Yardım pc açılıyor sonra sinyal yok diyor

Sponsorlu Bağlantılar

BONZAI 34

BONZAI 34

Üye
    Konu Sahibi
pc açılıyor sonra sinyal yok diyor
Merhaba arkadaşlar
iki gün önce bilgisayarın içine bi baktım şöyle ekran kartının üstü toz dolmuş. Çıkardım herzaman yaptığım gibi elektrik süpürgesiyle hafiften tozunu aldım ve geri taktım ve pc açarken bu çıktı
Bende biosa girip sıfırladım düzeldi.
ancak pc açıldı etti açıldıktan sonra bellirsiz sürelerde ekranda sinyal yok yazısı çıktı sürekli böyle bazen pc açılırken oluyo bazen tamamen açılıyor sonra oluyor şimdide biraz açık duruyor kablo takılı değil diyor ekranda.
inşallah ekran kartına birşey olmamıştır :(

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Ekran kartına bağladığın monitör kablosunu kontrol et, o gevşek olabilir. Zaten kablodan değilse de ekran kartı bozulmuştur malesef, başka bir şey olamaz :(

BONZAI 34

BONZAI 34

Üye
    Konu Sahibi
Tamirciye götürdüm aradılar ekran kartı yalan olmuş yıkıldım valla

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
elektrik süpürgesi kullanmayın kullanacaksanız kompressör kullanın elektrik süpürgesi bozuyor üstünde oldukça hassas parçalar var

BONZAI 34

BONZAI 34

Üye
    Konu Sahibi
Kompresör ?

BONZAI 34

BONZAI 34

Üye
    Konu Sahibi
Yok kompresör ün ne olduğunu biliyorum da bi an dalga geçiyorsun sandım

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
neden öyle bir izlenim bıraktımki :hmmm

BONZAI 34

BONZAI 34

Üye
    Konu Sahibi
Hani elektrik süpürgesyle o iş yapılmaz onu kullanmayın kompresör kullanın iyice anasını ağlatın der gibi hissettim yanlış alarmmış :)
Ama nihayetinde ekran kartı bozulmuş yani tamirci arayıp öyşe söyledi yarın gidip cenazeyi alıcam + onu bırakıcam eve ordan vatana yeni toplattığım canavarı alıcam vesile oldu aslında iyi oldu :)

• Beğen
Tepkiler: Mad EagLe
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Hayırlı olsun :)

BONZAI 34

BONZAI 34

Üye
    Konu Sahibi
İnşallah olur

Üst Alt