GTA 5 çok kasar mı?

Sponsorlu Bağlantılar

lvnt34

Üye
    Konu Sahibi
GTA 5 çok kasar mı?
Windows Sürümü; Windows 7 Ultimate x64 bit
İşlemci ; AMD Phenom II X4 955 Processor 3.20 GHz
Yüklü Bellek (RAM) ; 4,00 GB
Sistem Türü ; 64 Bit İşletim Sistemi
Görüntü Bağdaştırıcıları ; ATi Radeon HD3610 1GB 128 Bit Ekran Kartı

DirectX Sürümü ; 11x
Bilgisayar Monitör ; BenQ Marka; 1280x1024 (32bit 60 Hz)

Sistemim budur, ortalama kaç FPS alınır?

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
o ekran kartı ile açabileceğini sanmıyorum
ama bu sisteme ekran kartı ve 2 veya 4 gb ram daha alırsan açamayacağın oyun yok

lvnt34

Üye
    Konu Sahibi
o ekran kartı ile açabileceğini sanmıyorum
ama bu sisteme ekran kartı ve 2 veya 4 gb ram daha alırsan açamayacağın oyun yok
Aklımda; 4 GB ram daha ekleyip ve Radeon R9 380 4GB 256Bit Ekran kartı var, verimli olur mu? bir çok oyunu açar mı kasmadan.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
5 senelik islemci ve gt 630 ile rise of the tomb raider o ve gta 5 i sorunsuz oynuyorum. Ekran kartini degistir oyun oynarsin bende de 4 gb ram var

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Aklımda; 4 GB ram daha ekleyip ve Radeon R9 380 4GB 256Bit Ekran kartı var, verimli olur mu? bir çok oyunu açar mı kasmadan.
:kop:bende de bu işlemci var ve r9 380 4gb aldım 6 ay filan olmuştur belki :D :D doom 4 te son ayarlarda oynadım sadece son bölümden önceki karlı bir harita vardı orda çok az kastı onun dışında süper
gta 5 i çok rahat açar doom 4 ü açan sistem

Son düzenleme:
zencibitc

zencibitc

Üye
ve sistemi windows 10 yap bence oyun dışındada baya bi hızlandığını fark ediceksin.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Hiç riske maceraya gerek yok Windows 7 on numara işletim sistemi ben Windows 10'da kullandım ama Windows 7 iyi kalsın her şeyi çalıştırıyor zaten desteği bitene kadar kullan sonra yükseltirsin. Sakın Windows 7'den vaz geçme.

lvnt34

Üye
    Konu Sahibi
ve sistemi windows 10 yap bence oyun dışındada baya bi hızlandığını fark ediceksin.
HD3610 ekran kartım var demiştim, W10 kurdum gayet stabil ve hızlı olduğu için seviyorum ama ekran kartımın driveri w10 desteklemediği için mecbur w7'ye döndüm ve memnunum gayet akıcıdır w7'de
Hiç riske maceraya gerek yok Windows 7 on numara işletim sistemi ben Windows 10'da kullandım ama Windows 7 iyi kalsın her şeyi çalıştırıyor zaten desteği bitene kadar kullan sonra yükseltirsin. Sakın Windows 7'den vaz geçme.
W7 gayet akıcı ve güzel bir işletim sistemi :)

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
HD3610 ekran kartım var demiştim, W10 kurdum gayet stabil ve hızlı olduğu için seviyorum ama ekran kartımın driveri w10 desteklemediği için mecbur w7'ye döndüm ve memnunum gayet akıcıdır w7'de
r9 380 + 4 gb ram almanızı sonuna kadar öneririm w10 da kullanırsınız her oyunu da oynarsınız

• Beğen
Tepkiler: lvnt34

lvnt34

Üye
    Konu Sahibi
r9 380 + 4 gb ram almanızı sonuna kadar öneririm w10 da kullanırsınız her oyunu da oynarsınız
Çalışmalara başlayalım :) Bu kasayı daha yeni aldım 250 TL bir ücretle, sırf işlemcisi için verirdim o parayı :) Phenom II X4 her zaman aşık olduğum bir işlemcidir :) Kısa sürede bir ekran kartı ve ram yükseltmesi yapayım :)

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Çalışmalara başlayalım :) Bu kasayı daha yeni aldım 250 TL bir ücretle, sırf işlemcisi için verirdim o parayı :) Phenom II X4 her zaman aşık olduğum bir işlemcidir :) Kısa sürede bir ekran kartı ve ram yükseltmesi yapayım :)
250tl ise iyi almışsınız :bigstar:

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Bundan üç sene önce AMD Phenom II X4 toplama hayalim vardı :)
hayalinizi gerçekleştirmenize sevindim :biggrin:
ama oyun firmaları para kazanmak için phenom 2 lere destek vermemeye çalışıyor ilk mafia 3 yaptı bunu sse4 desteği istedi bizde sse4a var o olmaz diyo :bangin: :bottom: yakında destek gelecek diyorlar güncelleme ile ama bu işlemcileri piyasadan silme planları var

MaxipmaN

Üye
5-10 fps alır. ben de de hd 3650 var anti alias açamıyor sanandreasta :yuru

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
ama moral bozmaya gerek yok bu işlemci sizi birkaç sene daha götürür sonra fx serisine geçiş yaparsınız

lvnt34

Üye
    Konu Sahibi
hayalinizi gerçekleştirmenize sevindim :biggrin:
ama oyun firmaları para kazanmak için phenom 2 lere destek vermemeye çalışıyor ilk mafia 3 yaptı bunu sse4 desteği istedi bizde sse4a var o olmaz diyo :bangin: :bottom: yakında destek gelecek diyorlar güncelleme ile ama bu işlemcileri piyasadan silme planları var
Ben ölene kadar Phenom II kullanmak istiyorum ama :) Tabii, Quad'lardan kat kat iyi işlemci ya; kıskanıyorlar :)
5-10 fps alır. ben de de hd 3650 var anti alias açamıyor sanandreasta :yuru
Kart değiştirmek gerek, zevk alamıyorum hiç bir şeyden :((( :D

• Beğen
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Ben ölene kadar Phenom II kullanmak istiyorum ama :) Tabii, Quad'lardan kat kat iyi işlemci ya; kıskanıyorlar :)
yeni işlemci satmaları lazım ben kaç senesinde aldığımı unuttum hala son oyunları son ayarlarda açıyorum çok iyi işlemci :biggrin:
keşke bu seri devam etse fx serisine bin basar bana kalsa fx serisinde 5ghz işlemci yapıyorlar düzgün performans vermiyor

lvnt34

Üye
    Konu Sahibi
yeni işlemci satmaları lazım ben kaç senesinde aldığımı unuttum hala son oyunları son ayarlarda açıyorum çok iyi işlemci :biggrin:
keşke bu seri devam etse fx serisine bin basar bana kalsa fx serisinde 5ghz işlemci yapıyorlar düzgün performans vermiyor
Phenom'un ismi bile yeter :) İlk çıktığında çok asaletliydi, hâlâ öyle :)

• Beğen
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Phenom'un ismi bile yeter :) İlk çıktığında çok asaletliydi, hâlâ öyle :)
aynen öyle seri devam etse daha yıllarca kullanacağıma inanıyorum
umarım siz de güzel günlerde kullanırsınız sorunsuzca

• Beğen
Tepkiler: lvnt34

lvnt34

Üye
    Konu Sahibi
aynen öyle seri devam etse daha yıllarca kullanacağıma inanıyorum
umarım siz de güzel günlerde kullanırsınız sorunsuzca
Umarım hocam, ucuza aradım toplama kasa; Phenom II x6 1055T alacaktım ama bulamadım, yine gönlüm II X4'deydi :)