Püf Noktası WhatsApp mesaj gelmeme sorunu, mesajlar neden geç geliyor?


Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
WhatsApp kullanıcıları sıklıkla olmasa bile mesaj gelmeme sorunuyla karşı karşıya kalabiliyor. WhatsApp mesaj geç gelme sorunuyla karşı karşıya kalıyorsanız, detaylar haberimizde yer alıyor.

Dünya üzerinde anlık mesajlaşma uygulamalarının başında Whatsapp gelmektedir.Neredeyse tüm android ve ios akıllı telefonların üzerinde yüklü olan bu uygulama ile internet üzerinden arkadaşlarınız ile konuşabilir,mesajlaşabilir yada fotoğraf gönderebilirsiniz.Tabi anlık olduğu için internetin olmaması dışında farklı bir sebepten mesajlarınızı alamadığınız zaman kafanıza takılabilir ve neden böyle oldu diye araştırmalara başlayabilirsiniz.Bizde sizler için bu hataların neden olabileceğini yada çözümlerini anlatmak istedik..

Telefonunuzun çalışan bir veri bağlantısının olduğundan emin olun
Eğer websiteleri çalışıyor fakat WhatsApp’ınız çalışmıyorsa, mobil operatörünüz veya sistem yöneticinizle iletişime geçip, APN ve modem ayarlarınızın doğru olarak ayarlanıp web olmayan soket bağlantılara izin verdiklerinden emin olun.

Sınırlı arka plan verisi’nin kapalı olduğundan emin olun
-Telefonunuzun Sınırlı arka plan verisi’nin WhatsApp ve Google Play Servisleri için etkin olmadığından emin olun.
-Telefonunuzun Ayarlarını açın.
-Veri Kullanımına gidin.
-Aşağıya inin ve WhatsApp veri kullanımını açın.
-Aşağıya inin ve Sınırlı arka plan verisi seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun.
-Yukarıdaki işlemleri Google Play Servisi için tekrar edin.
-Ek olarak, Sınırlı arka plan verisinin Veri kullanımı > Menü tuşu’nda işaretli olmadığından emin olun.

-Telefonunuzu yeniden başlatın (Telefonu kapatıp açın).
-Farklı bir bağlantı deneyin. Eğer kablosuz (Wi-Fi)’dan bağlandıysanız Mobil Veriden bağlanmayı deneyin veya tam tersini.
-Ayarlar > Uygulamalar > Menü tuşu > Uygulama tercihlerini sıfırla’dan uygulama tercihlerini sıfırlayın.
-Mobil veri bağlantısı kullanılamıyorken kablosuz (Wi-Fi) ile bağlandığınızda telefonunuzun şarja takılı olduğundan (enerji tasarrufu modunun aktif hale gelmemesini engellemek için) emin olun.
-WhatsApp > Menü tuşu > WhatsApp Web > Bütün bilgisayarlardan çıkış yapa giderek WhatsApp Web’den çıkış yapın.
-Push Notification Fixer (itme bildirimi onarıcısı) indirin ve bunun yardımcı olup olmayacağına bakın.
-Kablosuz’a (Wi-Fi) sık bağlanıyorsanız (Ayarlar > Kablosuz > Menü Tuşu > Gelişmiş > Uykudayken Kablosuz’u açık tut)’u Her zaman olarak seçtiğinizden emin olun.

WhatsApp’ı silip yeniden yükleyin.
Görev yöneticilerini kaldırın. Bunlar uygulamada değilken uygulamanın mesajları almasını engeller.
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt