Program kullanmadan klasör şifrelemek.

Altun.

Üye
    Konu Sahibi
Program kullanmadan klasör şifrelemek.
Masaüstüne sağ tıklayın. "Yeni Metin Belgesi Oluştur" u seçin. Aşağıda yazılan kod'u kopyala/yapıştır şeklinde açmış olduğunuz notepad (txt) dosyasına yapıştırın

cls
@ECHO OFF
title Folder Locker
if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK
if NOT EXIST Locker goto MDLOCKER
:CONFIRM
echo Are you sure u want to Lock the folder(Y/N)
set/p "cho=>"
if %cho%==Y goto LOCK
if %cho%==y goto LOCK
if %cho%==n goto END
if %cho%==N goto END
echo Invalid choice.
goto CONFIRM
:LOCK
ren Locker "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
echo Folder locked
goto End
:UNLOCK
echo Enter password to Unlock folder
set/p "pass=>"
if NOT %pass%== BURAYA ŞİFRE YAZILACAK goto FAIL
attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" Locker
echo Folder Unlocked successfully
goto End
:FAIL
echo Invalid password
goto end
:MDLOCKER
md Locker
echo Locker created successfully
goto End
:End

Şimdi yukarıda textarea (Kutu) içerisinde geçen (BURAYA ŞİFRE YAZILACAK) yazan yere klasörü kullanıma açmak için gerekli şifreyi yazacaksınız. İstediğiniz bir şifreyi ekledikten sonra dosyayı kaydedin. Normal olarak txt olarak kaydedecek. Uzantısını bat a çevirmek gerekiyor. Bunun için ;
Başlat >
Bilgisayarım >
C sürücüsüne tıklayın
Üst menüden Araçlar >Klasör seçenekle >Görünüm >"Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" nin yanındaki tık ı kaldırın ve tamam deyip çıkın.
Masaüstüne döndüğümüze Yeni Metin Belgesi.txt şeklinde hazır olan dosyamıza mouse ile 1 kere tıklayarak ne isim vermek istiyorsanız isim verin ve sonuna .bat ekleyerek kaydedin >dosyaismi.bat şeklinde.
Şimdi bu oluşturduğumuz .bat dosyasını, harddiskinizde kullanacağınız yere koyun.
Dosyaya tıkladığınızda, koymuş olduğunuz klasörde "Locker" isimli bir klasör oluşturacak. Bu sizin gizli olarak kullanacağınız klasör. Gizlemek istediğiniz dosyaları bu klasörün içine taşıyın ve tekrar oluşturduğumuz dosyaismi.bat isimli dosyaya tıklayın. "Are you sure u want to lock the folder? y/n" şeklinde sorduğunda "Y" dediğimizde locker isimli klasör görünmez olacaktır. Tekrar kullanmak istediğinizde dosyaismi.bat a tıklayın parola soracak. Parolanızı girin ve Locker isimli klasör tekrar görünür olacaktır.

alıntıdır.

Tepkiler: JAGLER-25, Figo_78, chakır66 ve 4 diğerleri
walla ortağım ben denedim %100 çalışıyor teşekkürler şifreleme için ayrıetten program kullnmaya gerek kalmadı artık çok teşkkürler paylaşım için

eyvallah kardeş gerçekten harika bişey oldu saygılar.

Altun.

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim arkadaşlar işinize yaradıysa mutlu oldum

leiche

Emekli Yönetici
eywallah dostum güzel paylasım

AkSiYoN

Üye
teşekkürler güzel paylaşım

Usta dediğini aynen yaptım klasör gizledim yalnız şifreyi girince klasör tekrar görünmüyo, nerden alıntı yaptığını yazar mısın?

rytm

Üye
Allah RAzı olsun RyTm

geneluye

Üye
Manyak bi paylaşım böyle bi hile olduğunu Bilsem hiç o Kadar programla uğraşmazdım çok saol