OYUN PCSİ TOPLAMA

Sponsorlu Bağlantılar

belaa1234

Üye
    Konu Sahibi
OYUN PCSİ TOPLAMA
Arkadaşlar ben bir oyun bilgisayarı yapma kararı aldım bütçemi biraz zorlayarak bu birimleri seçtim
İŞLEMCİ: AMD FX X6 6300
ANAKART:GIGABYTE970A-D3 AM3+ AMD 970/SB 950 DDR3 2000 MHZ (O.C)
EKRAN KARTI: POWECOLOR HD 7850 1GB 256 BİT
RAM: G SKİLL 2X8 GB 1866 MHZ
KASA: XİGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDİTİON 600 W GÜÇ KAYNAKLI
HARD DİSK: WB 500 GB CAVİAR GREEN İNTELLİPOWER SATA 3.0 64 MB CACHE
DVD: ASUS DRW-24F1ST DOUBLE LAYER

BU BİRİMLERLE BF4 CRSİS 3 GİBİ OYUNLARI KALDIRIR MI (Kaldırır mı derken minimum olarak değil önerilen sistem gereksinimleriyle) ? AYRICA BİR SORUM OLACAK PCİ EXPRESS ANAKARTTA 2.0 EKRAN KARTINDA 3.0 BİR SIKINTI YARATIR MI ?

yusuf1998x

Üye
2.0 3.0 bir sorun yaratmaz ama bence ekran kartını biraz daha yükselt bütçen yeticeksegünümüz oyunları için 1gb ekran kartı belleği yetmeyebiliyorbirde ram fazla olmuş 2x8 çok fazla bence 2x4 al al kalan parayla daha iyi bir ekran kartı al

• Beğen
Tepkiler: GDDR5
demirkan_1999

demirkan_1999

Üye
500 GB az gelebilir güleceksin belki ama şuan PC'de 60 gb boş alan kaldı 3-4 oyun yüklesem kritik düzeye gelecek

yusuf1998x

Üye
harddiski ileride artırabilir öncelikli olarak oyun düşünmüş o yüzden ekran kartını daha iyisinden almalısın

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
Ekran kartını arttır. En basitinden NFS Rivals 3gb ekran kartı istiyor.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Ekran kartını arttır. En basitinden NFS Rivals 3gb ekran kartı istiyor.
3GB :D 4k çözünürlük te bile rivals için önerilen sistemde 2GB fazla geliyor.
ayrıca rivalste fps kilidi var. 2000 liralık ekran kartıda alsa 30fps de oynayacak.

gelelim sisteme..
ekran kartını 2GB 7850 yaparsan daha iyi olur. önerilen değerlerde oyunları rahatlıkla oynatır :oke:
ayrıca 16GB ram gereksiz para.. ramleri 2x4GB yapıp ekran kartını 7870XT alabilirseniz F/P ürünüdür :oke:

• Beğen
Tepkiler: MCR Killjoy
MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
3GB :D 4k çözünürlük te bile rivals için önerilen sistemde 2GB fazla geliyor.
ayrıca rivalste fps kilidi var. 2000 liralık ekran kartıda alsa 30fps de oynayacak.

gelelim sisteme..
ekran kartını 2GB 7850 yaparsan daha iyi olur. önerilen değerlerde oyunları rahatlıkla oynatır :oke:
ayrıca 16GB ram gereksiz para.. ramleri 2x4GB yapıp ekran kartını 7870XT alabilirseniz F/P ürünüdür :oke:

Kendi kafamdan uydurduğum bir şey değil, yoksa haklısınız derdim. Ama Can You Run It testlerinde önerilen ekran kartı belleği 3gb yazıyordu. Belki sisteme göre değişiklik gösteriyor olabilir. Ya da garantiye almak için 3GB yazmış olabilriler. Ben onların yalancısıyım.:)

Not: FPS kilidi kırıldı. :ehe

Son düzenleme:
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Kendi kafamdan uydurduğum bir şey değil, yoksa haklısınız derdim. Ama Can You Run It testlerinde önerilen ekran kartı belleği 3gb yazıyordu. Belki sisteme göre değişiklik gösteriyor olabilir. Ya da garantiye almak için 3GB yazmış olabilriler. Ben onların yalancısıyım.:)

Not: FPS kilidi kırıldı. :ehe
3GB nın yanlış yazıldığı aşikar... önerilen 7870 ve gtx660 2GB kartlardır :)

kırılan dediğin 30 fps yi 60 a sabitlemekse o bir kırılma sayılmaz... çünkü sorun tam olarak çözülmüş değil.
30fps aşıldı denilebilir :).

• Beğen
Tepkiler: MCR Killjoy
lazmaz41

lazmaz41

Üye
arkadaşım bencede ekran kartını yükseltmelisin mesela crysis 3'ü oynaya bilmen için Directx 11 destekli bir ekran kartı alman gerekir yoksa oyun açılmaz :D en az da 2gb olmalı :D

yusuf1998x

Üye
7850 zaten directx 11 i fazlasıyla destekliyor :D

exp_l0it

exp_l0it

Üye
ona bakarsan dx11i ben ati radeon x1550dede kullanıyorum 256 mb :(

yusuf1998x

Üye
senin ekran kartın desteklemiyor directx11 yüklersin ama dirext11 grafiği alamazsın

exp_l0it

exp_l0it

Üye
bilgisayarda 1 gb ram olmasa dx11 isteyen oyun denerdim.. düşükte çalıştıracağına inanıyorum. benim için bilgisayarın taşıdığı zor oyunlardan birisi lol. 30 fps ile full çözünürlük ve orta detayda oynuyorum.
dx11 donanımsal bir özelliktir. windowsta yazan dx11 aldatmaca :oke:
donanımsal olarak dx11 uyumlu olmadığını bende biliyorum.. zorda olsa grafikleri vermeye çalışıyor işte.

yusuf1998x

Üye
o ekran kartının directx11 grafiklerini verceğini sanmıyorum birde oyunlarda directx11 aktif olmaz otomatik directx9 olarak çalışır :)

denisjr

denisjr

Üye
Arkadaşlar bende hd7850 almayı düşünüyorum. Psu 480w. Yetersiz sanırım. Power ne alayım sizce?

yusuf1998x

Üye
gerçek 480w ise yeterli olabilir belki işlemci nedir sizin

denisjr

denisjr

Üye
Amdx6

yusuf1998x

Üye
phenom mu yoksa fx x6 6100 veya 6300 mü ? Birde powerın gerçek 480w mı ?

denisjr

denisjr

Üye
Fx x6 6300. Powerim cooller master kasasından çıkan power. Tam 480 vermiyor yani. Bu arada 7850 beni ne kadar idare eder? Battlefield3 ve crysis 3 falan en son ayarda oynanabilir mi?

Üst Alt