NDS ve GBA Emülatörleri + Pokemon Oyunları

Sponsorlu Bağlantılar

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
NDS ve GBA Emülatörleri + Pokemon Oyunları
Öncelikle yöneticilerden bu konumu da onaylamalarını rica edeceğim :)

KONUYA YETERİNCE İLGİ OLMADIĞINDAN DOLAYI REHBER HAZIRLAMAKTAN VAZ GEÇMİŞ BULUNMAKTAYIM.
KONU GÜNCELLENMİŞTİR. GÜNCELLENMEYE DEVAM EDECEKTİR.

Bu konuda sizlere Gameboy Advance ve Nintendo DS (Dual Screen) Emülatörlerini ve Pokemon oyunlarını paylaşacağım. Tabii Pokemon oyunlarının dışında başka oyunları da konuya ekleyeceğim.

Myboy! Gameboy Advance Emülatörü:

Güncel sürümdür yeni versiyonu çıktıkça buraya ekleyeceğim.

Pokemon Fire Red Türkçe:

Link:

Pokemon leaf Green:

Link:

Pokemon Ruby:

Link:

Pokemon Sapphire:

Link:

Pokemon Emerald:

Link:

Not: Pokemon Emerald, Ruby/Sapphire karışımı çıkartılmış bir oyundur. R/S arasında çok küçük farklılıklar vardır. En önemli farkı ise efsane Pokemondur. R/S'yi bitirenler isterlerse bu oyunu da oynayabilirler. Efsane Pokemon'u görmek için.

Nintendo DS Emülatörü:

Rootsuz çalışan tek versiyondur. Maalesef güncel sürümünün kırılmış versiyonu yok. Ayarlar çalışmamaktadır eğer ayarlara basarsanız emülatör durduruldu hatası verir. Oyun çalıştırdıktan sonra emülatörden save yapın emülatörü kapatın tekrar girin kaydettiğiniz yerden continue diyerek devam edebilirsiniz ben Pokemon'u böyle oynayarak bitirdim. Aynı şey diğer oyunlar içinde geçerlidir. Yeni oyun başlatmak içinde yine emülatörü kapatıp açmanız gerekmekte. Direk emülatörü kurup oyunları çalıştırabilirsiniz.

Pokemon SoulSilver:

Link:

Pokemon HeartGold:

Link:

Pokemon Pearl:

Link:

Pokemon Diamond:

Link:

Pokemon Platinum:

Link:

Pokemon Black:

Link:

Pokemon White:

Link:

POKEMON BLACK VE WHİTE HAKKINDA KISA BİLGİLER
-Pokemon Black ile White tamamen güncellenmiş yeni bir oyundur.
-3 ana karakter ve yan karakterlerle dolu
-Birbirlerinin zıttı renkteki efsanevi pokemonları içerir
-Geliştirilmiş grafikler ve oynanış sistemi
-Artık Pokemart'lar Pokemon Center'ların içinde yer alıyor
Bu ve bunlar gibi bir sürü yenilenmiş içerik yer almaktadır.

Sizlere paylaştığım rom'lar yamalanmış romlardır. Normal romlarda pokemonlar savaştan sonra exp.(deneyim puanı) kazanamadıkları için level atlayamıyorlardı. Bu yamalanmış romlarda bir sürü sorun giderilmiştir sorunsuz oynayabilirsiniz. Devam oyunlarını da daha sonra paylaşacağım.

Konuyu takipte kalın ve en önemlisi de emeklerime saygı gösteriniz ve teşekkür etmeyi unutmayınız. ;)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Cadillac34 ve Buğra

Buğra

Buğra

Admin
Paylaşım için :tşk:

Cadillac34

Üye
Nintendo oyunlarını oynayabilirim ama Gameboy oyunları için gba emülatörünü çalıştırmam gerekir. Paylaşım için sağol.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Nintendo oyunlarını oynayabilirim ama Gameboy oyunları için gba emülatörünü çalıştırmam gerekir. Paylaşım için sağol.
Elinde Android telefon varsa bu emülatörleri kullanabilirsin ama Symbian telefon varsa ben senin içinde Pokemon oyunları paylaşabilirim Pokemon Silver/Gold/Crystal-Red-Yellow-Blue-Green var.

• Beğen
Tepkiler: Buğra ve Cadillac34

Cadillac34

Üye
Elinde Android telefon varsa bu emülatörleri kullanabilirsin ama Symbian telefon varsa ben senin içinde Pokemon oyunları paylaşabilirim Pokemon Silver/Gold/Crystal-Red-Yellow-Blue-Green var.
Oyun bulmak sorun değil de mesele emülatörü çalıştırabilmek.

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
emeğe SaYgI :tşk:

• Beğen
Tepkiler: Buğra
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Oyun bulmak sorun değil de mesele emülatörü çalıştırabilmek.
Valla kardeşim eskiden ben çok oynadım uğraştım kafa yordum ama dediğim gibi hepsi eskide kaldı artık o vbag ile ne çileler çektim zamanında Pokemon oynıcam diye sadece bende değil tabii ki bir sürü insan. BİNDPA diye bir grup vardı onlar sayesinde telefonda hem N-Gage oyunlarını oynadık hem de Pokemon oyunlarını.
Benim tek anlamadığım aynı oyunu neden farklı isimle tekrar piyasaya sürüyorlar. Sırf efsane pokemonu görmek için aynı oyunu tekrar oynamak. Ben şu anda Soulsilver oynuyorum ve 45 level Lugia var çok güzel saldırıları var Pokemon Ligindeyim :) Pokemon oyunlarının en nefret edilen yerleri mağaralarıdır. Çünkü iki adımda bir sürekli karşınıza Pokemon çıkıyor.

Cadillac34

Üye
Valla kardeşim eskiden ben çok oynadım uğraştım kafa yordum ama dediğim gibi hepsi eskide kaldı artık o vbag ile ne çileler çektim zamanında Pokemon oynıcam diye sadece bende değil tabii ki bir sürü insan. BİNDPA diye bir grup vardı onlar sayesinde telefonda hem N-Gage oyunlarını oynadık hem de Pokemon oyunlarını.
Benim tek anlamadığım aynı oyunu neden farklı isimle tekrar piyasaya sürüyorlar. Sırf efsane pokemonu görmek için aynı oyunu tekrar oynamak. Ben şu anda Soulsilver oynuyorum ve 45 level Lugia var çok güzel saldırıları var Pokemon Ligindeyim :) Pokemon oyunlarının en nefret edilen yerleri mağaralarıdır. Çünkü iki adımda bir sürekli karşınıza Pokemon çıkıyor.
Eskiler yenilerinin yerini tutamaz. O zaman teknolojisi ile şimdiki zamanın teknolojileri farklı. Pokemon şuan Pokemon Go ismiyle oynanıyor. Bu kadar çok tutulacağını tahmin etmemiştim açıkçası.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Ben oynamaya devam ediyorum tutmasının sebebi belli oyunları ayrı güzel ve bağımlılık yapıyor. 4 sezonu da izledim sonra izleyemedim. Eskiden imkan yoktu oynayamıyorduk şimdi son derece rahat bir şekilde oynayabiliyoruz belki o eski Nokia ve Symbianların yeri dolmaz ancak zaman gelip geçiyor bizim de teknolojiye ayak uydurmamız lazım.
Pek ilgi çekmedi sanırım konu boşuna rehber hazırlamayayım. Diğer oyunları da konuya eklerim bu akşam.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34

Cadillac34

Üye
Ben oynamaya devam ediyorum tutmasının sebebi belli oyunları ayrı güzel ve bağımlılık yapıyor. 4 sezonu da izledim sonra izleyemedim. Eskiden imkan yoktu oynayamıyorduk şimdi son derece rahat bir şekilde oynayabiliyoruz belki o eski Nokia ve Symbianların yeri dolmaz ancak zaman gelip geçiyor bizim de teknolojiye ayak uydurmamız lazım.
Pek ilgi çekmedi sanırım konu boşuna rehber hazırlamayayım. Diğer oyunları da konuya eklerim bu akşam.
Nds emülatörü bulamadım. Çeviri programları da internette yok. :(

Sen oyunları paylaş, oynayanlar çok zaten. Varsa Nes oyunları ekleyebilir misin?

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Nes te pokemon oyunları yok ama onun içinde ayrı bir konu açarım bugün diğer pokemon oyunlarını ve başka gba/ds oyunlarını da konuya ekleyeceğim.

• Beğen

Cadillac34

Üye
Nes te pokemon oyunları yok ama onun içinde ayrı bir konu açarım bugün diğer pokemon oyunlarını ve başka gba/ds oyunlarını da konuya ekleyeceğim.
İlle de pokemon olması gerekmiyor, başka oyunlar da olabilir.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen

Üst Alt