Oyun konsolu almalımıyım ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
    Konu Sahibi
Oyun konsolu almalımıyım ?
Bu soruyu kendime ne sorsamda doğru cevabı bulamıyorum bir yanım bilgisayarla devam et diyor, diğer yanım ise al ps3(yada ps4) öyle takıl diyor.
Bir zamanlar ps2 çok popülerken bendede dı. Çok severek oynardım ama daha sonradan bilgisayarımı geliştirdim ve şuanda size bilgisayarımın özelliklerini yazıyım sizde karar vermeme yardımcı olun. :)

Asus hazır kasa almıştım.

Model : ASUS Desktop PC CM6830 Serise
Derecelendirme : 5.9 Windows De yimi Dizini
İşlemci : Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @3.10GHz 3.10GHz
Yüklü bellek (RAM) : 4,00 GB
Sistem türü : 64 bit işletim sistemi
İşletim sistemi : Windows 7 Home Basic 64bit (6.1, Yapı 7601)
Directx Sürümü : DirectX 11

NVIDIA GeForge GT 530

Monitör casper marka 26"inch

Sizce bu pc crysis gta 5 vb. gibi çıkıcak an oyunları kasmadan oynatabilirmi yoksa oyun konsolu almalımıyım ? :(

Edit: Kasa bu

Bu arada yeri gelmişken sorıyım. Kasada HDMI girişi var ama monitörümde HDMI girişi yok. Bu özelliği nasıl kullanabilirim?

MrExpert

MrExpert

Üye
Pc oldukça yeterli ekran kartın hariç bunuda 400tl lik bir bütçe ile e.k alıp 2-3 yıl boyunca rahat edersin. Ve bir çok oyunu kasmadan oynarsın, işlemci vb. Donanımların yeterli sana tavsiyem oyun konsolu almaman en az 1000tl harcıyacaksın ve 1,5 yıl sonra yeni oyunlarda sıkıntı yapıcak ayrıca orjinal oyun almak zorundasın eğer kırdırırsanda garantiden çıkıyor büyüzden pc çok daha avantajlı :)

.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
    Konu Sahibi
Pc oldukça yeterli ekran kartın hariç bunuda 400tl lik bir bütçe ile e.k alıp 2-3 yıl boyunca rahat edersin. Ve bir çok oyunu kasmadan oynarsın, işlemci vb. Donanımların yeterli sana tavsiyem oyun konsolu almaman en az 1000tl harcıyacaksın ve 1,5 yıl sonra yeni oyunlarda sıkıntı yapıcak ayrıca orjinal oyun almak zorundasın eğer kırdırırsanda garantiden çıkıyor büyüzden pc çok daha avantajlı :)

Hocam maxpayne 3 gta serisi cod serisi Bf3 falan kasmadan oynayabiliyorum zaten ben. tek korkum gta 5 oynatırmı acaba :)

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
Oyun konsolu, hatta XBOX diyorum. Hiçbir bilgisayar konsolun zevkini vermez emin ol.

Hocam maxpayne 3 gta serisi cod serisi Bf3 falan kasmadan oynayabiliyorum zaten ben. tek korkum gta 5 oynatırmı acaba :)

Oynatamaz, çünkü GTA V PC için çıkmayacak. Sadece PS3 ve XBOX için çıkartılacak.

Mert

Mert

Üye
Bana kalırsa çok gereksiz olur. Tabi maddi durumunuzu bilmeden yorum yapıyorum. Bütçenizi etkilemeyecekse zarar da gelmez yani :D

.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
    Konu Sahibi
Oyun konsolu, hatta XBOX diyorum. Hiçbir bilgisayar konsolun zevkini vermez emin ol.

Oynatamaz, çünkü GTA V PC için çıkmayacak. Sadece PS3 ve XBOX için çıkartılacak.

Ona bakarsan oyun platformu olarak sadece Play Station 3 Yazıyor xbox la alakalı bir yazıda yok :) R* zaten gta 4de beklediği sayıyı yakalıyamadı o yüzden 5 çok güzel olmalı ve %90 pcyede çıkıcaktır

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
Ona bakarsan oyun platformu olarak sadece Play Station 3 Yazıyor xbox la alakalı bir yazıda yok :) R* zaten gta 4de beklediği sayıyı yakalıyamadı o yüzden 5 çok güzel olmalı ve %90 pcyede çıkıcaktır

Sadece PlayStation yazdığını biliyorum, sadece tavsiye. GTA V'in PC platformuna gelmesi zor, IV bile gelmeyecekti, fazla talepten dolayı geldi. Bu kez gelmez, gelse bile çok sonra gelir keyfi kalmaz.

MrExpert

MrExpert

Üye

Sistem gereksinimleri açıklandı mutlaka oynar hatta link vereyim ;

www.magicgameworld.com/gta-v5-pc-sistem-gereksinimleri/

- - - Eklendi - - -

Sadece PlayStation yazdığını biliyorum, sadece tavsiye. GTA V'in PC platformuna gelmesi zor, IV bile gelmeyecekti, fazla talepten dolayı geldi. Bu kez gelmez, gelse bile çok sonra gelir keyfi kalmaz.

Öyle bir şey yok :/ Gta ıv 50milyon $ harcadılar ve ps den hemen sonra pc versiyonu çıktı ve fiyatıda 100$ gibi bir fiyatı olmasına rağmen oldukça fazla sattı hatta ben bile korsanı beklemeden orjinali aldım ki ha keza gta v ede bukadar para harcıyorlar ve pc platformunu es geçmeyecekler bilgiler sızıyor buna dair xbox ve ps çıkacağı bir gerçek ama pc versiyonuda mutlaka çıkacaktır link vereyim ;

Artık pcler çok gelişti oyun yapımcılarıda bunu göz ardı etmeyeceklerdir...

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Bence konsol al ikisinin de verdigi zevk farklidir :) bende almayi dusunuyorum hatta ps4u bekleyecegim sonrasinda xbox mi ps mi karar verecegim :)

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye

Sistem gereksinimleri açıklandı mutlaka oynar hatta link vereyim ;

- - - Eklendi - - -

Öyle bir şey yok :/ Gta ıv 50milyon $ harcadılar ve ps den hemen sonra pc versiyonu çıktı ve fiyatıda 100$ gibi bir fiyatı olmasına rağmen oldukça fazla sattı hatta ben bile korsanı beklemeden orjinali aldım ki ha keza gta v ede bukadar para harcıyorlar ve pc platformunu es geçmeyecekler bilgiler sızıyor buna dair xbox ve ps çıkacağı bir gerçek ama pc versiyonuda mutlaka çıkacaktır link vereyim ;

Artık pcler çok gelişti oyun yapımcılarıda bunu göz ardı etmeyeceklerdir...

rockstargames.com/newswire/article/46011/grand-theft-auto-v-now-officially-available-for-preorder.html

Verdiğin site kaynak göstermemiş. Önsipariş listesinde de hala PC yok.

MrExpert

MrExpert

Üye

rockstargames.com/newswire/article/46011/grand-theft-auto-v-now-officially-available-for-preorder.html

Verdiğin site kaynak göstermemiş. Önsipariş listesinde de hala PC yok.

Zaten daha sonra çıkıcıcak her zaman olduğu gibi bu yüzden çıkmasına yakın ön siparişe başlayacaktır zaten Pc versiyonu çıkması en az 1 yılı bulur.

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye

Zaten daha sonra çıkıcıcak her zaman olduğu gibi bu yüzden çıkmasına yakın ön siparişe başlayacaktır zaten Pc versiyonu çıkması en az 1 yılı bulur.

Ben de onu dedim, çıksa bile çok geç çıkacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt