Quick GPS connection sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

feyizu

Üye
    Konu Sahibi
Quick GPS connection sorunu
Merhabalar sevgili dostlar;

Belki farkındasınızdır bir süredir forumlarda quick GPS güncellenmiyor şeklinde duyurular ve yardım talepleri yer alıyor..tesadüfen okuduğumda ben de kendi cihazımı kontrol ettim ne göreyim güncelleme yapmıyor..öyle dene böyle dene yok,eskiden 30 sn de yaptığım güncelleme olmuyor ve hata mesajı veriyor..neyse bende konuya dahil olup araştırmaya başladım, bu GPS datalarını sağlayan firma el değiştirmiş ve artık güncel dataları yayınlamıyormuş(yabancı sitelerin dediğine göre), bu yüzden de cihazların bir reg dosyası içerisinde değişiklik yaparak bu işleri düzeltmeyi anlatan bir takım önerilere rastladım ancak benim cihaza uygun bir çözüm önerisi bulamadım.

Cihazım HP IPAQ hw6915 ve GPS datalarını güncelleyemediğim için artık I-GO yu da kullanamıyorum..indirmeye çalıştığımda "An error occured downloading new quick GPS connection files: Unable to communicate with the file server.Details:Protocol error" şeklinde hata mesajı veriyor..Hem elden GPRS kullanarak,hem evdeki modemi vasıtasıyla interneti kullanarak hem de cradle ile PC ye bağlıyken otomatik güncellemeyi denedim nafile hiç bir şekilde alamadım güncellemeyi.

Konu hakkında bilgisi,çözüm önerisi olan dostlar lütfen yardım rica ediyorum,
İlginiz için peşinen teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt