Ram ve işlemci konusunda Birkaç Sorum var.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
R.A.M

R.A.M

Üye
    Konu Sahibi
Ram ve işlemci konusunda Birkaç Sorum var.
Arkadaşlar öncelikle merhaba size Ram ve işlemci hakkında sizlerre danışmak istediğim sorunlar var.

İşte sorular :)

2Gb Ram üzerine 512Mb ram taksam olurmu ikiside aynı frekans(1 Ay kullandım 2Gb ile 2.5Gb arasında fark görmedim)

2.sorum ben bugun pc'ye win7 32 bit kurdum pc boşta iken masaüstünde iken cpu kullanımı % 5 10 civarlarında fakat bir programa tıkladığımda %100 yapıyor aniden bu sorun tabikide işlemciyle alakalı ama azıcıkta olsa Ram'dende olabilirmi?

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
2 gb ram ıle 2.5 gb ram arasında hıc bır fark yok... Tek faydası daha fazla hafıza.... Yanı bılgısayarın hızlanmaz... Sadece daha genıs bır hafızası olur... cok agır bır oyun oynadıgında faydası olur...

Mesela battlefıeld 3 te benım pc 3 gb ram kullanıyor...
Senın pc o oyunda 2gb ram alanına sıkışacagına 2.5 gb ı doldurur :oke: en kolay boyle acıklanır...

Islemcı konusunda win7 cok basarılı bır sıstem dıyeyım :D

yapılmak ıstenenı daha hızlı yapmak ıcın ıslemcıyı fu l l kullanıyor....

Wın7 de ram kullanımı yuksektır.
Sakın cok ram kullanıyor dıye gerı xp yukleme.

Cok ram kullanması cok daha hızlı calısmasına vesıle oluyor...
Suan benım notebook wın7 boş halde hıc bısey yapmazken 1.1gb ram kullanıyor.

Bunuda soyle acıklayayım...
Senın sureklı olarak kullandıgın programları otomatık olarak acıp ramde bekletıyor.. Sen o programı veya oyunu neyse işte acmak ıstedıgınde cok daha hızlı acılıyor...

Oyun normalde 20 sanıyede acılıyorken. Dosyaların bır kısmını ram de beklettıgı ıcın 10 sanıyede acılıyor..

Ayrıca ram cok kullanıyor dıye hıc bır sıkıntı yok. Ihtıyac halınde otomatık bosaltıyor ramı :oke:

normalde dıyelım 1gb kullanıyor.senın ram 2.5gb açacagın oyun 2gb dıyeceksın 2+1=3gb oldu 2.5gb a sıgmaz dıye dusunme. Onceden kullandıgı 1gb ramı boşaltıyor. Ben 300mb ye kadar duşurdugunu gördüm :oke:

R.A.M

R.A.M

Üye
    Konu Sahibi
2 gb ram ıle 2.5 gb ram arasında hıc bır fark yok... Tek faydası daha fazla hafıza.... Yanı bılgısayarın hızlanmaz... Sadece daha genıs bır hafızası olur... cok agır bır oyun oynadıgında faydası olur...

Mesela battlefıeld 3 te benım pc 3 gb ram kullanıyor...
Senın pc o oyunda 2gb ram alanına sıkışacagına 2.5 gb ı doldurur :oke: en kolay boyle acıklanır...

Islemcı konusunda win7 cok basarılı bır sıstem dıyeyım :D

yapılmak ıstenenı daha hızlı yapmak ıcın ıslemcıyı fu l l kullanıyor....

Wın7 de ram kullanımı yuksektır.
Sakın cok ram kullanıyor dıye gerı xp yukleme.

Cok ram kullanması cok daha hızlı calısmasına vesıle oluyor...
Suan benım notebook wın7 boş halde hıc bısey yapmazken 1.1gb ram kullanıyor.

Bunuda soyle acıklayayım...
Senın sureklı olarak kullandıgın programları otomatık olarak acıp ramde bekletıyor.. Sen o programı veya oyunu neyse işte acmak ıstedıgınde cok daha hızlı acılıyor...

Oyun normalde 20 sanıyede acılıyorken. Dosyaların bır kısmını ram de beklettıgı ıcın 10 sanıyede acılıyor..

Ayrıca ram cok kullanıyor dıye hıc bır sıkıntı yok. Ihtıyac halınde otomatık bosaltıyor ramı :oke:

normalde dıyelım 1gb kullanıyor.senın ram 2.5gb açacagın oyun 2gb dıyeceksın 2+1=3gb oldu 2.5gb a sıgmaz dıye dusunme. Onceden kullandıgı 1gb ramı boşaltıyor. Ben 300mb ye kadar duşurdugunu gördüm :oke:
Cevabın için teşekkür ederim Ram konusunda sıkıntı çekmiyorum 32 bit kurdum zaten işleciye faydası olurmu? bu sorunlar benim için değilde babam için facebookta çift okey açıyo işlemci kasıyo sonra bana bağırıyo win7 yükledin diye kafam kızacak 98 yüklicem :D

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
Cevabın için teşekkür ederim Ram konusunda sıkıntı çekmiyorum 32 bit kurdum zaten işleciye faydası olurmu? bu sorunlar benim için değilde babam için facebookta çift okey açıyo işlemci kasıyo sonra bana bağırıyo win7 yükledin diye kafam kızacak 98 yüklicem :D

benimle aynı duyguları paylaşan bir kişi daha :D bendede abi sorunu var :D pc de en ufak bi iyi değişme olsa pc yi bozacan en ufak bi kötü gelişmede pc yi bozdun diyo bana patlıyo :D

R.A.M

R.A.M

Üye
    Konu Sahibi
Aynen kardeşim bu sene abim bilgisayar aldı ondan kurtuldum şimdi babamla biz kullanıyoz o bile sorun oluyo akşam 6 dan sonra pc nin başından kalkmıyo :(

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
Aynen kardeşim bu sene abim bilgisayar aldı ondan kurtuldum şimdi babamla biz kullanıyoz o bile sorun oluyo akşam 6 dan sonra pc nin başından kalkmıyo :(

bendede abi sorunu yavaş yavaş kalkıyo minibüste çalıştığı için zar zor vakit buluyo :D

R.A.M

R.A.M

Üye
    Konu Sahibi
Senin yine iyiymiş benim abim okuldan geliyodu oturuyodu başına odaya bile kuymuyodu beni ızdırap yaşıyodum cep telefonuyla uğraşıyodum napıyım kader şimdi üniversiteye gittid kurtuldum bu akşamda babamın işi çıkmış yoksa nerde burda yazardım :D

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
beende abi dedimya istemedigin ot dibinde biter derlerya simdi geldi odadan cikardi :D bana 10-20 tl lik laptop sart :D

R.A.M

R.A.M

Üye
    Konu Sahibi
200 tl ye netbook var araştır android sistem :D belki onlarla idare edersin ben talet aldım leptobu ele geçiremediğim zamanlarda onla teselli buluyorum :D

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
yok laptopa parw yatirmam sevmiyorum laptop :D idarelik 10-20 tl veririm anca :D pek oyun oynamicam icin

R.A.M

R.A.M

Üye
    Konu Sahibi
Bende masaüstüne vermem durmadan taşıyom sağa sola flan eğer oyunda oynıcaksam mous klavye bağlıyom raha oluyor

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
masa ustu daha iyi bnm icin

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
urun kapali diyo

R.A.M

R.A.M

Üye
    Konu Sahibi
sayfayı aşağı gel ürünü görürsün :D süresi bitmş sadece 190 tl :D

R.A.M

R.A.M

Üye
    Konu Sahibi
Nettin knk mous mu alıyon :D Öyle

R.A.M

R.A.M

Üye
    Konu Sahibi
o paraya alınan leptop maxicep'e zor girer :D

PrınceOfPersia

PrınceOfPersia

Üye
emin ol rahatti :D zaten ben pcdende girsem mobil gorunumden giriyorum jet gibi :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt