Preo mySound Kablosuz Titreşimli Kulaklık.

Sponsorlu Bağlantılar

vedat1966

vedat1966

Üye
    Konu Sahibi
Preo mySound Kablosuz Titreşimli Kulaklık.
49.90 TL.ye. Teknosa'dan aldığım bluetooth kulaklık alındığı haliyle maalesef keyifli bir kullanım sunmuyor.

Bir ürünü almadan mutlaka araştırma yaparım. Ancak çekiliş için fatura tutarı eksik kalınca kısa zamanda bu kulaklığı aldım.

Ürün içinden;
- Şarj için USB kablosu
- Türkçe tanıtım ve kullanım klavuzu
- Bluetooth kulaklık
- Yedek kulaklık yastığı.

Ürün neler vadediyor.
- Müzik ve arama kontrolü. (evet)
- 5 saate kadar kullanım. (evet 4.5 saat alıyorum.)
- Ultrason hafif tasarım. (kişiye göre değişebilir.)
- Uzun çekim mesafesi (10 m. evet)
- Yüksek kaliteli stereo ses (stero-evet, yüksek kalite-maalesef)
- Titreşimli uyarı (evet çağrı geldiğinde, Bluetooth bağlandığında)
- Bluetooth 4.0 (sanırım veriyordur)

Kullanım neden konforlu değil.
- Cihaz boşta iken hafif bir cızırtı var.
- Gelen çağrıya cevap veriliyor ancak konuşma net olmadığı için anlaşabilmek sıkıntılı.
- Müzik dinlerken sürekli uğuldama var. İnsanı rahatsız ediyor.

Ancak boyunda taşınması kulaklık kablolarının kısa olması kullanımı oldukça kolaylaştırılıyor. (Samsung HS3000 kullanan biri olarak kullanımını oldukça pratik buldum.)

Bu olumsuzIukIara rağmen 2 gün kadar kullandım. 14 gün koşulsuz iade hakkı olmasına rağmen çekiliş için ürün iadesi yapamadım.

Almanızı tavsiye etmem.

Buraya kadar yazdıklarım ürünü almayı düşünenler içindi.

Bundan sonra yazacaklarım. Benim gibi alanlar fakat kullanmayıp bir köşeye atanlar için.

2 gün kullanıp iade yapmayınca biraz kurcalayım dedim.

Uğultunun kulaklıktan kaynaklandığını tahmin edip cihazı söktüm.

- Tırnak yardımı ile birleştirme yerinden parçaları birbirinden ayırdım. (birbirine geçme yerleri biraz zayıf olduğu için kolayca kırılabiliyor dikkat)

- Önce elimde olan ve çeşitli sebeplerle kullanmadığım kulaklıkları denedim. Gerçekten uğultu kulaklıkların yapısından kaynaklanıyordu.

- Sony kulaklığa karar verdim.

- İçindeki kulaklıkları havya ile çıkarıp aynı uzunlukta Sony kulaklığı kesip tekrar lehimledim.

Kulaklığı açınca; kulaklıkları boşta iken tutması için beyaz kısımların arkasına mıknatıs yerleştirmişler. Cızırtının sebebinin mıknatıslar olduğunu tahmin edip onlarıda söktüm. ( manyetik alan oluşturup cızırtı sebep oluyor sanırım)

- Titreşim motorunu da devreden çıkardım. Zaten sesle uyarı veriyor diye.

Bu işlemlerden sonra kulaklığı topladım.

Şu an ne bir cızırtı nede uğultu mevcut. HS3000 kulaklığım kadar güzel oldu (Samsung kulaklığın üzerinde 3 seçimli ekozalayzırı mevcut) bluetooth üzerinden telefon görüşmelerinde de hiç bir sıkıntı yok. Şimdi sürekli keyif alarak kullanıyorum.

Denemek isteyenler için bir rehber olması hem de atıl olan kulaklıkların kullanılabilmesi temennisi ile.

[emoji3][emoji3][emoji3][emoji3][emoji3][emoji3][emoji3][emoji3][emoji3][emoji3][emoji3][emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]
Not: Kulaklığı açınca, kapatınca yada bağlanınca çince konuşuyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: okatur, knight1180, Wandeta ve 4 diğerleri
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Güzel , bilgilendirici , makale tadında bir yazı olmuş . Bu yararlı bilgilerden dolayı teşekkür ederim . Görsel eklemenizi de tavsiye ederim .

• Beğen
Tepkiler: vedat1966

Üst Alt