[TAVSİYE][EKLER ][2011 Xperia] [Legacy Xperia Rom] [Android 4.3 JellyBean CM10.2] |03.07.2014

Sponsorlu Bağlantılar

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
[TAVSİYE][EKLER ][2011 Xperia] [Legacy Xperia Rom] [Android 4.3 JellyBean CM10.2] |03.07.2014

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Telefon modelinizi seçin, en son sürümü indirin:

+Bootloaderınız açık olmalı
+CWM Yüklü olmalı.
+Kurmadan önce stock ics .587de olmanız söylenmiş ya da basebandın 8x55A-AAABQOAZM-203028G-77 (ya da daha üstü en son -86 mevcut.)olması gerekmekte.

Kurulum:
-Yukarıdaki linkten indirdiğimiz zipin içinden boot.img dosyasını masaüstüne çıkarıyoruz.
-İndirdiğimiz romu sd card'a atıyoruz.
-Telefonu fastboot modda pcye bağlıyoruz, flashtool ile kerneli(boot.img) flashlıyoruz. Şuan için başka 4.3 kerneli yok, farklı kernel ile denemeyin.
-Telefonu clockwork modda açıyoruz.
-Full wipe yapıyoruz.
-Install zip from sd card/choose zip from sd card.... Zipi seçiyoruz. Flashlıyoruz. Açılıyor.

İnternet paketiniz yoksa mobil veriyi kapatmayı unutmayın =P :D

---------

[Opsiyonel] Kernel:
[Dark kernel ile 1.8ghz'e kadar oc yapabiliyorsunuz, tabi gerek yok o kadara ben önermiyorum, onun dışında daha iyi perf. sunduğunu düşünüyorum... Wifi çalışmayanlar bu kerneli flashlasınlar(fastbootmod), yine çalışmazsa, linkteki wifi modülünü flashlasınlar.(cwmden)]

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mısto61, ladrex84, zkalay ve 2 diğerleri

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi

ROM OS Version: 4.3.x Jellybean
ROM Kernel: Linux 3.4.x

*******EK TAVSİYELER******

SonySketch Yazı Tipi

Sonysketch yazı tipini FLASHLAMAYIN. X-plore/Root Explorer (ya da aynı görevi görecek bir dosya yöneticisi) açıyoruz. Ayarlarından Root erişimi seçeceğinde superuser+mount yazabilme seçiyoruz. Superuser root yetkisi vereyim mi diye soracak, izin verin. İndirdiğimiz zipin içindeki dosyaları seçip, system/fonts yoluna kopyalıyoruz. Aynı isimde dosya var diyecek, "üzerine yaz" deyin. Devam edin... Yazılar karışacak arapça, çince falan olacak, yeniden başlatın düzelecek...

Yeni Not Uygulaması (Honamiden)
-Ekteki dosyayı indirin, system/app yoluna atın.
-Gerekli izinleri verin (rw-r--r-- 644 olacak)
-Yeniden başlatın.

(Uygulama simgesi çok dandikti, onu değiştirdim. (SomcNotes.qarapapaq.apk)Sonundaki ".qarapapaq" kısmını silip öyle kurun. Size kalmış, orijinalini de kurabilirsiniz.)

Eskiz/Sketch Uygulaması (Togariden)

Ekten zipi indirin, somcsketch.apk'yi zipten çıkarın. System/app yoluna atın, rw-r--r-- şeklinde izinleri verin. Yeniden Başlatın.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: mısto61, zkalay, bar1096 ve 1 kişi daha
Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
ZUltra Klavyesi Screenshot//Yazı Tipi Sonysketch

[6.1.A.0.4]

+Güzel görünüm
+Kaydırarak yazma
+İyi tahminler
+Akıcı ve düzgün...

Z Ultra Keyboard için ekteki dosyayı indirip, cwmden flashlayın.

Kaydırarak yazma özelliğini aktifleştirmek ve klavyenin başarılı tahminler sunmasını sağlamak için:
Ayarlar>Dil ve Giriş>Xperia klavye>Yazım dilleri>Türkçe seçin, ufak boyutlu(bir kaç mb) bir dil paketi indirecek.

Transparent App Drawer/Öncesi/Sonrası:

Uygulama çekmecesi saydamlaştırmak için, ekteki dosyayı indirip cwmden flashlayın =))

Xperia Z Ultra Boot Animasyonu

Z Ultra Boot Animasyonu için ekteki dosyayı indirip, cwmden flashlayın.

Dialer(Telefon) Uygulaması 4.4 Modu
4.4 Dialer(cm10.2)'yi ekten indirip cwmden flashlayın.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mısto61
Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Xperia Z Teması Cm10.2 İçin: Xperia Z Tema 2.1.3 Indir Cm 10.1 Cm 10.2 Cm 9

Cosmic Flow İçin: Canlı Duvar Kağıdı - Xperia Cosmic Flow [gb/ics/jb]

Z Ultra duvar kağıtları için: Duvar Kağıdı - Nexus 5 // Xperia Zultra Duvar Kağıtları

Xperia Z Ultra Launcher'ı İçin: Sony Xperia Ray - Xperia Z Ultra Launcher 6.1.A.0.5

Xperia Z1 Sesleri İçin: Tavsiye - Xperia Z1 Sesleri

Xperia Media Apps İçin: tiki kaldırıp indirin(geliştiricinin paylaştığı link), cwmden flashlayın. (walkman/album/filmler)

Xperia Z1 Duvar Kağıtları İçin: Duvar Kağıdı - Xperia Z1 FHD Duvar Kağıtları Önizlemeli

Farklı bir bootanimasyonu Çin Mürekkebi : Tavsiye - Sony BootAnimation Çin Mürekkebi

Xperia Z2 Canlı Duvar Kağıdı: Canlı Duvar Kağıdı - Xperia Z2 Live Wallpaper - MaxiCep

Google Nexus Bootanimation: Tavsiye - Google Bootanimasyonu Fixed - MaxiCep

Xperia Z1/Z2 Launcher:

Z1 Uygulamaları:

Xperia Z2 Launcher:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mısto61
Alper1045

Alper1045

Üye
Wifi çalışmadı bende, telefonum neo.

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Wifi çalışmadı bende, telefonum neo.

Çalışmalıydı aslında, normalde bu durumda farklı kernel önerirdim ;ama şuan için başka 4.3 kerneli yok. Yani wipe yapıp tekrar flashlamaktan başka çare yok, sonuç alır mısınız bilemiyorum. Rom stabil olmadığından böyle sorunlar veriyor olabilir, bence tekrar deneyin olmadı yapacak bir şey yok :/Buna bak istersen, stabil 4.2.2: https://www.maxicep.com/forum/konu/...mini-active-pro-jb-4-2-2.842391/#post-6519773

Son düzenleme:

araziforum

Üye
wifi hotspot ile ilgili sıkıntı var. bağlantı sağlanıyor ancak acayip yavaş ve aktarımı durduruyor. kablo ile bağlayınca sıkıntı yok. Telefonum xperia arc

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: araziforum

ultrasrh

Üye
stock .587 nerden indirebilrim cwm ile flashlayabileceğim hali var mı?

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
stock .587 nerden indirebilrim cwm ile flashlayabileceğim hali var mı?

stock .587yi cwmden flashlayamazsın, flashtooltan yapacaksın. İmzadaki flashtoolanlatımı'na tıkla. Orda stock romların linkide(talksonymobile'a yönledirecek ordan seç indir) var.1saat önce son hali yayınlandı :D İndiriyorum, bakalım...Konu düzenlendi, darkkernel linki eklendi.

Yeni Skor

Konu düzenlendi. 4.4 dialer ve somcskecth eklendi.5-6 günde bir yeni sürüm gelirken 14 gündür yeni sürüm yayınlanmadı, sanırım cm11 çalışmaları var. :pro: :pc:Z Ultra Launcher linki eklendi.
--------
Biraz önce paylaştılar, legacy xperia cm11 için çalışıyormuş, şuan test aşamasında. :pc:

Son düzenleme:
Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
şuan en son final sürümü yükleniyor ve bundan sonra geliştirici cm 10.2 üçün desteği kesecek. şimdiki kararlı sürüm olarak yükleniyor.

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
şuan en son final sürümü yükleniyor ve bundan sonra geliştirici cm 10.2 üçün desteği kesecek. şimdiki kararlı sürüm olarak yükleniyor.
=) Zaten yeterince iyiydi son sürüm, nightlies, stabil gibiydi 1aydır da güncellemiyorlardı. :D
Release versiyonu yayınlandı.
Bundan sonra cm11 :eller:

poh62

Üye
hocam olmadi once bunu yuklerim sonrada keyboardi :D

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
hocam olmadi once bunu yuklerim sonrada keyboardi :D

Keyboard bu romda da aynı şekilde, ayarlarına tıklayınca hata veriyor. Ama orayla bir işin yok ki, emotionsda zaten karşıya senin gördüğün gibi gitmez, karşıdakinde de xperia klavye olursa gider. Mesela sen dil çıkaran artistlik işaretten yapıyorsun karşıdaki adam şöyle bir noktalama görecek: :-P gibisinden birşey...

O zaman niye kuruyoz ki diyorsan da
-Yazımı rahat
-Sözcük tahmini yeterince iyi(Yazım dillerinden Türkçeyi seç.)
-Kaydırarak yazmak da kullanışlı ve akışkan kaliteli bir klavye işte. Ayrıca tipi de güzel =P :D

Alper1045

Alper1045

Üye
Xperia klavye gibisi yok.

• Beğen
Tepkiler: Invoke

bar1096

Üye
Bluetooth ile internet erişimi yapılamıyor çözümü varmı ?
Bluetooth ile internet erişimi yapılamıyor çözümü varmı ?
tmm sorun çözüldüŞuanda başka bir sorunum var google play store yüklüyorum ama açılmıyor açılıyo kapanıyo hemen telefonu 0 ladım yaptım ama olmuyo ?

Invoke

Invoke

Üye
    Konu Sahibi
Gapps flashlaman lazım.
Birinci mesaja gapps linki ekledim. @bar1096

ladrex84

ladrex84

Üye
base band 8x55A-AAABQOAZM-203028G-72
olmazmı bu rom işlemi neo v tlf. için sonu 72 olduğu için sen en az 77 yazmışsında

Üst Alt