Rpg Pokemon GBC Oyunları s60v2

Sponsorlu Bağlantılar

vhd

vhd

Üye
    Konu Sahibi
Pokemon GBC Oyunları s60v2
Arkadaşlar baktım da forumda bu konuda pek bişiy yok. Olsada çok karışıklar. Karışıklıktan kastım, Pokemon GBC oyunlarıyla ilgili konu yok. Sizlere oyunların telefona yüklenmesini ve oynanmasını anlatacağım. Öncelikle telefonda oynamak için gerekli olan emulatorleri veriyim. Siz burdan telefonunuza uygun olanını alın. Tabi bunlar sadece symbian işlemci telefonlar için. Yani sis uzantılılar. Sis uzantılı dosyaları açan her telefona uyumludur. Aşağıda Upladığım dosyada 3 emülatörde mevcut. Siz telefonunuza uygun olanını yükleyin;

4k olan emülatörü 4069 renkli telefonlara,
64k olan emülatörü 64536 renkli telefonlara ( 6600, 7610 vs. ),

262k olan emülatörü 262000 renkli telefonlara ( 6630, 6680, N70 vs. ) Yükleyin.
(Emülatör Linkleri en aşağıda.)
(Yanlış emülatörü yüklerseniz emülatörü açtığınızda ekran uyumsuzluğunu anlarsınız.)

Emülatörü telefonumuza kurduk. Şimdi gelelim oyunlara. İlk önce Pokemon Blue Hack olan Pokemon Blue Türkçe oyunundan bahsediyim. Bu oyun Pokemon Blue nin Türkçe versiyona çevrilmiş halidir. Bu oyuna ilk defa başlayanlar için en uygun olanı budur. Oyuna Bulbasaur, Squirtle veya Charmander'ı seçerek başlıyoruz. Oyunda 8 adet rozet toplayıp Pokemon Ligine gidiyoruz. Pokemon Liginide bitirdikten sonra oyun tabiki bitmiyor. Ligi bitirdikten sonra efsaneler açılıyor (Mewtwo gibi). Sıradaki oyunumuz Pokemon Yellow. Bu oyunda çizgi filmdeki senaryo ile hemen hemen aynı. Yani bunda oyuna Pikachu ile başlıyoruz. Tabi bizim Pikachu Poketop a girmiyo :gul: Yani yanımızda dolaşıyo. Bundada 8 rozet var ve sonunda Pokemon Ligi.

Sırada grafik bakımından ve pokemon çeşitliliğinin arttığı oyunlar var; Pokemon Silver, Pokemon Gold, Pokemon Crystal. Hepsini çıkış tarihlerini eskiden yeniye doğru yazdım. Kısaca oyunların özetlerinden bahsetmek istiyorum. İlk olarak Pokemon Silver; oyun Gameboy Colour için çıkan ilk pokemon oyunu. Bu oyunda en güçlü Pokemon Lugia (Gerçekten çok güçlü). İkinci olarak Pokemon Gold; bu oyunda Silverden biraz daha gelişmiş ama aralarında pek bi farkın söz konusu deil. Yani haritaları aynı. Bundada en güçlü Pokemon Ho-oh. Son olarak benim ve bir çok pokemon hayranının en sevdiği Pokemon oyunu; Pokemon Crystal. Bu oyun Pokemon Silver ve Gold ile neredeyse aynı. Fakat bu oyunda pokemonlar hareket ediyor. Silver ve Gold dakiler gibi değil. Animasyonlaştırmışlar pokemonları. Tabi bu da oyuna farklı bir güzellik katıyor. Bence en güzel Pokemon Gameboy Colour oyunu.
(Oyun Linkleri en aşağıda.)
Pokemon Blue Tr (1998)
Pokemon Yellow (1998)
Pokemon Silver (1999)
Pokemon Gold (1999)
Pokemon Crystal (2000)

• Arkadaşlar son olarak bu konu için 2 saate yakın uğraşıyorum. Tamamen kendim yazdım. Hiç bir yerden alıntı vs. değildir. Konu tamamen bana aittir. Emeğe saygı olarak bi teşekkürü çok görmeyin. Umarım oyunları beğenirsiniz.

• Emülatör ve Oyunları bir arada Upladım. İçinde oyunun telefona kurulmasından bilgisayarda oynanmasına kadar her şey yazılı.

• Rar şifresi vhd'dir.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: DeV/AsA, huuuuu, polama ve 69 diğerleri

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
teşekkürler..

sedat_17

sedat_17

Üye
Eline saglk kardes baya ugrastgn belli oluyr tesekkurler

rapx

Üye
süper valla

bLooD4nGeaL

bLooD4nGeaL

Üye
emegıne saglık..

cobra zaza

Üye
guzelllllllllllllllllllllllllllll

e1b1

e1b1

Üye
tşk birader..

okkankaya

okkankaya

Üye
teşekkürler

vhd

vhd

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim arkadaşlar. beyendiyseniz ne mutlu

sariseytan

Üye
valla hangi kelime ile tebrik edeceğimi bilemedim.. emek budur saygımıda en iyi şekilde dile getirmeye çalışıyorum... teşekkürler kardeşim seninde bi isteğin varsa ben yardımcı olayım

vhd

vhd

Üye
    Konu Sahibi
valla hangi kelime ile tebrik edeceğimi bilemedim.. emek budur saygımıda en iyi şekilde dile getirmeye çalışıyorum... teşekkürler kardeşim seninde bi isteğin varsa ben yardımcı olayım
benim istediğimi sen yapmışsın zaten. paylaşımı beğenmeniz bile beni çok mutlu ediyor :)

blue344

Üye
teşekkürler

cenomicom

Üye
kank sagol cok makbul gecti

ysf_4747

Üye
saolasan eline sağlık

lunar991

Üye
ya kardes ben daha once de oynadım bu emulator oyunlarını fakat sorun su ki gb iken iyi de gbc olunca renkli oldugundan cok yavas oluo oyun oynanmıyor

Üst Alt