Yeni PC Toplamak

Sponsorlu Bağlantılar

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Yeni PC Toplamak
Başlıkta da belirttiğim üzere yeni bir sistem toplayacağım. Son çıkan oyunları ve ileride çıkacak oyunlarda bana fazla sorun çıkartmayacak sistem tavsiyelerinizi bekliyorum. Fiyat aralığı 2500-3000 lira arası olup, biraz üstüne çıkabilirim. Masaüstü sistem olacak. Az çok hangi parçaları almam gerektiğini biliyor olsam da forumda benden daha tecrübeli arkadaşların fikirlerini de almak istiyorum. Daha önce pc toplamış arkadaşlardan. Son olarak konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman

Baydırman

Baydırman

Moderator
@Buğra

Buğra

Buğra

Admin
Son zamanlarda çok yoğunum tek tek parça seçip liste atamayacagim ama kafanda bir toplayacağın parçalar varsa buraya yazarsanız iyi kötü yorum yapar yardımcı olmaya çalışırim.

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Kafamda bir sistem var zaten. Ekran kartı ile anakart konusunda bilgi istiyorum. I5 işlemci alıcam.

• Beğen
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
Vatan bilgisayar yakınlarında varsa veya yoksa mail at, şu kadar paraya toplama pc toplucam de, yardım iste onlar sana mail atar herelde, işi anlayandan alırsa daha iyi olur.

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
O fiyata gtx 1050 Ti almanız gerekiyor en az :)
İşlemci olarak eğer sadece oyun oynayacaksaniz Ryzen 3 1200 yeterli.

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
İlk Önce Sağlam bir, MSİ Anakart almanız gerekiyor. (MSİ Kesin önerimdir)

-Daha sonra İşlemciden başlayabilirsiniz.
İ5 - İ7 Tercih edilebilir.

-Ekran kartı
GTX Serisinden son 2 yılda Çıkanlardan olabilir.

-SSD

-Ram
Bu Tercih edilebilir.

-Diğer, PSU gibi Donanımlar içinde araştırma yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
  • Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Yalnızca oyun oynamak için bilgisayar almıcam tabii ki. Amd çok kullandım hatta şu anki bilgisayarımda da amd işlemci var. O yüzden intelin i5 işlemcisini almayı düşünüyorum. Genel olarak işlerimi görebileceğim ve orta seviyede ayarlarda bu fiyat aralığında oyun oynayabileceğim bir sistem toplayacağım.
Vatan bilgisayar yakınlarında varsa veya yoksa mail at, şu kadar paraya toplama pc toplucam de, yardım iste onlar sana mail atar herelde, işi anlayandan alırsa daha iyi olur.
Vatandan en son mp3 çalar almıştım. Bozuk çıktı ve iade de edemedim elimde kaldı. Vatandan bir şey alınmaz.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman, Muhammed CR7 ve Buğra
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
O zaman başka biyere hepsi burada, teknobiotik veya diğerlerine..

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Kısaca 3000 tl yi geçmeyecek bir kasa toplamak istiyorum. Bütçem bu kadar. Oyunları düzgün çalıştırsın bana fazla sorun çıkarmasın yeter. Monitor klavye fare var zaten. Kasa olarak ne önerirsiniz? Kendi soğutması olan kasalar iyi midir?

• Beğen
franklinda

franklinda

Üye
İşlemci:
Soket Tipi : LGA 1151​
İşlemci Serisi : Core i5
İşlemci Hızı : 3.0 GHz
Ön Bellek : 6 MB​
797,85tl
Anakart:
Yapı : Micro-ATX​
Dahili Grafik İşlemci : Var
Soket Tipi : LGA 1151
Bellek Tipi : DDR4
PCI-Express x16 Slot Sayısı : 1​
Görüntü Çıkışları : HDMI, VGA​
USB 3.0 Yuvası : Hayır​
455,65tl
Ram:
Bellek Tipi : DDR4​
Kapasite : 8GB
Bellek Hızı : 2400MHz
Modül Sayısı : Tek Modül​
495,88tl
Ekran Kartı:
Grafik İşlemci Üreticisi : Nvidia (Geforce/Quadro)​
Grafik İslemcisi : GTX 1050TI
Bellek Kapasitesi : 4 GB​
982,66tl
SSD:
Kapasite : 256GB​
Bağlantı Arayüzü : SATA III​
338,07tl
Kasa:
Kasa Tipi : Mid Tower​
Takılı Fan Detayı : Ön: 2x120mm Mavi Ledli Fan Arka: 1x120mm Siyah Fan
HDD Yuvası : 2x2.5" HDD ve 4x3.5" HDD​
356,10tl
toplamda 3426.21tl bir fiyat çıkıyor ortalama ve buda şu an için size yeterli bir sistem olacaktır :)
ekran kartını 2gb olan modeli seçerseniz fiyat elbetteki düşecektir karar sizin :)

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Bu fiyat çok yüksek. Ssd almıcam zaten 1 tb hdd lazım bana. Ekran kartı modelini de biraz düşük tutarım olmazsa. Benim şu anda toplayacağım makine beni bir süre idare edecek kadar olacak. Son çıkan oyunları kasmadan takılmadan çalıştırsın bana yeter. Bi de günlük işlerimi halletsem tamamdır.

• Beğen
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
İşlemciye dikkat et..
Gta 5 sistem gereksinimlerinde işlemci,
  • İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPU) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPU)

Pes 2018 sistem gereksinimde işlemci,
  • İşlemci: Intel Core i5-3450 3.1 GHz veya AMD FX-4100 3.6 GHz.

İşlemci 3.2 ile 3.4 ghz daha iyi olur.

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Valla benim şu anda kullandığım bilgisayarda gta 5 ve rise of the tomb raider i takılmadan kasmadan çok rahat bir şekilde oynadım. Hatta gta 5 te bazı ayarlar yüksekteydi.

Amd Athlon X2 3.0 GHZ
4 GB DD3 RAM
2 GB GEFORCE GT630 ekran kartı
500 GB HDD
Bu sistemle gta v ve rottr u takılmadan kasmadan çok rahat oynadım. Oyun yapımcıları bilerek sistem gereksinimlerini yüksek tutarlar.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve Muhammed CR7
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
Fifa 2017 ve fifa 18 sistem gereksinime bak 2018 işlemcisi yükselmiş..
Alacağın bilgisayarı, yeni çıkacak oyunlara göre almanı öneriri. ondan i5 3.40 ghz önerdim. Yinede sen bilirsin..

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Fifa 2017 ve fifa 18 sistem gereksinime bak 2018 işlemcisi yükselmiş..
Alacağın bilgisayarı, yeni çıkacak oyunlara göre almanı öneriri. ondan i5 3.40 ghz önerdim. Yinede sen bilirsin..
Bakıcam artık bütçe kısıtlı bir makineyi toplayayım da ileride yükseltmeler yapıcam zaten. Ben fifa oynamıyorum. Ama nba 2k16 filan oynayabilirim. Eski basketbolcuyum.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ekran Kartları Çok Yüksek Fiyatlara Ulaştı maalesef.Ram Desen Aynı.Bence Biraz daha Bekle Bu Bitcoinciler Yüzünden Piyasa Allak Bullak Oldu.Ama Bir Patlarsa Herkes Elindekileri Satmaya Başlayacak Bu Seferde Piyasa Uçacak.Sabret Bende Düşünüyorum Ama Srası Değil

• Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayarım artık çok bozuldu mecbur almam gerekiyor. Fan ve hoparlör bozuk. Sistem iyice yavasladı. Sonuc olarak zorunlu olarak almam gerekiyor.

• Beğen
franklinda

franklinda

Üye
o zaman bazı donanımlardan kısar 2500tl civarına çekeriz ssd hız konusunda çok fark yaratıyor çok ama tercih senin :)
İşlemci:
İşlemci Serisi : Core i5
İşlemci Hızı : 3.0 GHz
Ön Bellek : 6 MB

797,85tl
Anakart:
Yapı : Micro-ATX
Dahili Grafik İşlemci : Var
PCI-Express x16 Slot Sayısı : 1
Görüntü Çıkışları :
DVI, HDMI, VGA
USB 3.0 Yuvası : 2
249,47tl
Ram:
Kapasite : 8GB
Bellek Hızı : 2133MHz
Modül Sayısı : Tek Modül

407,02tl
Ekran Kartı:
Grafik İşlemci Üreticisi : Nvidia (Geforce/Quadro)
Grafik İslemcisi : GTX 1050
Bellek Kapasitesi : 2 GB

628,20tl
HDD:
Bağlantı Arayüzü : SATA III
Kapasite : 1TB
Devir Hızı : 7200 RPM
Ön Bellek : 64 MB

244,05tl
SSD:
Kapasite : 256GB
Bağlantı Arayüzü : SATA III

338,07tl
Kasa:
Kasa Tipi : Mid Tower
Takılı Fan Detayı : Ön: 2x120mm Mavi Ledli Fan Arka: 1x120mm Siyah Fan
HDD Yuvası : 2x2.5" HDD ve 4x3.5" HDD
356,10tl

toplamda 3024,66tl yapıyor ssd ve hdd mevcut ssd hızın ana etmenlerinden bence vazgeçme 7. nesil bir işlemci 3.0ghz hızında 3. nesil 3.4ghz bir işlemciden iyidir oyunları bir süre sorunsuz oynatır :)

Son düzenleme:
  • Beğen
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
    Konu Sahibi
Önerdiğin sistem gayet iyi. Ancak şu etapta ssd'yi esgeçmek zorundayım. Ayrıca ben bilgisayarda her oyunu oynayan birisi de değilim. Assasin's Creed Origins ile COD:WWII'yi oynamak istiyorum. Onun dışında çok fazla pc'de oyun oynayan bir insan değilim. Photoshop ve word kullanıyorum, internete çok giriyorum. Sistem toplarken ilk amacım oyun odaklı tabii ki; ama öyle çok iyi bir sistem değil. Bu sistem benim için başlangıç seviyesi olacak zaten. Ben sonradan kendime çok daha iyi bir sistem kurucam. Bana bir kaç yıl yetsin, bir kaç sene çıkan oyunları sorunsuz oynayayım bu donanımda bana yeter. Sonra ben gerekli yükseltmeleri yapıcam. ;) SSD'yi çıkartmak zorundayım; para kısıtlı çünkü.

SSD çıkartınca 2671 TL tutuyor toplam.

• Beğen

Üst Alt