Raikkonen Pitte Yaşananların Sorumluluğunu Üstlendi..


>>impacter<<

>>impacter<<

Üye
Kimi Raikkonen, bugün Avrupa GP'sinde pit alanında yaşanan kaza ile ilgili sorumluluğu üstlendi.Dünya Şampiyonu pilot 2. pitlerde yakıt pompası araçtan çıkmadan kalkış yaptığı için bir mekanikerin yaralanmasına neden oldu.

Raikkonen hatasını kabul etti.

Raikkonen "Söyleyecek fazla bir şey yok. Pitten biraz erken çıktım. "

"Benim hatamdı ve talihsiz bir şekilde yakıt pompasındaki kişiyi ezdim. Gerçekten ne olduğuna bakmalıyız." dedi.

Kazanın ardından Raikkonen 6.lığa geriledi ancak Fin pilot daha sonra motorunun iflası ile yarış dışı kaldı.

Raikkonen şampiyonada lider Hamilton'un 13 puan arkasında kaldı.

Raikkonen "Ben iyiyim. İyi bir hafta sonu değildi ancak bu ilk kez gerçekleşmiyor. Şampiyonada biraz kötü durumdayız ancak sorunları çözersek geri dönme şansımız var. Sadece işleri istediğimiz gibi yapmamız ve tekrar denememiz gerekiyor." dedi.

Raikkonen ayrıca sıralama sorunlarını geride bırakması gerektiğini düşünüyor.

Raikkonen "Sıralama sorunlarını çözmeliyiz. Hâlâ şansımızın iyi olduğunu düşünüyorum ancak önümüzdeki yarışlarda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmalıyız ve sonrasında nerede olduğumuzu göreceğiz."

"Sorunun ne olduğunu biliyoruz ancak henüz çözemedik. Umuyorum önümüzdeki testlerde biraz çalışabilir ve bir çözüm bulabiliriz. Eğer sıralamaları düzeltebilirsem bunun çok fazla faydası olacak." dedi.
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt