Pc dondu bidaha açtığımda ekran yoktu

Sponsorlu Bağlantılar

zukkaya

Üye
    Konu Sahibi
Pc dondu bidaha açtığımda ekran yoktu
Şimdi önceden açılmış bi konu farkındayım ama bu önceden ayni kasada 5 6 kez meydana geldi kendiliginden düzeldi.1 2 ay arayla donuyo ve uzun süre görüntü gelmiyor.Ekran kartı yansaydi düzelip durmazdı eminim ve herhangi bi yanma olsa koku da gelirdi heralde.yardiminiz lazim acil

waterback

waterback

Üye
dahili ekran kartı varsa onu dene çalışırsa ekran kartın bozuk demektir

franklinda

franklinda

Üye
Alın tam donanımlı bir teknik servise gidin :)
Anakartta sorun olabilir işlemci ve ram belleklerden birinde sorun olabilir ekran kartı son sırada ama yerine tam oturduğundan fanının temiz ve çalışır olduğundan işlemci fanının soğuttuğundan toz kir olmadığından termal macunundan emin olun anakart üzerinde dahili vga çıkış var ise onunla deneyin sorun yok ise ısı sorunuda yok ise ekran kartındandır :)

zukkaya

Üye
    Konu Sahibi
Anladım ama bu dedikleriniz bi sorun olsaydi her ayda bir tekrarliyip üstüne bide kendi kendine duzelmezdi.Düzelmesi sorunun ne olduğunu göstermez mi fikriniz var mı
beyler ayrıca böyle birsürü kablo var ucu hicbiyere takılı olmayan sorunun bunlarla alakasi olabilir mi sizce.Teknik servis olmadan şu işi cözmek istiyorum da :D

waterback

waterback

Üye
sen dahili ekran kartını denedinmi

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Cihazınıza virüs girmiş, ve İşletim Sistemi çökmüş olabilir. Temiz bir Windows 10 Kurulumu gerçekleştirmenizi öneriyorum :oke:

Son düzenleme:

zukkaya

Üye
    Konu Sahibi
waterback kardeşim için söylüyorum dahili ekran karti yerine internetten baktim benim zaten oraya takili ekran kartı ya da bilmediğim biyer olabilir yerini tarif edebilir misin?

waterback

waterback

Üye
buraya ekranı bağlada dene

zukkaya

Üye
    Konu Sahibi
Kardesim ekran zaten oraya bağlıydı

waterback

waterback

Üye
ozaman formatan başka çaren yok