Pokemon GBC Oyunları s60v2

• 28 Ekim 2010
  • 18517 Okunma
  • 98 Cevap

1. Arkadaşlar baktım da forumda bu konuda pek bişiy yok. Olsada çok karışıklar. Karışıklıktan kastım, Pokemon GBC oyunlarıyla ilgili konu yok. Neyse geçelim oyunların telefona yüklenmesine ve oynanması. Öncelikle telefonda oynamak için gerekli olan emulatorleri veriyim. Siz burdan telefonunuza uygun olanını alın. Tabi bunlar sadece symbian işlemci telefonlar için. Yani sis uzantılılar. Sis uzantılı dosyaları açan her telefona uyumludur. Gelelim emulatorlere. Aşağıda Upladığım dosyada 3 emülatörde mevcut. Siz telefonunuza uygun olanını yükleyin;

4k olan emülatörü 4069 renkli telefonlara,
    64k olan emülatörü 64536 renkli telefonlara ( 6600, 7610 vs. ),
    262k olan emülatörü 262000 renkli telefonlara ( 6630, 6680, N70 vs. ) Yükleyin.

(Emülatör Linkleri en aşağıda.)

(Zaten yanlış emülatörü yüklediğinizde telefonunuzda emülatörü açtığınızda ekran uyumsuzluğunu hemen anlarsınız.)

Emülatörü telefonumuza kurduk. Şimdi gelelim oyunlara. İlk önce Pokemon Blue Hack olan Pokemon Blue Türkçe oyunundan bahsediyim. Bu oyun Pokemon Blue nin Türkçe versiyona çevrilmiş halidir. Bu oyuna ilk defa başlayanlar için en uygun olanı budur. Oyuna Bulbasaur, Squirtle veya Charmander'ı seçerek başlıyoruz. Oyunda 8 adet rozet toplayıp Pokemon Ligine gidiyoruz. Pokemon Liginide bitirdikten sonra oyun tabiki bitmiyor. Daha yakalanmamış pokemonlar var (Mewtwo gibi). Neyse gelelim Pokemon Yellow'a. Bu oyunda çizgi filmdeki senaryo ile benzer. Yani bunda oyuna Pikachu ile başlıyoruz. Tabi bizim Pikachu Poketop a girmiyo :D Yani yanımızda dolaşıyo. Bundada 8 rozet var ve sonunda Pokemon Ligi.

Şimdi gelelim grafik bakımından ve pokemon çeşitliliğinin arttığı oyunlara. Pokemon Silver, Pokemon Gold, Pokemon Crystal. Hepsini çıkış tarihlerinin sırasına göre yazdım (Eskiden Yeniye). Şimdi gelelim oyunların kısa özetlerine. İlk olarak Pokemon Silver. Oyun Gameboy Colour için çıkan ilk pokemon oyunu. Bu oyunda en güçlü Pokemon Lugia. İkinci olarak Pokemon Gold. Bu oyunda Silverden biraz daha gelişmiş. Ama aralarında pek bi farkın söz konusu deil. Yani haritaları aynı. Bundada en güçlü Pokemon Ho-oh. Neyse gelelim benim ve bir çok pokemon hayranının en sevdiği Pokemon oyununa: Pokemon Crystal. Bu oyun Pokemon Silver ve Gold ile neredeyse aynı. Fakat bu oyunda pokemonlar hareket ediyor. Silver ve Gold dakiler gibi değil. Animasyonlaştırmışlar pokemonları. Tabi bu da oyuna farklı bir güzellik katıyor. Bence en güzel Gameboy Colour oyunu (Pokemon oyunları içinde).

(Oyun Linkleri en aşağıda.)

Bunlarda oyunların kapak fotoları

______________________________________________________________________________________

Pokemon Blue Türkçe

< Resmi açmak için tıklayın >

______________________________________________________________________________________

Pokemon Yellow

Pokemon Silver

Pokemon Gold

Pokemon Crystal

Arkadaşlar son olarak bu konu için 2 saate yakın uğraşıyorum. Tamamen kendim yazdım. Hiç bir yerden alıntı vs. değildir. Konu tamamen bana aittir. Emeğe saygı olarak bi teşekkürü hor görmeyin. Umarım oyunları beğenirsiniz.

Emülatör ve Oyunları bir arada Upladım. İçinde oyunun telefona kurulmasından bilgisayarda oynanmasına kadar her şey yazılı.

Bu arada rar kodu vhd dir.

Bir kaç kullanıcı yorumunu paylaşmak istedim :)

Son olarak şunu söylemek istiyorum. Konum bir kaç siteye (ç)alıntı yapılmış ama hiç biri alıntıdır dememiş. Burada bir emek var ve emek hırsızlığı yapmak hiç doğru değil.!

Yazan: vhd

Pokemon GBC Oyunları s60v2 İndir

huuuuu, polama, lincoln1321 ve 68 kişi daha bunu beğendi.
  2. teşekkürler..

3. Eline saglk kardes baya ugrastgn belli oluyr tesekkurler

4. vhd

vhd
    Rica ederim. Beğendiyseniz ne mutlu bana :)

5. süper valla

6. emegıne saglık..

7. vhd

vhd
    Rica ederim arkadaşlar.

8. guzelllllllllllllllllllllllllllll

9. vhd

vhd
    :oke:

10. vhd

vhd
    Rica :oke:

11. tşk birader..

12. teşekkürler

13. vhd

vhd
    rica ederim arkadaşlar. beyendiyseniz ne mutlu

14. valla hangi kelime ile tebrik edeceğimi bilemedim.. emek budur saygımıda en iyi şekilde dile getirmeye çalışıyorum... teşekkürler kardeşim seninde bi isteğin varsa ben yardımcı olayım

15. vhd

vhd
    benim istediğimi sen yapmışsın zaten. paylaşımı beğenmeniz bile beni çok mutlu ediyor :)

16. teşekkürler

17. vhd

vhd
    Rica ederim :)

18. kank sagol cok makbul gecti

19. saolasan eline sağlık

20. ya kardes ben daha once de oynadım bu emulator oyunlarını fakat sorun su ki gb iken iyi de gbc olunca renkli oldugundan cok yavas oluo oyun oynanmıyor

Yüklüyor...
17/11/2018 - 07:50