Push Notification Sorunu / Mucizenin Adı WP8

Sponsorlu Bağlantılar

Raiun

Üye
    Konu Sahibi
Push Notification Sorunu / Mucizenin Adı WP8
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım, pasif olarak uzun süredir burayı takipteydim.

2 hafta önce Lumia 520 Cyan aldım ve ilk günden beri facebook mesajları / whatsapp ve facebook bildirim sorunu yaşıyordum.

IM tam olarak sorunsuz biçimde bildirimleri gönderiyordu ve foursquare da live tile lar düzgün bir biçimde çalışıyordu.
Whatsapp ekran kilidinde ve arka plandayken mesaj geldiğini göstermiyor facebook mesajları ise kafasına göre gelip gidiyor benim yazdıklarım karşı tarafa gitsede bilgisayardan açtığımda gözükmüyordu...

Dün gece uğraşlarım sonucu whatsapp dan bir hüsranla döndüm sabah ise bir arkadaşın mesaj bildirimiyle uyandım.

Tam şu an ki haliye ayarlarımı size yazıyorum ki aynı sorunu yaşayanlar belki bu şekilde bundan kurtulur. Kronolojik sıraya göre yazıcağım.

Modem üzerinden google dnsleri kullanmaya başladım.
Find My Phone u açık hale getirdim.
Wireless arka planda çalışmaya devam etsin şeklinde ayarladım.
Modem üzerinden firewall u 1 derece düşürüp Düşük seviyeye getirdim.
Lock Screenden whatsapp ın ayrıntılarını göstermeyi kaldırdım.
Pil tasarufu zaten kapalıydı ancak pil tasarufu için ekran parlaklığı ayarını kapattım.
Microsoft hesabımdan facebook la ilgili tüm tikleri işaretledim.
Mailler sürekli gelmesin diye get items ı 7 saat yapmıştım onu anında indirmeye ayarladım ve mail alımını kapattım.
Microsoft a 1 2 hata bildiriminde bulundum bildirimlerle ilgili ve facebook mesaj la ilgili.

Buraya kadar olan şeyler gözle görülür bir etki yaratmadı. Firewall u yeniden açtım ancak bir değişim olmadı.

Facebook uygulamasını kaldırıp facebook betayı kurmak bugün yaptığım tek iş oldu. Daha sonra whatsapp dan bildirimi aldım. Facebook chat i açtığımda facebook mesajlarınıda almaya başladım.

Sorunun ne olduğunu tam anlamıyla çözemesemde bunlardan biri çözüm olabilir hatta mucize de olabilir. Facebook bildirimlerini facebook uygulaması üzerinde Live Tile olarak veya toast olarak hala alamıyorum onu kafasına göre veriyor ve genellikle data bağlantısından alıyor. Telefonu sıfırlama gibi yöntemlere de gitmiştim ancak bir etkisi olmamıştı.

Plesk234

Üye
Konuyu Okuyana kadar ...

Dtn

Üye
Benim vatsapta genelde sorun yok, çok nadir tekliyor o da interneti aç kapat yapınca genelde düzeliyor. facebook bildirimleriyse tamamen kafasına göre, hiçbir ayar değiştirmememe rağmen bazen düzgünce gösteriyor hepsini, bazen hiç göstermiyor bazen de iki gün önceki bildiriimi tekrar gündeme getiriyor :ehe yani belki seninki de şimdilik düzgün çalışıyor sonra gidecek olabilir, telefonun keyfine göre :D inşallah böyle düzgün devam eder ama :oke: sıkıntısı olan arkadaşlar deneyebilir belki dediğin gibi gerçekten çözüm olabilir. konu için :tşk:

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Benim bildirimlerinde sorun yaşadığım tek uygulama Facebook.
Bazen geliyor bazen gelmiyor. Bazen günler önceki bildirim yeniymiş gibi geliyor.
Bir türlü tam akıcı bir düzene kavuşmadı.

Onun dışında hiçbir uygulamanın bildiriminde sorun yaşamıyorum, gayet iyi. (Whatsapp da dahil)

Lumia820

Lumia820

Üye
bende de mesajlar kısmında Facebook üzerinden mesajlaşırken bildirim sorunu oluyor ben gönderiyorum gerisi gelmiyor Facebook programını yada ie üzerinde fb yi açtığımda görebiliyorum mesajları

papakudioflu

papakudioflu

Admin
ben herhangi bir hesap veya servis bildiriminde sorun yaşamadim. Fakat bayram boyunca facebooktan nildirim gelmedi. Tabi en sonunda Microsoft'tan şoyle bir mail geldi:)

Facebook'a yeniden bağlan
Facebook'u Microsoft hesabınıza bağladınız, böylelikle arkadaşlarınızla bağlantıyı daha iyi sürdürebilirsiniz. Ne yazık ki, son günlerde Facebook hesabınıza bağlanamıyorduk.
Yeniden bağlanmak kolay bir işlemdir
Neyse ki, yalnızca Facebook bağlantı ayarlarınızı gözden geçirerek ve Facebook ile bağlantı kur öğesini tıklatarak işleri yeniden yoluna koyabilirsiniz. Oradan Facebook'ta oturum açın ve işte oldu!
Şimdi yeniden bağlan

Yeniden bağlandığınızda, Facebook arkadaşlarınızla sohbet edebilir, Facebook durumunuzu güncelleştirebilir, belge paylaşabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Facebook bağlantınız Windows 8, Windows Phone, Outlook.com ve SkyDrive dahil olmak üzere Microsoft hesabınızla oturum açtığınız yerlerde kullanılabilir.
Ne oldu?
Facebook'ta parolanızı değiştirmiş veya Facebook gizlilik ayarlarınızda bağlantıyı kesecek değişiklikler yapmış olabilirsiniz. Facebook'a yeniden bağlandığınızda bağlantı ayarlarınız geri yüklenecek.
En çok önem verdiğiniz kişileri aynı yerde bir araya getirmek için Microsoft hesabınızı kullandığınız için teşekkür ederiz. adresini ziyaret ederek bağlantı ayarlarınızı istediğiniz zaman değiştirebilir ve bağlantı kurmanın diğer yollarını bulabilirsiniz.

kaltintop

kaltintop

Üye
selam millet yeni konu açmayayım dedim. aklımda şöyle bir fikir gelişti acaba bu sorun herhangi bir uygulama yüzünden tüm sistemi mi etkiliyor diye test etmeye karar verdim bir anket oluşturdum. telefonumdaki şüphelendiğim uygulamaları listeledim. sizlerde sizde bulunan uygulamaları ankete işaretleyebilirseniz sonuçlara göre uzun soluklu bir test yapmayı düşünüyorum

anket bu adreste. şimdiden teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: ÖEY
ÖEY

ÖEY

Üye
Katıldım ankete:oke: Umarım yararlı sonuçlar elde edebilirsin. Ben ne facebook'dan ne de twitter'dan bildirim alamıyorum. Ayda yılda bir gelirse geliyor. O da birkaç gün önceki bir gelişmenin bildirimi oluyor. PC den hotmaile girip facebook izinlerini verdim. Üstüne yine pc den facebook'a girip microsoft için gerekli izinleri yaptım ama nafile hep aynı. Uygulama güncelleme bildirimleri de kafasına göre gelmeye başladı. Şu anda düzenli bildirim aldığımı söyleyebileceğim tek uygulama whatsapp :D Ne kadar komik ya :D:D MS'in kesinlikle buna bir çare bulması lazım artık.

• Beğen
Tepkiler: kaltintop
kaltintop

kaltintop

Üye
ankete katılacak arkadaşlardan ricam listedeki uygulamalar bildirim alamadıklarınızı değilde telefonunuzda olanların hepsini işaretleyin. çünkü dediğim gibi yazdığım listedeki herhangi bir uygulama tüm sisteme etki edip bildirimleri bozuyor olabilir diye düşünüyorum

ÖEY

ÖEY

Üye
Oyun listesindeki hiçbir oyun ben de yok, utandım şimdi :kıskıs: Telefona biraz oyun indireyim bari :kıskıs: :D:D

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Bende katıldım ankete

ÖEY

ÖEY

Üye
selam millet yeni konu açmayayım dedim. aklımda şöyle bir fikir gelişti acaba bu sorun herhangi bir uygulama yüzünden tüm sistemi mi etkiliyor diye test etmeye karar verdim bir anket oluşturdum. telefonumdaki şüphelendiğim uygulamaları listeledim. sizlerde sizde bulunan uygulamaları ankete işaretleyebilirseniz sonuçlara göre uzun soluklu bir test yapmayı düşünüyorum

anket bu adreste. şimdiden teşekkürler

Sen bence yeni bir konu başlığı aç. Daha çok kişi görür ve katılır ankete:oke:

• Beğen
Tepkiler: kaltintop
kurtoglu00

kurtoglu00

Üye
Benim bildirimlerinde sorun yaşadığım tek uygulama Facebook.
Bazen geliyor bazen gelmiyor. Bazen günler önceki bildirim yeniymiş gibi geliyor.
Bir türlü tam akıcı bir düzene kavuşmadı.

Onun dışında hiçbir uygulamanın bildiriminde sorun yaşamıyorum, gayet iyi. (Whatsapp da dahil)

ben telefonu ilk aldığımda çok düzgün çalışıyordu program oyun yükleyip 1 ay kadar kullandım Facebook acık kişi bile göstermiyordu pc de 10 kişi açık tlf de sıfır Facebook adresini farklı girince bir kaç sms düzgün sonra yine gelmiyor mesajlar ama bir ay kadar çok düzgün olarak kıllanmıştım zaten whatsapp wiber wechat skype yüklü onlarda sorun yok Facebook düzgün çalışsa on numara olacak bildiğim kadarıyla da diğer platformlar da Facebook u sms bölümüne eklemek yok galiba

Üst Alt