapıştırıyorsunuz -50 derecede bile normal çalışıyor :) ben mıknatıs olarak şunu kullandım . zamanında 5800 ın kulaklık buzzer ını değiştirmiştim çıkan eski duruyordu onu söküp içindeki mıknatısı aldım gayet küçük ve tam oranın malı :)

sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olabildiysem ne mutlu forum da daha önce açıldıysa kusura bakmayın ...

vet arkadaşlar şimdi buldum bunu tam olarak bu videodakinin aynısını yaptım

y10

y10

Üye
tam olarak neresine ne büyüklük de bi mıknatıs yapıştırıcaz cok acıklayıcı olmamış benim böle bi sorunum yok ama resimli anlatım yaparsan cok yararlı bi paylaşım olur

rocky_maraz

Üye
    Konu Sahibi
ilk mesaja video ekledim

HakaN-06

HakaN-06

Üye
Aynı sorun bendede vardı servise verdim ekranı değişecek telefonun. Mıknatıs zamanla ekrana zarar verebilir kısavade bi çözüm yöntemi

rocky_maraz

Üye
    Konu Sahibi
deneyip görücez bakalım vadesini :) madem ekran zaten değişecek denmenin bi zararı yok bence saygılar ...

Misafir - 234958

deneyenler ne yaptınız sonuç olarak ??

Üst Alt