Orkun Kökçü'nün sözleri Benfica'da tartışma yarattı

Sponsorlu Bağlantılar

jojo_va

jojo_va

Üye
    Konu Sahibi
Orkun Kökçü'nün sözleri Benfica'da tartışma yarattı
Hollanda basınına açıklamalarda bulunan , taraftarının tepkisini çekti.
De Telegraaf'a konuşan 23 yaşındaki futbolcu, 'in kendisine verdiği saha içi rolden memnun olmadığını ve tam olarak adapte olamadığını söylemişti. Bu açıklamaların ardından taraftarı oyuncuya tepki gösterdi.
A Bola gazetesi, oyuncunun açıklamaları nedeniyle ceza alma riskiyle karşı karşıya olduğunu öne sürerken teknik direktöründen de konuyla ilgili yanıt geldi.
Schmidt: Onunla konuşacağım ve kararlarımı vereceğim
teknik direktörü 'e 'nün röportajıyla ilgili düşünceleri soruldu. Alman teknik adam "Röportajı duydum ama henüz okumadım. Okuyacağım ve gerekirse Orkun ile elbette konuşacağım. Bu durumlarda doğrudan oyuncuyla görüşmek gerekiyor. Bu yüzden onunla konuşacağım ve kararımı vereceğim" ifadesinde bulundu.
57 yaşındaki teknik adam "Yaşanan bu durum oldukça normal. Oyuncuları olumlu bir şekilde yönlendirmek ve onlarla ilgilenmek de futbolun bir parçası, fikir uyuşmazlığı yaşandığı zaman onlarla konuşmalı ve bu sorunu çözmeliyiz. Oyuncularımız her zaman iyi bir tavır sergiliyor, takımın karakterinden memnunum. Bu takımın teknik direktörü olduğum için çok mutluyum ve atmosferi seviyorum, sorunlar varsa o sorunları çözmek zorundayız, dediğim gibi Orkun'un röportajını okuyacağım ama şu ana kadar iyi bir sezon geçirdi. İlk sezonun sandığınız kadar kolay geçmemesi normal. Yeni kulüp, yeni bir başlangıç. Genel olarak takımdaki kişiliğin, karakterin ve ruhun çok iyi olduğunu görüyorum." dedi.
Milli futbolcu sezon başında 35 milyon euro'ya transfer olduğu 'da 34 maçta forma giyerken 3 gol ve 9 asist kaydetti. 'nün kulübüyle sözleşmesi 2028 yılında sona eriyor.

Kaynak: AA
 


Üst Alt