Orjinal win10'u win 7 ye çevirmek

Sponsorlu Bağlantılar

asporulti

asporulti

Üye
    Konu Sahibi
Orjinal win10'u win 7 ye çevirmek
Arkadaşlar merhaba.

Öncelikle maxicep ailesine teşekkürler.
nereden nereye gerçekten ilgilenilmiş ve kendi farklılığını hissettiren bir havası olmuş. Elinize sağlık. :turkiye:

Bende acer aspire r11 131t leptop var ve bu pc orjinal win 10 olarak geldi bana. Fakat ben win7 ye çevirmek istiyorum. Bu pc win 7 ye çevrilirmi bunu çok araştırdım fakat bir cevap bulamadım.

Biraz araştırdım usb ile win 7 kuruluma kadar geldim fakat yükle dedikten sonra sürücü bulunamadı hatası aldım. Bu sürücü hatasını da araştırdım. Usbyi çıkardım farklı yere taktım olmadı. Ya ben paslandım yada bu pc 7 olmayacak. Yada sizden yardım almam gerekiyor.

Win 7 olsun da nasıl olursa olsun artık.

Yardımlarınızı bekler hayatta başarılar dilerim.

fnldstntn

Üye
Biostan legacy desteğini açman gerek. Bu markalar arasında fatklılık gösteriyor o yüzde senin modele özel araştırman gerek.

oguzxw

oguzxw

Üye
Sanırım o bilgisayar katlanılabilir tablet gibi bir şey onu windows 7 ye çeviremezsin sanırım hadi bişey yapar çevirirsin de güzel olmaz yani. onu ancak windows 8 e düşürebilirsin windows 8 dene bence.
Biostan legacy desteğini açman gerek. Bu markalar arasında fatklılık gösteriyor o yüzde senin modele özel araştırman gerek.
O da olabilir aklımdan kaçmış.

asporulti

asporulti

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayar hem katlanıyor hemde dokunmatik. Fakat dediğim gibi bunu 7 yapsam bana daha stabil ve hızlı çalışacağını düşünüyorum. Benim düşüncem bu şekilde. Sizde 7 olduğu zaman hız farkı olur mu. Katlanma özelliği yada dokunmatik özelliği gitmesi bir problem teşkil etmeyecektir bana

E6853 ile uygulamasından gönderildi.
BU ÇÖZÜM WİN 7 YÜKLEME SIRASINDA SÜRÜCÜ BULUNAMADI HATASINI MI ÇÖZECEK ?

fnldstntn

Üye
Bilgisayar hem katlanıyor hemde dokunmatik. Fakat dediğim gibi bunu 7 yapsam bana daha stabil ve hızlı çalışacağını düşünüyorum. Benim düşüncem bu şekilde. Sizde 7 olduğu zaman hız farkı olur mu. Katlanma özelliği yada dokunmatik özelliği gitmesi bir problem teşkil etmeyecektir bana

BU ÇÖZÜM WİN 7 YÜKLEME SIRASINDA SÜRÜCÜ BULUNAMADI HATASINI MI ÇÖZECEK ?
Eğer hazırladığınız usb uefi uyumlu değilse legacy modu kapalı olduğunda pc efi işletim sistemi kuramazsını. Windowsu usb ye uefi modunda microsoftun resmi uygulaması ile resmi msdn iso dosyasını kullanmanız gerekir.

Windows 7 de dokunmatik pc pek iyi deneyim vermez windows 10 dokunmatiğe daha uygun ayrıca gerekli bütün driverların olduğundan emin olun.

• Beğen
Tepkiler: asporulti
aalpeer01

aalpeer01

Üye
Hocam çözüm bulabildiniz mi

PLK ile uygulamasından gönderildi.

asporulti

asporulti

Üye
    Konu Sahibi
Eve geçemedim geçtiğim gibi gerekli kontroller sağlandıktan sonra bilgi vereceğim. Bu sorunun sadece burda çözümü olacak heralde :)

asporulti

asporulti

Üye
    Konu Sahibi
Hocam çözüm bulabildiniz mi

PLK ile uygulamasından gönderildi.
İşleme devam etmediğim için senin sorununu cevaplayamayacağım. Ürünün win 7 desteği olmadığı için yardımcıda olamadık sana istersen sen farkkı bir konu aç. Birde ek olarak brnim 1 sorunum daha oldu. Brn bu pcyi aldığımda güncelleme esnasında pcşarj falan bitti kapandı daha açamadım. İnternetten win 10 indirerek kurulum yaptım. Fakat orjin lisansımı kabul etmiyor. Win 10 un her sürümünü denedim olmadı. Aldığım firmayı aradım sadece service yapar dedi. Bende göndermeden nasıl çözerim yardım edermisiniz.

Üst Alt