Solid Works Pc Önerisi

Sponsorlu Bağlantılar

asporulti

asporulti

Üye
    Konu Sahibi
Solid Works Pc Önerisi
Arkadaşlar merhaba.
Makina tasarımcısıyım. Günün şartlarında ek gelirsiz yaşamak zor.
Bu nedenle özel tasarımlar ve firmalara özel destekler vermeye karar verdim.
Fakat Solid works ve autocad programları ağır programlardır.
Sizden ricam 1 adet leptop ihtiyacım var.
Solid Works kullanıcam fakat render almayı düşünmüyorum bu nedenle quadro ekran kartlı bir cihaza ihtiyacım yok.
Aslında var fakat fiyatlar tavan seviyede.
Solidworks ve Autocad Kullanabileceğim leptop önerilerinizi beklerim.
Solidworks te yoğun montajlı işlerim olacaktır. bu nedenle bana fiyatı aşırıya kaçmadan leptop önerilerinizi rica ederim.
Fiyat aralığına gelince 3000 tl ye kadar çıkabilirm diye düşünüyorum. Farklı önerilerinize açığım.
Şimdiden herkeze teşekkürler.

Buğra

Buğra

Admin
Hocam gtx950m olursa (.o fiyat aralığında en iyi grafik kartı olan bilgisayar bu )

Bunu tavsiye ederim işletim sistemi yok kendin format atarsin
Ram az gelirse takviye alabilirsin
Çünkü gt940mx veya gt940 zayıf kalır

Bunda gtx950m.var ekran ekran kartlarından anlıyorsanız bilirsiniz zaten

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Hocam gtx950m olursa (.o fiyat aralığında en iyi grafik kartı olan bilgisayar bu )

Bunu tavsiye ederim işletim sistemi yok kendin format atarsin
Ram az gelirse takviye alabilirsin
Çünkü gt940mx veya gt940 zayıf kalır

Bunda gtx950m.var ekran ekran kartlarından anlıyorsanız bilirsiniz zaten
940mx kullanan arkadaşım, solid autocad catia gibi programları donma yapmadan açabiliyor. o kadar sıkıntı olacağını sanmıyorum.

asporulti

asporulti

Üye
    Konu Sahibi
940mx kullanan arkadaşım, solid autocad catia gibi programları donma yapmadan açabiliyor. o kadar sıkıntı olacağını sanmıyorum.
940mx performans olarak ne durumdadır bilginiz var mı. bu programı siz de kullanıyormusunuz.
Bu arada cihazda 4gb rem gerçekten çok düşük kalır. min 12 gb olması lazım. olmadı ram i sonradan ekleyebilirim. aslında şu tartışmayı yaparkende donanım özelliklerimiz de ortaya çıktı. öncelikle i7 ve HQ serisi bir işlemci Şart ram i yazmıcam Gerektiğinde Yükseltebilirim de. Ssd olursa tercih meselesidir. ekran kartı olayıda biraz tqartışılır. sonuçta performansını görme şansız olsa ideal olabilir. son olarak siz ekran kartları ile alakalı ne düşünüyorsunuz. bu arada ms dos olması da tercihtir. işlerim sistemleri ucuz ben alırım :D

Buğra

Buğra

Admin
940mx performans olarak ne durumdadır bilginiz var mı. bu programı siz de kullanıyormusunuz.
Bu arada cihazda 4gb rem gerçekten çok düşük kalır. min 12 gb olması lazım. olmadı ram i sonradan ekleyebilirim. aslında şu tartışmayı yaparkende donanım özelliklerimiz de ortaya çıktı. öncelikle i7 ve HQ serisi bir işlemci Şart ram i yazmıcam Gerektiğinde Yükseltebilirim de. Ssd olursa tercih meselesidir. ekran kartı olayıda biraz tqartışılır. sonuçta performansını görme şansız olsa ideal olabilir. son olarak siz ekran kartları ile alakalı ne düşünüyorsunuz. bu arada ms dos olması da tercihtir. işlerim sistemleri ucuz ben alırım :D
Hocam ben AutoCAD gt840m ile de kullanıyorum sıkıntı yok :D

Ama o fiyata bu bilgisayar alınır yani
İ7 6700HQ ve gtx950m ötesi yok bu fiyata bu donanım
Ram 12 olanı vardı.ayni bilgisayar 2900 liraya ama listeden.kalkmis niyeyse
Bir arayıp sorun olmadı
Benim arkadaş aynı pcyi 2 ay öncesi almıştı 12gb ram olanını

• Beğen
Tepkiler: asporulti
exp_l0it

exp_l0it

Üye
Hocam ben AutoCAD gt840m ile de kullanıyorum sıkıntı yok :D

Ama o fiyata bu bilgisayar alınır yani
İ7 6700HQ ve gtx950m ötesi yok bu fiyata bu donanım
Ram 12 olanı vardı.ayni bilgisayar 2900 liraya ama listeden.kalkmis niyeyse
Bir arayıp sorun olmadı
Benim arkadaş aynı pcyi 2 ay öncesi almıştı 12gb ram olanını
ben şahsen kullanmadım ama arkadaş makina müh. okuyo, o gayet memnun bilgisayarından. ben bilgisayar okuyorum :D

@Buğra modumun önerdiği bilgisayarın bi üst modeli var bende

4+8 yapmaktansa 8+0 daha mantıklı. 8 daha alıp 16 yapılabilir. ayrıca 8 gb aynı anda iki çizim programını birden çalıştırabiliyodu arkadaşım.
bu bilgisayarın üstüne bir ssd eklemesi yaptım, hdd diskini harici olarak bir kutuya koydum öyle kullanıyorum. ssd ile baya iyi oluyor. gerekli konfigürasyonlar yapılmadan bile 5-10 sn içinde bilgisayar hazır oluyor ssd ile.

• Beğen
asporulti

asporulti

Üye
    Konu Sahibi
Anladım Teşekkürler.
Bu Pcyi Biraz Araştırdım. İşlemci ve Ekran Kartı Olarak Ucuz Bir Bilgisayar. Farklı Kişilerde Isınma Sorunları Duydum. Fakat oda Kullanımla Alakalıdır. temiz tozsuz yerlerde kullanırsan fan dolmaz diye düşünüyorum. tam araştırdım biraz daha iyisini bulduğumu düşünüyorum siz ne diyorsunuz.

franklinda

franklinda

Üye

Monster ise al bence işini hayli hayli görür hem şu sıralar indirimdeler ve istediğin gibi özelleştirme şansında mevcut Abra A5 V12.1 15.6" işini görecektir ssd mevcut ram ve sabit disk ekletebilirsin :)

Son düzenleme:
  • Beğen
asporulti

asporulti

Üye
    Konu Sahibi
rem bedavaya geldi gibi :D

Monster ise al bence işini hayli hayli görür hem şu sıralar indirimdeler ve istediğin gibi özelleştirme şansında mevcut Abra A5 V12.1 15.6" işini görecektir ssd mevcut ram ve sabit disk ekletebilirsin :)

Biraz kontrol ettim de ekran kartlarının üst model oldukları için fiyatı yüksek kalıyor. istediğim işlemci ye sahip de değil. çok fark varnmı bilmiyorum ama gösterdiğin i5 serisi. bana ortalama i7 6700 hq serisi ideal olacaktır. olmadı sahibindene bakıcam. gerekirse de iphone 7 mi vericem :D o bilgisayar alınacak :D

exp_l0it

exp_l0it

Üye
işlemciler fazla bir şey değiştirmiyor artık, bir i3 ve i7 arasında test yaptık basit yazılımla. konsol ekranına sayılar artarak yazıyodu. i7yi 3 sn geç başlattık 7 sn sonra beraber aynı sayıyı gördük. işlemcilere bu kadar takılmaya gerek yok

franklinda

franklinda

Üye

İ5 olmasına bakma 7. Nesil ve HQ serisi performans işlemcisi i7 eski nesil işlemciye nazaran daha mantıklı olur ayrıca i7 7. Nesil seçeneği mevcut ayrıca monster laptopta istediğin her değişikliği yapıp kişiye özel laptop edinme imkanı bile veriyor ara konuş bence :)

Son düzenleme:
  • Beğen

pi511

Üye
Ek iş nasıl buluyorsunuz? firmalara gidip görüşerek mi, ilanla mı?

asporulti

asporulti

Üye
    Konu Sahibi
Ek iş nasıl buluyorsunuz? firmalara gidip görüşerek mi, ilanla mı?

İstanbul ikitelli çevresinde tanınmaktayım. Çağıran o şrkilde olabiliyor. Fakat asıl amacım kendi makina tasarımlarımı yapıp kendi web sitemde sadece tasarımlarını satmak olacak. Tasarım satışı benim için daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

iPhone ile uygulamasından gönderildi.

PALA.

PALA.

Üye
Düşük sistemde çalışan ücretsiz autocad alternatifi bir program var nanocad.
Ben 2010 sürümünü kullanıyorum Autocadla aynı komutları kullanır, ara yüzü hemen hemen aynı denemediyseniz tavsiye ederim