Ram ve işlemci için yardım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Turan

Turan

Üye
    Konu Sahibi
Ram ve işlemci için yardım
Arkadaşlar merhaba elimde toshıba L10 var. İşlemci, ram ve ekran kartı artık yetmiyor kısaca bilgisayarı çok zorluyor bilgisayarımın teknik özellikleri aşağıda.Ben bilgisayara 1GB ram 2.0ghz işelmci ve 128 ekran kartı alıcam ama hangi model olur bu konuda bir fikrim yok sizden yardım bekliyorum.:ağlarım:

İşlemci Intel® Centrino® mobil teknolojili Intel® Pentium® M 725 işlemci ( Dothan 1.6 Ghz ), 400 MHz FSB, 2 MB 2nd level cache, Intel® PRO/Wireless 2200 BG ağ bağlantısı ve Intel® 855 GME chipset

Memory 256 MB DDR bellek-------(dxdiag.exe den baktıgımda 238 ram diyor)
Memory Upgrade 1,024 MB'a arttırılabilir.

CR-ROM&Floppy CD-RW/DVD-ROM sürücü, maksimum hız: 24x CD-ROM, 24x CD-R, 24x CD-RW, 8x DVD-ROM
Grafik Kart Intel® 852 GME, max 64 MB ekran kartı ( UMA ) Ekran 15,0 Ses Toshiba Bas Özelliği Geliştirilmiş Ses Sistemi, dahili stereo hoparlörler,ses düğmesi Klavye 86 tuş, 6 x kolay erişim tuşu, 2 x Windows® tuşu Arabirimler 3 x USB 2.0, TV-Out ( s-video ), DC-in, harici mikrofon, kulaklık Kablosuz İletişim: Kablosuz LAN ( entegre 802.11b/g çift band ağ desteği, Wi-Fi™ uyumlu Kablolu İletişim: Uluslararası V90 modem ( V92’ye hazır ), 10 / 100 Base-TX Ethernet LAN Yüklü yazılımlar Windows® XP HOM TR, Çevrimiçi kullanıcı ve Modem el kitabı, Toshiba ConfigFree™, Toshiba Yönetim Konsolu, Toshiba yardımcı program ve sürücüler, Video® WinDVD Güvenlik özellikleri:Kensington kablolu kilit slotu, sistem şifre güvenliği, Kablosuz LAN düğmesi Batarya Lithium-Ion pil, 5.1 saate kadar pil ömrü Ağırlık&Ölçüler 2.7 kg, G x U x Y: 332 x 270 x 28.5 ( ön ) / 36.6 ( arka ) mm

----------Eklendi @ 21:23:47 ---------- Yazıldı @ 21:19:33 ----------

vatan bilgisayarda 1GB ram buldum bu olur herhalde KİNGSTOON DDR 333 MHZ PC2700 NOTEBOOK RAM linki:

• Beğen
Tepkiler: turan1907 ve anteachor3535

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
böyle bir masrafa girmeni hiç tavsiye etmen temel 3 parçayı değişmek istiyorsun zaten onu işleten ana kartı da değişmek gerek ancak böyle yükselir. Bunlarda sana pahalıya patlar ufak tefek parçalar pahalı oluyor zaten. Imkanın varsa biraz daha ekle onu da elden çıkar sat üstüne koy iyi birşey al derin. Ram den eksik görünen kısmı da, tümleşik ekran kartı yiyiyor.

• Beğen
Turan

Turan

Üye
    Konu Sahibi
tavsiyen için teşekkürler ama ben bu pc ye hangi parçalar takılır onu öğrenmek istiyorum.

• Beğen
-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Starsley arkadaşımızın dediği gibi, Laptop parçaları daha pahalıdır ve özellikle alacağınız Laptop parçalarından ziyade birde bunun işçilik parası vardır ve bu İşlemler, Laptopunuzun fiyatına eşit olur. Zaten genel olarak Sistem özelliklerinizi gözden geçirdiğimizde, ayriyetten parça takmak Laptop performansını artırmayacaktır. Zaten bu parçaları takmanız için öncelikle Anakart Chipsetini değiştirmeniz gerekir ki, başta söylediğim gibi fiyat diğer parçalar ile beraber 500 TL veya daha fazla olacaktır. Onun için Laptopunuzu makul fiyatta satarak üstüne para koyun ve yeni nesil Donanımlar barındıran bir Laptop alın.

Turan

Turan

Üye
    Konu Sahibi
Starsley arkadaşımızın dediği gibi, Laptop parçaları daha pahalıdır ve özellikle alacağınız Laptop parçalarından ziyade birde bunun işçilik parası vardır ve bu İşlemler, Laptopunuzun fiyatına eşit olur. Zaten genel olarak Sistem özelliklerinizi gözden geçirdiğimizde, ayriyetten parça takmak Laptop performansını artırmayacaktır. Zaten bu parçaları takmanız için öncelikle Anakart Chipsetini değiştirmeniz gerekir ki, başta söylediğim gibi fiyat diğer parçalar ile beraber 500 TL veya daha fazla olacaktır. Onun için Laptopunuzu makul fiyatta satarak üstüne para koyun ve yeni nesil Donanımlar barındıran bir Laptop alın.

bencede bu mantıklı geldi:hmmm. napalım dediğiniz gibi yapayım :yuru

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...