Ovi'den indirilen/satın alınan programların setup dosyasını kurtarma ! (Resimli)

Sponsorlu Bağlantılar

ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
Ovi'den indirilen/satın alınan programların setup dosyasını kurtarma ! (Resimli)
Evet arkadaşlar, Ovi'den indirdiğimiz programların setup dosyasının hemen silindiğini biliyoruz. Ben de tamamen kendi buluşum ile bir yöntem keşfettim.

(Lütfen "kendi buluşun değil, zaten vardı, ben biliyordum" demeyin, hiçbir yere bakmadan bulduğum için öyle yazdım, daha önce de keşfedilmiş olabilir.)

Her neyse. Her açıklama bir üst resmi temsil etmektedir arkadaşlar, yani her resmin açıklaması altındadır. :)

Artık avrupa'da olup da, gt racing gibi oyunları ücretsiz indirebilen arkadaşlar paylaşabilirler. :)

.......

1. Başlayabiliriz arkadaşlar.

2. Önce kendi web tarayıcısı ile store.ovi.com'a giriyoruz ve indireceğimiz uygulamaya geliyoruz. (ben örnek olarak milliyet tv rehberi'ni seçtim)

3. Uygulamaya geldik arkadaşlar. O sırada telefonunuzda yüklü olan ovi mağaza açılırsa hemen sağ alttaki çıkış butonuna basarak tekrar web'e dönün.

4. Kendi hesabımızla giriş yaptıktan sonra indirmeye başlıyoruz arkadaşlar. Ayrıca indirmeye başlamadan önce setup dosyasının adının tamamını veya bir bölümünü not alıyoruz.

5. İnmesini bekliyoruz...

6. İşte bu ekran gelince, yani yükleme ekranı gelince hiçbir şey yapmıyoruz arkadaşlar...

7. X-plore'i açıyoruz.

8. Hangi bölüme indirdiyseniz o bölümü seçip dosya aramayı açıyoruz. Mesela ben E: (hafıza kartı) na indirdiğim için E: 'de arıyorum.

9. Hmmm dosyanın adı neydi? tvrehberi diye başlıyordu ama sonrasını hatırlayamadım. En iyisi böyle aramak.
Not: * karakteri bir veya birden fazla karakter varsa ve ne olduğu bilinmiyorsa kullanılır. Nokta'dan sonra olan yer uzantı'dır. Uzantı hatırlanmıyorsa da * koyulur.

10. Aha da geldi. Yükleme yapıldıktan sonra silinmeyi bekliyor.

11. Fakat biz ne yapıyoruz? Silinmesin diyerek onu başka bi yere taşıyoruz ki, silme komutu geldiğinde yeri bulunamasın.

12. Mesela ben "My Videos"a taşıdım. Siz de istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

...

İşlem bittikten sonra web tarayıcınızı kapatabilirsiniz.

Önce iptal'e basın, sonra tarayıcıyı kapatın. Korkmayın, dosyanız silinmedi, taşıdığınız yerde... Güvende... :) :)

Ayrıca belirteyim, emeğe saygı açısından alıntı yapacak arkadaşlar lütfen kaynak belirtsin, hakkımı yemeyin arkadaşlar... :)

Saygılar arkadaşlar... :)

Evet arkadaşlar symbian^3 için direk olarak mağazadan denedim ve sonuç başarılı :oke:

Önce x-plore'i açtım. indireceğim uygulamanın içinde geçtiğini tahmin ettiğim herhangi bir kelimeyi arama butonuna yazdım ve ovi'ye girdim.

Indirdim ve indirme biter bitmez yükleyici ile yarışımız başladı. Ben derhal x-plore'a gelip ara butonuna bastım. Dosya geldi ve hemen kopyaladım. :D :d:

Hızlıca yaptığım için resmini çekemedim fakat anlamış olmanız gerekir. Yöntem kesinlikle yarıyor. Büyük boyutlu dosyalarda şansınız daha yüksek fakat 300 kb'lık facebook chat uygulamasının 6kb'lık setup dosyasını kurtardım gerisini siz düşünün.

Not: tek yapmanız gereken, setup dosyasının içinde geçen kelimeyi doğru tahmin etmek.

Assassins creed için x-plore arama bölümüne
*creed*.*

Facebook chat için x-plore arama bölümüne
*chat*.*

Milliyet tv rehberi için x-plore arama bölümüne
*rehberi*.*

Yazdım.

Evet arkadaşlar siz de bi deneyin sonucu bekliyorum... :)

• Beğen
Tepkiler: amerty95, iatis, omerynd ve 18 diğerleri

_ardaa

_ardaa

Üye
güzel anlatım olmuş eline sağlık bu yolla birkaç kişi birleşip oyun satın alıp paylaşabilir isterse yada bizlerde indirdiğimiz değişik yeni uygulama ve oyunları bu yolla paylaşabilir, biraz symbian^3 bölümünü canlandırmak gerek anna'yı babba'yı beklememek lazım.

• Beğen
Tepkiler: -omer-, Cezzbedici3 ve projectmaximo
projectmaximo

projectmaximo

Üye
güzel paylaşım olmuş kardeş emeğine sağlık:)

.eRCaN.

.eRCaN.

Üye
Güzel anlatım, yararlı bir konu.

Teşekkürler

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Dünkü dediğim yöntem. Anlatım için emeğine sağlık.

rapman

rapman

Üye
Güzel ve yararlı bir konu olmuş, teşekkürler :oke:
Demek istediğim bir şey var : Belki xplore ile bulduğumuz o dosyayı 'taşı' yerine 'kopyala' yaparsak ve başka bir yere yapıştırırsak daha kolay olabilir işimiz. Eğer böyle yaparsak İptal işlemi yapmadan Tamam yapıp kuruluma devam ederiz. Kurulum bitince ilk indirilen dosya otomatik olarak silinir, ama kopyalayıp yedeklediğimiz dosya yerinde sabit kalır. Böylece bir daha 'iptal'e basıp kurulumdan çıkıp tekrar başka bir yerden kuruluma girmeye gerek kalmayabilir
:oke:

ultrayer6

ultrayer6

Üye
    Konu Sahibi
programı kurmak isteyen öyle yapabilir tabii :)

Tuba

Tuba

Üye
güzel paylaşım eline sağlık :spr:

deniz_bektas44

deniz_bektas44

Üye
güzel anlatım . Emeğine sağlık .

one2one2

one2one2

Üye
eyv. kardes guzel anlatim emegine saglik

• Beğen
Tepkiler: fenoktaye
Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
Deneyen var mı?

Tuba

Tuba

Üye
ya seve seve denerdim merakda ettim fakat net pakedim yok :( yeterli nakitde yok :(

accman

accman

Üye
Makbule geçti teşekkürler :oke:

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
O zaman tek kişi satın alıp birçok kişi oynayabilir. Zaten diğer oyunlarda satın alınıyordu.

synergy11

synergy11

Üye
N8 de çalışmıyor ovistre.com direk mağazaya yönlendiriyor :( hard format atıp mağazasız olabilir fakat hiç uğraşamam :D

• Beğen
Tepkiler: benyeniyim
accman

accman

Üye
evet ben de denedim s^3 te direkt ovi mağzaya yönlendiriyor.. sitede yazı çıkıyor " ovi mağazayı başlat" seçeneği var sadece başka bişey yok maalesef..
S^3 için bi yolunu bulursak Sensation abinin de dediği gibi ortak olarak alınabilir oyunlar..

Sensation

Sensation

Emekli Yönetici
N8 de çalışmıyor ovistre.com direk mağazaya yönlendiriyor :( hard format atıp mağazasız olabilir fakat hiç uğraşamam :D

evet ben de denedim s^3 te direkt ovi mağzaya yönlendiriyor.. sitede yazı çıkıyor " ovi mağazayı başlat" seçeneği var sadece başka bişey yok maalesef..
S^3 için bi yolunu bulursak Sensation abinin de dediği gibi ortak olarak alınabilir oyunlar..
O zaman mağazadan inerken bulabilmek lazım. X-plore ile boyut artışı olan yeri bulup indirme bitince kopyalamayı yapmanız lazım.

synergy11

synergy11

Üye
O zaman mağazadan inerken bulabilmek lazım. X-plore ile boyut artışı olan yeri bulup indirme bitince kopyalamayı yapmanız lazım.

şuan uğraşıyorum :) bi başarı elde edersem bildireceğim :)

• Beğen
Tepkiler: benyeniyim

Üst Alt