Pc Önerisi

Sponsorlu Bağlantılar

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Pc Önerisi
Konuyu yanlış yere açtıysam özür diliyorum öncelikle. Daha önce de buna benzer bir konu açmıştım ancak bu sefer toplama bir sistem yerine hazır bir bilgisayar almayı planlıyorum ve masaüstü sistem olacak Ancak bütçem çok kısıtlı olduğundan dolayı beni fazla uğraştırmayacak birkaç yıl idare edecek bir bilgisayara ihtiyacım var. Şu anda kullandığım bilgisayar abartısız 7-8 senelik bir sistem ve artık ömrünü tamamlamak üzere. 1500-2000 tl arası 8 gb ram'e sahip bir bilgisayara ihtiyacım var. Bu fiyat aralığında özellikle COD WWII ve AC:Origins'i en düşük ayarlarda dahi olsa açacak bir bilgisayar olursa benim için çok iyi olur.
Fiyat aralığı:1500-2000 tl. BU FİYAT ÜSTÜNE ÇIKAMIYORUM MAALESEF. Masaüstü olacak.
Umarım değerli forum üyeleri bana güzel önerilerde bulunabilirler ve konuyu yanlış yere açtıysam da tekrar özür diliyorum ;)

Son düzenleme:

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Diz Üstü ve Masaüstü Şeçimini Yaparsan Daha Sağlıklı Olur.Kullanıım Şekline Görede Bunu Kararlaştırmanı Öneririm.Laptoplar Belirli Bir Süre Sonra Yavaş Yavaş Dökülüyor Maalesef.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Masaüstü sistem alacağız. Dizüstünü bir yere gittiğim zaman yanımda götürmek için istiyordum, üniversitede laptop kullandım ve açıkçası o kadar da iyi olmadığını gördüm. O yüzden masaüstü sistem satın alma kararı aldım.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Şu Anda Biraz Daha Bekle Bence.Dolar Düşecektir Şeçim Sonra O Bütçeyi Giriş Seviyesi Bişey Toplarsın yada Ortaya Yakın.Çünkü Aşırı Pahalı Bir Ram Bile 600 TL NEredeyse

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayar lazım olmasa bu kadar üstelemezdim. Gerçekten şu anda elimdeki bilgisayar çok bozuldu. Ben zaten öyle çok aman aman bir şey istemiyorum. Zaten bilgisayarda da öyle çok oyun oynayan birisi değilim. Birkaç tane oyunu çalıştırsın bana yeter. Ben lol oynuyorum daha çok. Ofis programlarını kullanıyorum ve nete giriyorum. Şu anda kullandığım bilgisayarda hoparlörler çalışmıyor, defalarca format attım sistem değiştirdim bakımları yaptım, kasanın içini de temizledim ama artık ömrü bitti. İşlemcisi bile çok eskidi. Sonuç olarak bilgisayar almam mecburi. lol'de şampiyon seçim ekranında bazen donuyor bilgisayar ya da takılıyor. Takım savaşlarında 25-30 fps ye kadar düşüyor.

krmalpydn

Üye
Hacı laptop tavsiyesinde bulunacağım ama pc hakkını fazlasıyla veriyor.
Asus ROG G752VS'ye bakmanı tavsiye ediyorum özellik bakımında seçenek bol ekran kartı olarak gtx 1070-1080 ssd boyutu felan...

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Laptop alacaktım ama vazgeçtim. Bir iki sene sonra işime yaramayacak. Masaüstü alıcam ileride eklemeler yapıcam.

krmalpydn

Üye

şunlara bakabilirsin

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
2000 lira üstüne çıkamayacağımı belirtmiştim. Belki bir 100 lira filan fazla ama bütçe 2000 lira üstüne yetmiyor.

krmalpydn

Üye
Normalde 2000-2100 civarıydı fakat dolar kurundan dolayı artmış fiyatları dikkat etmemiştim.
Youtube'da Donanım Arşivi adlı bir kanal var oranın oynatma listesinde toplama bilgisayarlar ve toplanmış bilgisayarları toplanmış olarak oyun performansları deneniyor bakmanı tavsiye ederim.Paylaştığım linklerde oradan alıntıydı.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Neyse artık gittiğimiz teknoloji marketlerinden detaylı incelemelerini yapar karar veririm. Amacım öyle çok oyun oynamak değil ki zaten şu anda kullandığım bilgisayarda bile oynadığım oyun sayısı beşi geçmemiştir. Seste gidince tamamen bıraktım oyun işini.