pc kapanıyor yardım edin

• 25 Ekim 2010
  • 501 Okunma
  • 3 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. daha önceden hiçbir sorun yoktu dıs kasasını deiştirdim hersey normaldi oyuna giriyorum tam 10 dk sanra kapanıyor ama hiçbir işlem yapmadan nette gezinirken kapanmıyor filim izlerkende kapanıyor...

NOT: KASAYI DEİŞTİRİKEN ANAKARTIN ÜZERİNDEKİ kondansatörÜN BİRİNE UFAK Bİ YAMULMA OLDU SEBEB BUNDAN MIDIR...
    yardım ederseniz cok memnun olurum

Yazan: kartalcrazyy
  2. amd işlemci kullanıyorsun galiba... kasanın etrafını daha açık bir yere koy... hava akışı daha kolay olsun...

ısınma sorunundan dolayı bunu yapıyor gibi... hatta fanı kontrol. et... bir de işlemci ile fan arasındaki macunu da yenile...

3. Sanmıyorum.Böyle ani kapanmalar genelde işlemciden kaynaklanır.İşlemcinin sıcaklığını gözden geçirin.

4. Benim söyleyeceklerimi arkadaşlar söylemiş . Bu tarz kapanmalar ya virüstür yada işlemci gereğinden fazla ısınıyor demektir . Öncelikle virüs taraması yap diycem fakat kasa değiştirdikten sonra olduğu için virüs olma olasılığı az .

Arkadaşlarında söylediği gibi , kasanın yan kapağını aç ve açık biryere koy . İşlemci ve fan arasındaki termal macuna bak azalmışsa yenile . ( Prizden vb. kaynaklanıo olabilir )=

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/09/2018 - 08:01