Ovi'den indirilen/satın alınan programların setup dosyasını kurtarma ! (Resimli)

• 5 Mayıs 2011
  • 8657 Okunma
  • 54 Cevap

1. Evet arkadaşlar, Ovi'den indirdiğimiz programların setup dosyasının hemen silindiğini biliyoruz. Ben de tamamen kendi buluşum ile bir yöntem keşfettim.

(Lütfen "kendi buluşun değil, zaten vardı, ben biliyordum" demeyin, hiçbir yere bakmadan bulduğum için öyle yazdım, daha önce de keşfedilmiş olabilir.)

Her neyse. Her açıklama bir üst resmi temsil etmektedir arkadaşlar, yani her resmin açıklaması altındadır. :)

Artık avrupa'da olup da, gt racing gibi oyunları ücretsiz indirebilen arkadaşlar paylaşabilirler. :)

.......
    < Resmi açmak için tıklayın >

1. Başlayabiliriz arkadaşlar.

2. Önce kendi web tarayıcısı ile store.ovi.com'a giriyoruz ve indireceğimiz uygulamaya geliyoruz. (ben örnek olarak milliyet tv rehberi'ni seçtim)

3. Uygulamaya geldik arkadaşlar. O sırada telefonunuzda yüklü olan ovi mağaza açılırsa hemen sağ alttaki çıkış butonuna basarak tekrar web'e dönün.

4. Kendi hesabımızla giriş yaptıktan sonra indirmeye başlıyoruz arkadaşlar. Ayrıca indirmeye başlamadan önce setup dosyasının adının tamamını veya bir bölümünü not alıyoruz.

5. İnmesini bekliyoruz...

6. İşte bu ekran gelince, yani yükleme ekranı gelince hiçbir şey yapmıyoruz arkadaşlar...

7. X-plore'i açıyoruz.

8. Hangi bölüme indirdiyseniz o bölümü seçip dosya aramayı açıyoruz. Mesela ben E: (hafıza kartı) na indirdiğim için E: 'de arıyorum.

9. Hmmm dosyanın adı neydi? tvrehberi diye başlıyordu ama sonrasını hatırlayamadım. En iyisi böyle aramak.
    Not: * karakteri bir veya birden fazla karakter varsa ve ne olduğu bilinmiyorsa kullanılır. Nokta'dan sonra olan yer uzantı'dır. Uzantı hatırlanmıyorsa da * koyulur.

10. Aha da geldi. Yükleme yapıldıktan sonra silinmeyi bekliyor.

11. Fakat biz ne yapıyoruz? Silinmesin diyerek onu başka bi yere taşıyoruz ki, silme komutu geldiğinde yeri bulunamasın.

12. Mesela ben "My Videos"a taşıdım. Siz de istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

...

İşlem bittikten sonra web tarayıcınızı kapatabilirsiniz.

Önce iptal'e basın, sonra tarayıcıyı kapatın. Korkmayın, dosyanız silinmedi, taşıdığınız yerde... Güvende... :) :)

Ayrıca belirteyim, emeğe saygı açısından alıntı yapacak arkadaşlar lütfen kaynak belirtsin, hakkımı yemeyin arkadaşlar... :)

Saygılar arkadaşlar... :)

Yazan: ultrayer6
    amerty95, iatis, omerynd ve 18 kişi daha bunu beğendi.
  2. güzel anlatım olmuş eline sağlık bu yolla birkaç kişi birleşip oyun satın alıp paylaşabilir isterse yada bizlerde indirdiğimiz değişik yeni uygulama ve oyunları bu yolla paylaşabilir, biraz symbian^3 bölümünü canlandırmak gerek anna'yı babba'yı beklememek lazım.

-omer-, Cezzbedici3 ve yemrearslan bunu beğendi.
  3. güzel paylaşım olmuş kardeş emeğine sağlık:)

4. Güzel anlatım, yararlı bir konu.

Teşekkürler

5. Dünkü dediğim yöntem. Anlatım için emeğine sağlık.

6. Güzel ve yararlı bir konu olmuş, teşekkürler :oke:
    Demek istediğim bir şey var : Belki xplore ile bulduğumuz o dosyayı 'taşı' yerine 'kopyala' yaparsak ve başka bir yere yapıştırırsak daha kolay olabilir işimiz. Eğer böyle yaparsak İptal işlemi yapmadan Tamam yapıp kuruluma devam ederiz. Kurulum bitince ilk indirilen dosya otomatik olarak silinir, ama kopyalayıp yedeklediğimiz dosya yerinde sabit kalır. Böylece bir daha 'iptal'e basıp kurulumdan çıkıp tekrar başka bir yerden kuruluma girmeye gerek kalmayabilir
    :oke:

7. programı kurmak isteyen öyle yapabilir tabii :)

8. güzel paylaşım eline sağlık :spr:

9. güzel anlatım . Emeğine sağlık .

10. eyv. kardes guzel anlatim emegine saglik

fenoktaye bunu beğendi.
  11. Deneyen var mı?

12. ya seve seve denerdim merakda ettim fakat net pakedim yok :( yeterli nakitde yok :(

13. Ben denedim :d: :d: oluyor :D

14. Makbule geçti teşekkürler :oke:

15. O zaman tek kişi satın alıp birçok kişi oynayabilir. Zaten diğer oyunlarda satın alınıyordu.

16. N8 de çalışmıyor ovistre.com direk mağazaya yönlendiriyor :( hard format atıp mağazasız olabilir fakat hiç uğraşamam :D

benyeniyim bunu beğendi.
  17. evet ben de denedim s^3 te direkt ovi mağzaya yönlendiriyor.. sitede yazı çıkıyor " ovi mağazayı başlat" seçeneği var sadece başka bişey yok maalesef..
    S^3 için bi yolunu bulursak Sensation abinin de dediği gibi ortak olarak alınabilir oyunlar..

18. O zaman mağazadan inerken bulabilmek lazım. X-plore ile boyut artışı olan yeri bulup indirme bitince kopyalamayı yapmanız lazım.

19. şuan uğraşıyorum :) bi başarı elde edersem bildireceğim :)

benyeniyim bunu beğendi.
  20. Merakla bekliyorum. Büyük bir dosya indirmeyi denerseniz dosyayı daha çabuk bulursunuz.

Yüklüyor...
25/09/2018 - 05:54