Pc şifresi unutanlar

Sponsorlu Bağlantılar

MYGDYNAMO

MYGDYNAMO

Üye
    Konu Sahibi
Pc şifresi unutanlar
Merhaba arkadaşlar birçok kişinin başına gelen bilgisayarın şifresini unutmak eyleminin çözümünü buldum... Öncelikle belirteyim ben yaptım oldu sizde bilemem ben kasada denedim kasanın kapağını açın kasada anakart ın üstünde saat pili tarzında bir zımbırtı var bazı bilgisayarlarda iki tane olur bu pil tarzı ne işe yarar diye soracak olursanız o pil gibi şeyin içinde tarih bilgileri şifreler falanlar filanlar bulunur yani ince şeyler bulunur onu çıkartıp bilgisayarı açın size açma şifresi sorulacak şifre kısmına yeni şifrenizi yazın ve devam edin bilgisayarınız açılacak bir sonraki açılışlarda bu girdiğiniz şifreyi girmelisiniz ve eğer iki tane varsa ram e en yakın olanı çıkartın yada ikisinide çıkartın size kalan birşey ve evet bazı önemli pc leri bu şekilde açabilirsiniz ve yaptıktan sonra çalışırsa bu konunun altına yorum olarak yaparsanız çook minnettar kalırım

vaterfa

vaterfa

Üye
pil sokme bios sifresi icin degilmiydi

abdullahpolat

abdullahpolat

Üye
o dediginiz pil bios pili olarak adlandiriliyor. pili cikarttiginiz zamanda bios eski ayarlarina doner. sifreyle tarihle alakasi yoktur

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Merhaba arkadaşlar birçok kişinin başına gelen bilgisayarın şifresini unutmak eyleminin çözümünü buldum... Öncelikle belirteyim ben yaptım oldu sizde bilemem ben kasada denedim kasanın kapağını açın kasada anakart ın üstünde saat pili tarzında bir zımbırtı var bazı bilgisayarlarda iki tane olur bu pil tarzı ne işe yarar diye soracak olursanız o pil gibi şeyin içinde tarih bilgileri şifreler falanlar filanlar bulunur yani ince şeyler bulunur onu çıkartıp bilgisayarı açın size açma şifresi sorulacak şifre kısmına yeni şifrenizi yazın ve devam edin bilgisayarınız açılacak bir sonraki açılışlarda bu girdiğiniz şifreyi girmelisiniz ve eğer iki tane varsa ram e en yakın olanı çıkartın yada ikisinide çıkartın size kalan birşey ve evet bazı önemli pc leri bu şekilde açabilirsiniz ve yaptıktan sonra çalışırsa bu konunun altına yorum olarak yaparsanız çook minnettar kalırım
insanları yanlış bilgilendirme kardeş...
o bir zımbırtı değil. tarih ve saatin onun sayesinde güncel kalıyor
içinde veri tutulan bir şey de değil sadece 3Vlik bir pil :)
bios ayarlarını değiştirirsen sana bir daha şifre sormaz. sen şifre sormaya ayarlamışsın normade şirketler onu şifresiz olarak verir.
öyle anlatmışsınki sanki windows şifresi kırmış gibi anlatıyorsun.
bir dahakine dikkat lütfen. :nono:

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
bugünleride gördük :hmmm

• Beğen
Tepkiler: afatsumlug97
MYGDYNAMO

MYGDYNAMO

Üye
    Konu Sahibi
Ben pil mil anlamam çıkardığımda bana şifreyi değiştirtti benim işimi gördü

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Ben pil mil anlamam çıkardığımda bana şifreyi değiştirtti benim işimi gördü
bu forumdaki amaçlardan birisi insanları doğru bilgilerle bilgilendirmek kardeşim. senin işini görüp görmemesi lazım değil. millet yazıyı görüp windows şifresini kırmaya çalışsa, bilgisayarı bozsa, parasını ödeyecek misin?
o zaman yaptığı işin ne olup olmadığı önemli. ilk önce araştır bu nedir... ondan sonra kanıtlara dayananan açıklayıcı bir makale yaz. mümkünse resim koy anlatım yap.
İnsanları yanlış bilgilendirme. :nono:

Üst Alt