R9 270 VE FX6100 ANİ FPS DÜŞÜŞLERİ

Sponsorlu Bağlantılar

gıwıliler

gıwıliler

Üye
    Konu Sahibi
donanım uyumsuzluğu ne gibi yani mesela arkadaşlar

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
donanım uyumsuzluğu ne gibi yani mesela arkadaşlar
Benim Sistem Core 2 E8200 G41 Combo Anakart Mesela SSD Kullanıyorum Bad Sectör Olmazsı İmkansız PCde GT630 Kullanıyordum Mavi Ekran Hatası Almiyordum Kuzenimde AMD 5750 Mi Ne Vardı DDR5 Bana Verdi Sende Sorun Yapıyormu Diye Dene Dedi Artık Mavi Ekranların Ardı Arkası Kesilmez Oldu OYunda Filan Habire Gelip Duruyordu Far Cry 4 Oyundan Atıyordu Gittim PC Toplayacaktım Bu Arada Benim GT630uda Ona Verdim Kartsız Kalmasın Diye 5650 Mi Ekran Kartı ALdım PCye 2. El Onu Denemek İçin DDR5 Olan Kuzenin Kartı Çıkarttım Makineden Aynı Ekran Kartı Drivieri İle Şu Anda Yeni Aldığım Ekran Kartını Kullanıyorum Oyundan atma Artık Hiç Yok Mavi Ekranda Yok Denecek Seviyeye Geldi Ama Nvidiada MEsela Bunların Hiçbirini Yaşamıyordum Anlayacağin Bence Senin Donanımda Sorun Var.AMD 2 Tane Ekran Kartında Aynı Driver İle Kaldırmadım Bile Birini Çıkarttım Koydum Kenara Diğerini Taktım Oynadım Eskisi Gibi Sık Sorun Çıkartmiyor İşin Enterasana FPS Oranlarıda Oyunda Hemen Hemen Aynı Gibi 25 30 Da Dolanıyor Çok Yoğun Çatişmada Yeni Aldığım DDR3 AMD Kart Biraz 15 FPSlere Geriliyor Ayarlarda High De Yani Orta

• Beğen
Tepkiler: gıwıliler
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Benim Sistem Core 2 E8200 G41 Combo Anakart Mesela SSD Kullanıyorum Bad Sectör Olmazsı İmkansız PCde GT630 Kullanıyordum Mavi Ekran Hatası Almiyordum Kuzenimde AMD 5750 Mi Ne Vardı DDR5 Bana Verdi Sende Sorun Yapıyormu Diye Dene Dedi Artık Mavi Ekranların Ardı Arkası Kesilmez Oldu OYunda Filan Habire Gelip Duruyordu Far Cry 4 Oyundan Atıyordu Gittim PC Toplayacaktım Bu Arada Benim GT630uda Ona Verdim Kartsız Kalmasın Diye 5650 Mi Ekran Kartı ALdım PCye 2. El Onu Denemek İçin DDR5 Olan Kuzenin Kartı Çıkarttım Makineden Aynı Ekran Kartı Drivieri İle Şu Anda Yeni Aldığım Ekran Kartını Kullanıyorum Oyundan atma Artık Hiç Yok Mavi Ekranda Yok Denecek Seviyeye Geldi Ama Nvidiada MEsela Bunların Hiçbirini Yaşamıyordum Anlayacağin Bence Senin Donanımda Sorun Var.AMD 2 Tane Ekran Kartında Aynı Driver İle Kaldırmadım Bile Birini Çıkarttım Koydum Kenara Diğerini Taktım Oynadım Eskisi Gibi Sık Sorun Çıkartmiyor İşin Enterasana FPS Oranlarıda Oyunda Hemen Hemen Aynı Gibi 25 30 Da Dolanıyor Çok Yoğun Çatişmada Yeni Aldığım DDR3 AMD Kart Biraz 15 FPSlere Geriliyor Ayarlarda High De Yani Orta
GDDR sürümü uyumsuzluk yapmaz
Pentium 4 sisteme pci-e den titan X tan çalışır ama dar boğaz oluşur

Bence driverden vaya bi virüs bunu yapıyor olabilir

Oyun orijinal değilse ***** sürümünden de olabilir
Altta çalışan bi anti virüs den de olabilir

Yani ihtimaller fazla
Bence temiz bi format atın
Baktınız formatla falan olmayacak
Donanımsal bi sorun arayın

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
GDDR sürümü uyumsuzluk yapmaz
Pentium 4 sisteme pci-e den titan X tan çalışır ama dar boğaz oluşur

Bence driverden vaya bi virüs bunu yapıyor olabilir

Oyun orijinal değilse cra ck sürümünden de olabilir
Altta çalışan bi anti virüs den de olabilir

Yani ihtimaller fazla
Bence temiz bi format atın
Baktınız formatla falan olmayacak
Donanımsal bi sorun arayın
PCde Virüs Yok Antivirüs Her Daim Aktif.Driver Yapsa DDR5 Kartta Verdiği Hatalar Oyundan Atmalar Mavi Ekranları Kesmez Yine Verirdi Aynı Driver i Kaldırmadan 2 AMD Kartta Kullanıyorum Sorunsuz Şu Anda

• Beğen
gıwıliler

gıwıliler

Üye
    Konu Sahibi
Benim bundan önce ki kasa sürekli mavi ekran veriyordu . Bende artık sabrım taştı bu sistemi topladım daha 2 aylık bu sistem arkadaşlar . Allaha şükür mavi ekran hatası hiç almadım aman aman . Gta 5 indiriyorum bitsin temiz bir format atacağım kimsi 10 kur diyor ben 8.1 seviyorum 7 de artık hiç hoş gelmiyor yavaş geliyor . Bi kaç gün içinde atacağım format hangisini atmam gerekir . İnşallah donanım uyumsuzluğu yoktur bu kasayı 800 civarı topladım ben oyun delisi falan da değilim medium da da olsa oynarım o yüzden donanım uyumsuzluğu var ise çok üzülürüm daha taksit ödüyorum

CsWqIve34

Üye
Benim bundan önce ki kasa sürekli mavi ekran veriyordu . Bende artık sabrım taştı bu sistemi topladım daha 2 aylık bu sistem arkadaşlar . Allaha şükür mavi ekran hatası hiç almadım aman aman . Gta 5 indiriyorum bitsin temiz bir format atacağım kimsi 10 kur diyor ben 8.1 seviyorum 7 de artık hiç hoş gelmiyor yavaş geliyor . Bi kaç gün içinde atacağım format hangisini atmam gerekir . İnşallah donanım uyumsuzluğu yoktur bu kasayı 800 civarı topladım ben oyun delisi falan da değilim medium da da olsa oynarım o yüzden donanım uyumsuzluğu var ise çok üzülürüm daha taksit ödüyorum
8.1 en stabili 7 eskidi 10 da tam stabil deil

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Şu An 10 U Kullanıyorumda Bence Tepki Süresi Filan Daha Güzel vede Kullanışlı Sen Bİlirsin

gıwıliler

gıwıliler

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61

MaxipmaN

Üye
Sorunu cozdun mu bilmiyorum ama ben bu sorunu vsync yi acarak cozmustum simdi hatırladım, 100fps olunca ekran kartı mı isiniyodu bilmiyorum ama bu fps sapıtması vsyncyı acıp 60fps yapınca cozulmustu :ehe
Laptop benim ama 7670m olunca yani amd soyliyim dedim

• Beğen
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Makinesi güçlü olan windows 10 yüklesin

Benim eski Yadigara win 8 yüklemiştim
Pc kendinden geçiyordu
Windows 7 ye geri döndüm

Yeni pc ye win 7 yükleyip win 10 a yükselttim
Gözle görülür performans artışı gördüm

Ama windows 10 ilk çıktığınında
Bazı programlarla sorun çıkarıyordu
Onlarda kendini güncelleyince süper oldu

Windows 10 şu an bence en az 8.1 ve 7 kadar stabil

• Beğen
gıwıliler

gıwıliler

Üye
    Konu Sahibi
Sorunu cozdun mu bilmiyorum ama ben bu sorunu vsync yi acarak cozmustum simdi hatırladım, 100fps olunca ekran kartı mı isiniyodu bilmiyorum ama bu fps sapıtması vsyncyı acıp 60fps yapınca cozulmustu :ehe
Laptop benim ama 7670m olunca yani amd soyliyim dedim

Şimdi dediğinizi denedim yine aynı . Hala çözemedim sorunu . :(
Arkadaşlar anakartım mi çok ısınıyor acaba . Aida64 den baktığım da yükte 45 derece falan ama hwmonitor den baktığım da anakart bölümünde 2 seçenek var birisi yükte 40 larda gideri 55 60 derece kadar çıkıyor . Hangisine inanayım .

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
Şimdi dediğinizi denedim yine aynı . Hala çözemedim sorunu . :(
Arkadaşlar anakartım mi çok ısınıyor acaba . Aida64 den baktığım da yükte 45 derece falan ama hwmonitor den baktığım da anakart bölümünde 2 seçenek var birisi yükte 40 larda gideri 55 60 derece kadar çıkıyor . Hangisine inanayım .
bu havada anakart için 40 çok ama 40 derecede performansa etkisi olmaz, 55-60 olursa performansı çok ciddi etkiler diye düşünüyorum.
55-60 olması için kasanın çok tozlu ve arkadan, yanlardan yeterli hava alamıyo olması gerekir gene de bu havada çok zor
55-60 olan aux sıcaklığı olabilir,bende aux sıcaklığı bu zamanlarda 40 olabiliyor(memlekettki emektar masaüstü) ss alalım en iyisi

gıwıliler

gıwıliler

Üye
    Konu Sahibi
bu havada anakart için 40 çok ama 40 derecede performansa etkisi olmaz, 55-60 olursa performansı çok ciddi etkiler diye düşünüyorum.
55-60 olması için kasanın çok tozlu ve arkadan, yanlardan yeterli hava alamıyo olması gerekir gene de bu havada çok zor
55-60 olan aux sıcaklığı olabilir,bende aux sıcaklığı bu zamanlarda 40 olabiliyor(memlekettki emektar masaüstü) ss alalım en iyisi

Tamam ben buraya ss koyayım en iyisi

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Şunu demeyi unuttum
Bazı sıcaklık monitörleri
İşlemci sıcaklığını anakart olarak gösteriyor

Yani baktım 69 derece yazıyordu
Elimi anakartın Kuzey, Güney ve VRM soğutmalarına elimi koydum ılıktı
Araştırdım
Dediğim gibiymiş

gıwıliler

gıwıliler

Üye
    Konu Sahibi
Şunu demeyi unuttum
Bazı sıcaklık monitörleri
İşlemci sıcaklığını anakart olarak gösteriyor

Yani baktım 69 derece yazıyordu
Elimi anakartın Kuzey, Güney ve VRM soğutmalarına elimi koydum ılıktı
Araştırdım
Dediğim gibiymiş

Bende bakayım o halde hocam . Pc çalışırken dokunsam zararı olur mu

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
gıwıliler

gıwıliler

Üye
    Konu Sahibi
eğer elinizin statik elektiriğini aldıysanız sorun olmaz ama elinizin terli veya nemli olmamasına da dikkat edin :oke:
Eyvallah hocam :)
arkadaşlar windows 10 yükledim ve şuan sadece bi oyun setup ı çalışıyor sıcaklık değerlerini paylaşıyorum

işlemci sıcaklığı bana fazla geldi sadece bir setup çalısıyor sonuçta ve ne oldugunu bilmediğim TMPIN0 değeri var o da yüksek
FPS düşüşleri devam edecek mi ona bakmak için şimdi oyun yüklüyorum farcry 4 . Geçen sefer bu oyunda oluyordu çünkü sorun . MSI afterburner ile kullanım ve sıcaklıklarıda oyun içinden paylaşacağım umarım çözülür aynı dertten müzdarip arkadaşlarada yardımcı olur bu konu

gıwıliler

gıwıliler

Üye
    Konu Sahibi
Yok abi ya ne denediysem olmuyor fps sorunu halen aynı artık araştırma yapmaktan beynim yandı kafayı yicem

CaglarReyiz

CaglarReyiz

Üye
50 derece amd işlemciler için biraz yüksek
Yani fx 6100nin max sıcaklığı 65 derece
Belki son sıcaklığa ulaşmamak için trottle yapıyor olabilir

Yani 50 derece kendini tutma derecesi olabilir
Bence soğutucunu değiştir

Benim Ekran kartım MSI GTX 750Ti OC GDDR5 ... İlk açtığım zaman 30larda seyrediyor..3 Saat sonra gta 5 oynadıktan sonra max 42 dereceyi gördüm sence iyimi ? gta 5 ayarlarıda texture normal diğerleri very highta 1866mb kullanıyor