Pes 2014 Kasma Sorunu {çözüldü]

Sponsorlu Bağlantılar

El Hadimi

El Hadimi

Üye
    Konu Sahibi
Pes 2014 Kasma Sorunu {çözüldü]
-

Arkadaşlar Çoğu Bilgisayarda Pes 2014'ün Kasmasıyla ilgili Bir Sorun Oluştuğunu Biliyoruz.Yöntemler Ve Sonuçlarından Başlayalım :

1-SİSTEM GEREKSİNİMLERİ VE DONANIM YETMEYEBİLİR
Minimum

İşletim Sistemi: Win Xp 32, Vista, Windows 7
Ekran Kartı: GeForce 510 veya Radeon HD 5450 512MB
İşlemci: Pentium D 820 2.8GHz veya Athlon LE-1640
Hafıza: 1 GB Ram
Sabit disk: 10 GB boş alan
DirectX: 9.0c

İşlemcinizin en az 2.8 ghz olması gerekmekte yazıyor ama size söyleyeceğim en az 2.5 ghz olsun.Ekran Kartınız En az DirectX 9.0 olmalı ve 512 mb alana sahip olmalı böyle değilse üzgünüm ki Oyunu İstediğiniz Gibi Oynayamayabilirsiniz.Önerilen Sistem Gereksinimlerini Vermeyeceğim Bu Bilgi Bize Yeterli.

2- EKRAN KARTINIZ GÜNCEL OLMAYABİLİR.
Arkadaşlar Öncelikle Ekran Kartlarımızı Nasıl Güncelleyeceğimizi Öğrenelim.
Windows 7 ve 8 ve XP için: Bilgisayarıma sağ tıklayınız. Özellikler/Aygıt Yöneticisi/Görüntü Bağdaştırıcı üzerine Sağ Tıklayın Ve Güncelleyin.
Arkadaşlar bu yollada düzelmediyse ekran kartı üreticiniz henüz yeni bir güncelleme yayınlamamış olabilir. Mesela Nvidia Sitesinde güncelleme yayınladığı Zaman, Güncellemenin Hangi Oyunlarda Performans Sağladığını Yazar.

3- HER ŞEYİNİZ UYUMLUYSA VE YİNEDE KASIYORSA (HER SİTEDE YAZAN YÖNTEMİ VERECEĞİM Kİ BU YÖNTEM GERÇEKTENDE DE İŞE YARIYOR :( )

1 ) Windows Olay Günlerini Kaldırma

Windows Olay Günlüklerini kaldırmak aslında çok basit bir olaydır. Eğer Win7 kullanıyorsanız "Başlat->Msconfig->Hizmetler" yolunu izleyebilir, Windows Olay Günlükleri'nin yanındaki işareti inaktif hale getirerek işleminizi sonlandırabilirsiniz. Ayrıca Windows Olay Toplayıcısı'nı da kapatabilirsiniz. Bunun bilgisayarınıza hiçbir zararı olmayacaktır.

2 ) D3DOverrider Programını Kullanma

*Önce Başlat-Çalıştır satırına Rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks yazıp tamam deyin.
*Aşağıda vermiş olduğumuz linkten programı indirin.
*İndirmiş olduğumuz programı yani “D3DOverrider.exe” adlı dosyayı açın
*Sol aşağıda + butonuna basıp oyunun kurulu olduğu dizindeki pes2014.exe yi bulup seçin.
*Ardından üst taraftaki Start With Windows‘u ON yapın.
*Sağ tarafta Application Detection Level‘i HIGH yapın.
*// Force Triple Buffering‘ ide ON yapın.
*// Force VSync OFF yapın.

3 ) GameBooster Programını Kullanma
GameBooster programı, arkaplandaki gereksiz çalışan uygulamaları pasifleştirerek oyuna giriş yapmanızı sağlıyor. Böyle ram alanı artmıs oluyor.
Programı İndirme Adresi :

5 ) Oyun İçi Ayarları Yapma
Belki unutmuş olabilirsiniz, oyundan bu ayarları yaparsanız oyununuz hızlanacaktır.
Oyun'dan kamera ayarlarına girin ve ayarlamaları şu şekilde yapın.
*UZUN
*Yakınlaştır: 5
*Boy: 10
*Açı : 8
Ayrıca oyun hızını da +2 yapmayı unutmayın.

6 ) Seyircileri Kaldırma

Seyircileri oyun içinde kaldırma yöntemi gerçekten çok işe yarıyor. Bu işlemi yaptıgınızda oyunun hızı baya artacaktır.

Aşağıdan indireceğiniz .zip dosyasını oyunun kurulu olduğu dizine (C:\Program Files (x86)\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2014) çıkartın. Yamanın çalışabilmesi için oyun .exe dosyasının adı "pes2014.exe" olmalıdır.

İndirme Adresi :

ve Son olarak Settings Ayarlarınızı Kontrol Edin. En düşük seviyede çalıştırmaya çalışın

NOT : 3. YÖNTEM TOPLU OLARAK SİTELERDEN ALINTIDIR.

• Beğen
Tepkiler: caglar b

AVCIUGUR

AVCIUGUR

Üye
:tşk:

burakkk97

Üye
Bende de arada gol attıktan sonra siyah ekran geliyo. Gol olana veya aut olana kadar kapkaranlık oynuyorum :)

El Hadimi

El Hadimi

Üye
    Konu Sahibi
Oyun Orjinal mi yada ***** Olarak Reloaded, Blackbox, Skidrow hangisi , Ekran Kartınızı Öğrenebilirmiyim ? :D

burakkk97

Üye
Oyun RELOADED
v1.01 update RELOADED
kartım da GTX660M

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
benimde amd ekran kartımı değilde intel olan ekran kartını algılıyor ne yapmam gerekiyor Not: laptopda oynuyorum oyunu

burakkk97

Üye
Yan tıklayınca grafik işlemciyle çalıştır olması lazım.

El Hadimi

El Hadimi

Üye
    Konu Sahibi
benimde amd ekran kartımı değilde intel olan ekran kartını algılıyor ne yapmam gerekiyor Not: laptopda oynuyorum oyunu
Bu sorun çok yaygın belirttiğim gibi ureticinizin güncelleme yayınlaması lazım

El Hadimi

El Hadimi

Üye
    Konu Sahibi
Dostum aynı sorunu yaşıyoruz nvidia pes 14 için sürücü yayınlaması lazım

Uhops

Uhops

Üye
Ekran kartının ayarlar penceresinden pes14.exe dosyasını seçip onu amd ekran kartıyla çalıştır seçeneğini seçeceğiniz bir panel yok mu

El Hadimi

El Hadimi

Üye
    Konu Sahibi
Ne yazık ki

abdulkadir321

Üye
KARDEŞİM BEN BU KASMA SORUNUNU KÖYDEN GELDİĞİMDEN BERİ YANİ AĞUSTOSTAN BERİ ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUM
ÇÖZEMEDİM SİSTEM ÖZELLİKLERİ BUNLAR

DENEDİĞİM YOLLAR

BURDAKİLER HARİÇ ÇÖZÜMÜ OLAN VARSA ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM ETSİN

EĞER BAĞCILAR/YÜZYILDA OTURAN VARSA ARANIZDA KASAYI GETİREYİM NE DEĞİŞMESİ GEREK ONUDA Bİ SÖYLERSENİZ İYİ OLUR

Bİ ŞEYMİ DEĞİŞTİREYİM FİYATI İLE BİRLİKTE SÖYLERSENİZ

ANAKART FOXPRO ANAKART

ŞUDA AYGIT YÖNETİCİSİ

ŞUDA DXDİAG

NOT:EKRAN KARTI GÜNCEL

ALLAH RIZASI İÇİN Bİ YARDIM EDİN !! YOKSA BEN BU PCYİ CAMDAN AŞŞAĞI ATARIM

tns25

tns25

Üye
tesekkurler :D

Üst Alt