Q7: "En büyük Fenerbahçe"

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
greenmile

greenmile

Üye
    Konu Sahibi
Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran, Quaresma ile yaşanan anlaşmazlığın iç yüzünü anlatırken, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye transferi hakkında konuştu. Bu arada Q7 ile ilgili şok bir iddia da geldi..

Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran, Quaresma ile yaşanan anlaşmazlığın iç yüzünü anlatırken, Portekizli yıldızın Galatasaray ya da Fenerbahçe'ye gitmesinin söz konusu olamayacağını söyledi.

Tamer Kıran, TRT Spor'da yayınlanan Basın Tribünü'nde sorun yaşadıkları Quaresma ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Tamer Kıran, Quaresma ile yaşanan süreci anlatırken oyuncunun Ocak ayına kadar kesinlikle takıma alınmayacağını ve satacaklarını ifade etti. Galatasaray'dan da sözlü olarak teklif aldıklarını açıklayan Kıran, ezeli rakiplerine satmak istemediklerinin altını çizdi.

Mendes ile Quaresma’nın satılması konusunda anlaştıklarını anlatan Kıran, "Seçildikten sonra Porto'ya gittik ve Mendes'le konuştuk. "Bizim imkanlarımız kısıtlı 3 milyon 750 bin avro net maaşı olan bir oyuncuyu bizim oynatma imkanımız yok. Bizim yapacağımız takımın içerisinde bir oyuncuya 4 milyon veremeyiz. Bunu bir şekilde satalım" dedik. Çok seviyoruz, iyi oyuncu ama bu maddi durumla kendisiyle çalışamıyoruz. Mendes'in bize cevabı; Süper Finaller başlıyor, Quaresma oynasın orada bir görünsün ardından milli takıma seçilecek milli takımda oynar biraz daha piyasası olur biz de onu 20 mayısa kadar bir kulüp buluruz. Süper Final'de oynadı, milli takıma seçildi, hazırlık maçlarında oynadı sonra finallerde forma şansı bulamadı ondan sonra 20 mayıs gibi Mendes İstanbul'a geldi. Yaptığımız görüşmede dedik ki var mı bir şey "Yok 20 hazirana bu işi çözmeye çalışacağım dedi" tamam dedik. Finaller bitti herhangi bir şey yok. 18 temmuzda Quaresma geldi. Kendisine kadroda düşünmediğimizi söyledik. Bizim hedefimiz en geç 6 eylüle kadar bu transferi bir şekilde bitirmekti. İlk hedefimiz satmakken teklif gelmeyince bonservisini bedava verelime kadar gitti. Mendes ve Ahmet Bulut bu arada, "Rusya'dan teklif geldi kabul etmedi, Dubai'den teklif geldi kabul etmedi" dediler ama sözlü ilettiler resmi bir teklif yoktu." şeklinde özetlediği olayı daha sonra kendisinin bir formül ile çözmeye çalıştığını anlattı:

Quaresma indirim yapmadı
"İş çözülmeyince ben bir formül ürettim. Mendes'le ve Ahmet Bulut'la konuştum. Quaresma Portekizce'den başka dil bilemdiği için telefonla net bir iletişim kurulmuyor. Mendes'e şu teklifi yaptım; Q7'ye söyle sadece bir taksit indirmesini istiyorum 375 bin avro buna karşılık ben ve yönetimdekibazı arkadaşlarım ile birlikte iki taksidi daha hibe edeceğiz. Beşiktaş toplam 2.6 milyon avroyu ona verebilir ve ben bunu kabul ettireceğim dedim. 2 saat içerisinde geri döndüler ve Mendes de Quaresma da "Hayır indirim yapmam" dedi. Ben bunu başkana söyleyince o da bana serzenişte bulundu yapmasaydın diye ama yaptım. Sonra Quaresma bir yere gidemedi. 10 gün içinde Quaresma ile 3 günlük görüşme yaptım. Şu teklifi yaptık, bizim seni oynatabilmemiz için senin de bir şeyler yapman lazım. Siz ne yapıyorsunuz dedi. Biz de gel kontratını bir yıl uzatalım 2,5 bu yıl 2,5 önümüzdeki yıl için anlaşma yapalım."

Quaresma 'indirim' dedi sonra vazgeçti!
Kıran sözlerine şöyle devam etti, "Biz kendisine ikinci yılın kontratının uzatılması için bu yıl kalan 32 maçın 25'inde oynaman lazım. 3-5 dk ya da 90 dk ama oynaman lazım, dedik. Daha sonra 25 fazlaoldu, bunu 20'ye indirelim sen de kabul et oyna dedik. Kabul etmedi. Ben 3 milyona ineyim ama oynama garantisi isterim dedi. Ben de nasıl garanti vereyim dedim. O da bana benden iyisi var mı takıma dedi. Daha sonra bu hafta Sivas maçı var ahenk bozulmasın ben Çarşamba geleyim dedi. Çarşamba Ümraniye'de görüştük. "Ben buradayım, oynamak istiyorum, yerimi biliyorsunuz. Beni oynatmak istiyorsanız 3 milyona buradayım. Göndermek istiyorsanız paramın tamamını verirsiniz." dedi. Ben de bunu yönetimle konuşup döneceğim dedim. Biz 3 milyona yönetim olarak tamam dedik. F.Bahçe'ye 3-0 yenildik. Quaresma'yı aradık cevap, "Vazgeçtim, 3 milyon 750..." Daha sonra Mendes'le konuştuk. Bana söylediği şuydu, "Ben bu çocuktan bir şey anlamıyorum. İndirdim diyen o vazgeçtim diyen o. Benim yapacağım bir şey yok. Siz ne yapıyorsanız yapın."

Galatasaray ve Quaresma
Yaptığı bu şeylerden sonra oynama ihtimalinin olmadığını söyleyen Kıran, "Galatarasay ve Fenerbahçe'ye gitmesini doğru bulmuyoruz. Galatasaray'dan sözlü olarak konuşmalar oldu ama resmi teklif gelmedi" sözlerini kullandı.

Bu arada Habertürk Gazetesi'nden Meriç Müldür'ün haberinde, Ricardo Quaresma'nın Beşiktaş Kulübü çalışanlarına ciddi sıkıntılar yaşattığı belirtildi.

Portekizli yıldızın olay çıkarmak için yaptığı davranışlardan birini yansıtan habere göre, bir süredir antrenör Hikmet Çapanoğlu yönetiminde takımdan ayrı olarak çalışan Q7, bir idman öncesi sinirli ve gergin anlarında, soyunma odalarının kapılarını, dolapları tekmeliyor ve bas bas bağırıyor; “En büyük Fenerbahçe” diye. Hem de defalarca. Adeta olay çıkarmak, Ümraniye’deki personeli tahrik etmek istiyor. Hocalar ve tesis görevlileri kendilerini zor tutuyorlar ancak Q7’nin tahriklerine kapılmıyorlar. “Bize bu görev verildi ve layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Ama artık canımıza tak etti. Kendimizi zor tutuyoruz” sözleriyle isyanlarını dile getiriyorlar.

Çapanoğlu, isyanını Facebook hesabından dile getiriyor: “Babamın mirası bu bana. O şerefli formayı da giydim, şimdi o kutsal armanın altında çalışıyorum. Benim için Quaresma, Fernandes hiçbir şey ifade etmiyor. Onlar vardı da Devler Ligi’ni mi kazandık, kupalara ambargo mu koyduk? Ligi 20 puangeride bitirdik, milyonlarca Euro akıttık. Q7 3 hafta benimle çalıştı, söylenecek çok şey var ama söyleyemiyorum. Tek bir Beşiktaşımız var, bunun seni beni yok. Aslolan Beşiktaştır gerisi hikaye.”

haltie

haltie

Üye

Portekizli yıldızın olay çıkarmak için yaptığı davranışlardan birini yansıtan habere göre, bir süredir antrenör Hikmet Çapanoğlu yönetiminde takımdan ayrı olarak çalışan Q7, bir idman öncesi sinirli ve gergin anlarında, soyunma odalarının kapılarını, dolapları tekmeliyor ve bas bas bağırıyor; “En büyük Fenerbahçe” diye. Hem de defalarca. Adeta olay çıkarmak, Ümraniye’deki personeli tahrik etmek istiyor. Hocalar ve tesis görevlileri kendilerini zor tutuyorlar ancak Q7’nin tahriklerine kapılmıyorlar. “Bize bu görev verildi ve layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Ama artık canımıza tak etti. Kendimizi zor tutuyoruz” sözleriyle isyanlarını dile getiriyorlar.

Bende zannettim ki açıklama yaptı, alıntı yaptığım kısmı okurken gördüğüm güldüm:D haber beşiktaşin ne kadar büyük olduğunun kanıtıdır.

Jitou

Jitou

Üye
Doğru yolu bulmuş

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Kolpa Haber ..

greenmile

greenmile

Üye
    Konu Sahibi

Bende zannettim ki açıklama yaptı, alıntı yaptığım kısmı okurken gördüğüm güldüm:D haber beşiktaşin ne kadar büyük olduğunun kanıtıdır.

quaresma bayan kulüp çalışanına cinsel organını göstermiş birinin üzerine de tuvaletini yapmış büyüklüğünüzü konuşturup verseydiniz ya eline biletini :D

haltie

haltie

Üye
Açıklama yapti yalan diye haberi yapanlara dava açacak adam dün maçtaydı

CryDaqqeR

CryDaqqeR

Üye
Oturdukları yerden haber yazarlarsa sonuç çamur at izi kalsın ...

haltie

haltie

Üye
Bizi yıkamayacaklar bizi bolemeyecekler beşiktas düşmanlari gününü görecek:d:

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Sizi yıkarlar halit ...
Fenerbahçe yerine siz olsaydınız dağılmıştınız . Bu tartışılmaz bir gerçek .

haltie

haltie

Üye
Siz uzay takimisiniz çünkü :D ne yıkacaklar bizi hangi dünyada yaşıyorsun ali sizi de kimse yıkmaya calismadi sadece aziz y olayı detayı biliyor herkes şike vs olayları adam suçlu

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Uzay takımı falan değiliz ...
Sadece beşiktaştan çok daha potansiyelli bir takımız her yönüyle ...

Halen aziz yıldırım i katıyorsun olaya ... Harbiden sıktı halit ...!

Her konuyu fenerbahçeye bağlıyorsun . Q7 nin dediği gibi biz ne büyük takımız gerçekten .:)

ismail

ismail

Üye
yok halit uğraşma sen :D

adam 6 yil yimiş hala yok diyo :D
ama sizde de var buna benzer bi durum. İbrahim akin ceza aldi şikeden ama suç ortaği yok. Kendi kendine şike yapmiş :)

haltie

haltie

Üye
Siz uzay takimisiniz çünkü :D ne yıkacaklar bizi hangi dünyada yaşıyorsun ali sizi de kimse yıkmaya calismadi sadece aziz y olayı detayı biliyor herkes şike vs olayları adam suçlu

Bak fenerbahçe adı geçtimi aziz y dedim kimsenin sorunu yok fb ile geçen bursada açılan pankart beni utandirdi, bursa kapalı cezaevine hoşgeldiniz emek hırsızları aziz y bunu dedirtti size o sebep oldu.

Ali bak sırf düz mantık yapiyorsun ne potansiyelin var ben onu anlamadim şampiyonlar liginde 0 çek hiç bir ön elemeyi geceme 30 yıl türkiye kupası alama ne potansiyelinden bahsediyorsun kendinize gelin beşiktas çok büyük takımdır,o kadar büyüktür ki iki üç kişinin demesiyle küçülmez

Q7 olayını oku önce sonra yorum yap birde adam bu haberi yapanlar hakkında dava acicam dedi.

Siz nasıl inanıyorsunuz böyle bir olaya kayit görüntü var mi adam öyle bisey öldu diyor mu aziz y hakkında bin tane tape var be ona inanmıyorsun hakime inanmıyorsun q7 me inandin bak şimdi gör aslında bjk ne kadar büyük ;)

haltie

haltie

Üye
yok halit uğraşma sen :D

adam 6 yil yimiş hala yok diyo :D
ama sizde de var buna benzer bi durum. İbrahim akin ceza aldi şikeden ama suç ortaği yok. Kendi kendine şike yapmiş :)

Adam ceza almış suçu var ve bu çok açık hakime savcıya inanmayıp aziz y inancaz yok ya :D

Beşiktaşin yaptıgi şu tayfur ve serdar a diyor ki seni beşiktasa alacaz maçtan bir gün önce, ama kötü oyna vs demiyor zaten adam canavar gibi oynadı, sadece adı şike davasi aziz y yaptıgi için bütün dinlemeler o dava içinde yer alıyor.Birde ibrahim a aziz y para aldığı hakkinda iddia ve belgeler var.

Beşiktasin suçu usulsüz transfer ve o konu altında degerlendiriliyor yattığı süreler göz önünde tutularak serbest kaldılar. Beşiktas suçludur suçu olanlarda cezasını çekti varsa diger arkadaslarin yüreği böyle açık açık konuşurlar kaçmaya kıvırmaya gözünü yiyim ayağı yapmaya gerek yok

ismail

ismail

Üye

Adam ceza almış suçu var ve bu çok açık hakime savcıya inanmayıp aziz y inancaz yok ya :D

Beşiktaşin yaptıgi şu tayfur ve serdar a diyor ki seni beşiktasa alacaz maçtan bir gün önce, ama kötü oyna vs demiyor zaten adam canavar gibi oynadı, sadece adı şike davasi aziz y yaptıgi için bütün dinlemeler o dava içinde yer alıyor.Birde ibrahim a aziz y para aldığı hakkinda iddia ve belgeler var.

Beşiktasin suçu usulsüz transfer ve o konu altında degerlendiriliyor yattığı süreler göz önünde tutularak serbest kaldılar. Beşiktas suçludur suçu olanlarda cezasını çekti varsa diger arkadaslarin yüreği böyle açık açık konuşurlar kaçmaya kıvırmaya gözünü yiyim ayağı yapmaya gerek yok

Alişik çünki onlar :D
Hakemler ayak oyunlariyla mac kazanmaya :D

- - - Eklendi - - -

bunlarin yasadişi olduğunu bile bilmiyolar hemde o derece :D
Hatta azizi mahkemeden de TCnin kurumlarindan da üstün saniyolar

- - - Eklendi - - -

:d:

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Halit olaya vakıf değilsin halit ...
Q7 dediği laf beni ilgilendirmez . Söylediği kelimeye de inanmıyorum ... Mesele o değil ...
Her gereksiz konu da olayı fenerbahçeye aziz yıldırıma bağlıyorsun buna gerek yok ... Bunlar ufak şeyler . :)

Evet bu şike konusunda bu ülkenin savcısına hakimine polisine itibar etmiyorum ciddiye almıyorum ...

haltie

haltie

Üye
Sen bayaa vakifsin Ali :D

Hakim polis savcı sizi çok dikkate alıyor.

Bak bakalim konuya ilk fenerbahçe adını kim sokmuş kim karşılastirma yapmış kim rakibinden kendini büyük göstermeye calismis

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Sen rakibi küçümseyecek mesaj atar isen mutlaka karşılık verecek biri çıkar halit bu böyledir . :)

haltie

haltie

Üye
Ben rakibimi küçümsemedim ki sadece sizin gibi konuştum çok komik duruyor değil mi

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Siz de komik duruyor evet . :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt