Pakistan Hint savaş pilotunu serbest bıraktı


Efe Yakup Karahanlı

Efe Yakup Karahanlı

Moderator
    Konu Sahibi
Pakistan, Keşmir'de uçağı düşürüldükten sonra gözaltında tutulan Hint savaş pilotunu serbest bıraktı.

İki nükleer güç arasındaki gerilimin tırmanmasının ardından Pakistan Başbakanı İmran Han, gözaltında tutulan pilotun "barış jesti" olarak serbest bırakılacağını açıklamıştı.

Filo Komutanı Abhinandan Varthaman, Pakistan yakınlarındaki sınır bölgesinde Hint yetkililere teslim edildi.

Pilot Varthaman, Pakistan televizyonuna yaptığı açıklamada, Pakistan ordusunun kendisini "çok etkilediğini" söyledi.

Hem Hindistan hem Pakistan Keşmir'in kendisine ait olduğunu iddia ediyor. Her iki ülke de bölgenin bir kısmını kontrol ediyor.

İki ülke arasındaki gerilim son birkaç haftada tırmanmıştı. Cuma günü Hindistan Başbakanı Narendra Modi, son birkaç günde olan olayların "ulusu daha da bir araya getirdiğini" söylemişti.

Narendra Modi, "Ulusun ordumuzu desteklemesi olağandışı ve bunun için her Hint'in önünde eğiliyorum" dedi.

Pilot, Hindistan ile Pakistan arasındaki tek yasal sınır olan Wagah'ta pankartlarla kahraman gibi karşılandı.
 
  • Beğen
Tepkiler: bilisimler

Benzer Konular

Cevap
0
Görüntüleme
318
EroL
Cevap
0
Görüntüleme
1K
EroL
hikmet366
Cevap
0
Görüntüleme
675
hikmet366
Haydar
Cevap
0
Görüntüleme
368
Haydar
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt